Сучасній церкві – сучасна локація

Анастасия Белогривцева
Так вирішило представництво австралійської ліберальної християнської церкви Хіллсонг у Києві та звернулося за послугами до професіоналів матеріально-візуальної справи, архітекторів зі студії Baust та дизайнерів MARTIN Architects.
Історія співробітництва дизайнерів та архітекторів із релігійними представниками почалася з того, що у київського відділення австралійської християнської церкви Хіллсонг (Hillsong Church) виникла потреба у новому концерт-холі, де могли б збиратися парафіяни.
Ідеальним місцем для цього став старий цех металоконструкцій, який був повністю реконструйований спеціалістами зі студій Baust та MARTIN Architects.
\
Цікавий (і в чомусь навіть символічний) факт: саме в цьому цеху колись виготовлялася монументальна радянська скульптура Батьківщина-Мати, тоді як тепер, багато років потому, тут, у сучасному і стильному лофті, будуть збиратися віряни однієї зі світових церков.
В реалізації проекту не обійшлося без складнощів, з якими автори реконструкції стикалися буквально у всьому. Це могло стосуватися як багатьох технічних питань, так і питань бюджету. Але нема таких завдань, з якими не могли б впоратися професіонали своєї справи. Саме завдяки злагодженій роботі двох команд, за рік голий каркас колишнього цеху металоконструкцій перетворився на простору та сучасну будівлю, що сьогодні збирає під своїм дахом тисячі людей. Що зайвий раз підкреслює істину, яку спеціалісти з MARTIN Architects засвоїли за довгі роки практики, – немає нерозв’язних задач.
Будівлю розділено на чотири основні частини: вхідна група із просторим холом та зоною кафе, що розташовані на другому поверсі, а також концертна зала, адміністративна частина та невеликі зали для проведення заходів для людей різних вікових категорій.
Щодо стилістики, то в цьому питанні дизайн та концепція проекту підпорядковувалися загальній концепції Hillsong Australia. Саме тому основним кольором для оновленої споруди став чорний. Автори зізнаються, що виходячи із бюджетів та строків, багатого чого довелося залишити в оригінальному вигляді, лише доповнивши все це колористичними та декоративними рішеннями. В проект також було внесено зміни, що стосувалися зонування простору. Так спочатку, відповідно до планування, в основному холі передбачався інформаційний блок із зоною “fast caffe”, але в процесі будівництва це місце зайняли санвузли, що за технічними причинами були перенесені з двору до холу.
Попри те, що нова будівля церкви Хіллсонг має трохи темнувате та ліфтове оформлення, сам простір вийшов привітним та світлим.
Фото: Олександр Кондріяненко
Читайте також: White chоcolate: интерьер офиса от MARTIN architects.
-
Ищу идею Ритуал краси по-новому: інтер’єр 365 STUDIO на Оболоні На Оболоні, у престижній новобудові Києва, відкрилася нова студія краси 365 STUDIO — третій заклад мережі, дизайн якого розробила команда Bogdanova Bureau. Цей простір поєднує сучасні технології, природні мотиви та концепцію краси як засобу для відновлення і гармонії.
-
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
UkrArmor від balbek bureau: військовий ритейл нового формату
Вибір редакції -
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оновлення Житнього ринку: які зміни чекають на історичний простір?
Архітектура -
Ищу идею COOSH Showroom в Одесі: інтер’єр, що отримав ArchDaily 2025 Building of the Year Проєкт магазину COOSH в Одесі, розроблений українською студією Sivak+Partners, став переможцем престижної премії ArchDaily 2025 Building of the Year у категорії "Комерційна архітектура". Архітектурне бюро створило унікальний простір, що виходить за межі традиційного розуміння рітейл-дизайну, поєднуючи скандинавську мінімалістичну естетику з тактильними та атмосферними ефектами.
-
Церемонія нагородження кращих архітектурних проєктів України 2024
-
Ищу идею Універсальний мистецький простір у Яремче: як старе приміщення перетворилося на сучасну галерею Відновлення автентичності та створення простору, що слугує мистецтву,— ось головна мета нового арт-простору в Яремче. Це місце народилося з ідеї зробити галерею універсальним майданчиком для виставок і подій, які підтримують українську культуру. Завдяки командній роботі та сміливим рішенням вдалося створити інтер’єр, що підсилює мистецтво, не відволікаючи від нього увагу.