Сучасній церкві – сучасна локація
Анастасия Белогривцева
Так вирішило представництво австралійської ліберальної християнської церкви Хіллсонг у Києві та звернулося за послугами до професіоналів матеріально-візуальної справи, архітекторів зі студії Baust та дизайнерів MARTIN Architects.
Історія співробітництва дизайнерів та архітекторів із релігійними представниками почалася з того, що у київського відділення австралійської християнської церкви Хіллсонг (Hillsong Church) виникла потреба у новому концерт-холі, де могли б збиратися парафіяни.
Ідеальним місцем для цього став старий цех металоконструкцій, який був повністю реконструйований спеціалістами зі студій Baust та MARTIN Architects.
\
Цікавий (і в чомусь навіть символічний) факт: саме в цьому цеху колись виготовлялася монументальна радянська скульптура Батьківщина-Мати, тоді як тепер, багато років потому, тут, у сучасному і стильному лофті, будуть збиратися віряни однієї зі світових церков.
В реалізації проекту не обійшлося без складнощів, з якими автори реконструкції стикалися буквально у всьому. Це могло стосуватися як багатьох технічних питань, так і питань бюджету. Але нема таких завдань, з якими не могли б впоратися професіонали своєї справи. Саме завдяки злагодженій роботі двох команд, за рік голий каркас колишнього цеху металоконструкцій перетворився на простору та сучасну будівлю, що сьогодні збирає під своїм дахом тисячі людей. Що зайвий раз підкреслює істину, яку спеціалісти з MARTIN Architects засвоїли за довгі роки практики, – немає нерозв’язних задач.
Будівлю розділено на чотири основні частини: вхідна група із просторим холом та зоною кафе, що розташовані на другому поверсі, а також концертна зала, адміністративна частина та невеликі зали для проведення заходів для людей різних вікових категорій.
Щодо стилістики, то в цьому питанні дизайн та концепція проекту підпорядковувалися загальній концепції Hillsong Australia. Саме тому основним кольором для оновленої споруди став чорний. Автори зізнаються, що виходячи із бюджетів та строків, багатого чого довелося залишити в оригінальному вигляді, лише доповнивши все це колористичними та декоративними рішеннями. В проект також було внесено зміни, що стосувалися зонування простору. Так спочатку, відповідно до планування, в основному холі передбачався інформаційний блок із зоною “fast caffe”, але в процесі будівництва це місце зайняли санвузли, що за технічними причинами були перенесені з двору до холу.
Попри те, що нова будівля церкви Хіллсонг має трохи темнувате та ліфтове оформлення, сам простір вийшов привітним та світлим.
Фото: Олександр Кондріяненко
Читайте також: White chоcolate: интерьер офиса от MARTIN architects.
- Ищу идею Історія та інновації в дизайні: 128 Podil Food Market як новий символ Подолу 128 Podil Food Market, флагманський заклад київської мережі 128, привносить свіжий і динамічний підхід до Подолу в Києві. Дизайн цього амбітного проєкту, розроблений Balbek Bureau, поєднує історичну автентичність і сучасний стиль, створюючи привабливий простір для місцевих жителів і туристів. Розташований у колишній будівлі автостанції, цей маркет займає 205 м² інтер’єру та має додаткову терасу площею 583 м², що забезпечує ідеальний баланс між затишком, ностальгією і інноваціями.
-
Wellness у Taryan Towers: інноваційний СПА-простір від ZIKZAK Architects
-
ArchMeeting у Києві: перспективи дизайну та архітектури
Событие -
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Выбор редакции - Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
-
Artifact: підземний бар у Гонконзі з естетикою космічного корабля
-
Два проєкти YOD Group – у фіналі американського конкурсу Best of Year Design Awards
-
Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Событие - Ищу идею Простір для практик зцілення та внутрішнього спокою від Ольги Фрадіної У серці історичного Подолу Києва розташований простір, що служить не тільки місцем для практик зцілення, а й осередком для глибокого внутрішнього зв’язку з емоційним і фізичним благополуччям. Цей холістичний центр став притулком серед метушні міста, місцем, де душа може розслабитись, а тіло відновитись. Проект почався з ідеї створити універсальний простір для йоги, медитації, цигун, реікі, акупунктури та інших практик емоційної рівноваги. Цей простір — не просто студія; це місце, де створюється громада людей, що працюють над собою і своїм самопочуттям. Головна концепція дизайну — це обволікаюча атмосфера, яка дозволяє зосередитись на внутрішніх переживаннях.