Подвійна економія: завдяки теплиці навколо будинку шведська сім’я заощаджує тепло та їсть свіжі овочі й фрукти цілий рік
HIS
Шведська родина — Чарльз Сакілотто, його дружина Марі Гранмар та їх діти — вже майже 5 років живуть у теплиці. Точніше – у дерев’яному заміському будинку, що оточений скляними стінами та дахом. Подружжя запевняє, що так жити тепліше, смачніше та економніше. Пропонуємо це перевірити.
У 2015 Чарльз та Марі придбали будинок поблизу Стокгольму. Погода тут прохолодна та не завжди сонячна. Змінити положення справ їх надихнула творчість місцевого архітектора Бенгта Уорна, який в 1974 році побудував «Naturhus» – звичайнісінький будинок, схований в теплицю, яка дозволила знизити рахунки за енергію на 50%. Сакілотто та Гранмар були не першими. Кілька схожих будинків, схованих за склом, вже були реалізовані у Швеції та Німеччині.
Теплицю виготовили із загартованого скла товщиною 4 мм. Проєкт обійшовся родині приблизно в 10 тисяч євро.
За словами Марі, звичайна сім'я в Стокгольмі включає опалення в середині вересня і не вимикає його до середини травня. Однак за рахунок теплиці пара користується опаленням 6 місяців з 9-ти. Це суттєво знижує споживання енергії. Крім того, будь-яке додаткове опалення забезпечують завдяки сонцю або дровами.
«У кінці січня температура повітря на вулиці становить в середньому —2 градуси Цельсія, а у нас нагорі вона сягає 20 тепла», — коментує господиня.
Завдяки цьому сім'я вирощує середземноморські фрукти (інжир, виноград), овочі (томати, огірки) та трави, які не ростуть у Швеції через суворий клімат. Влітку ж, якщо стає вкрай спекотно, теплиця автоматично відкривається. Маючи постійний дах на прибудинковій території, кмітливі шведи влаштували поблизу дому терасу, де можуть проводити час з дітьми цілий рік.
Також Гранмар зазначила, що їй та її близьким не властивий «зимовий настрій», на який страждає більшість її співвітчизників взимку. Неважливо, в сніг або в дощ, вона може сидіти на балконі своєї тераси, споглядати на зірки або ж ловити поодинокі промені сонця.
Крім економії на опаленні та їжі, пара також збирає дощову воду і використовує органічні відходи у якості добрив. В майбутньому сім'я планує розробити систему, яка буде влітку збирати сонячну енергію та зберігати її до весни.
Читайте також: Голландец построил ковчег за $ 1,6 млн, но нужно еще 1,3 млн, чтобы перевезти его в Израиль.
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Событие -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архитектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Выбор редакции - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії
- Ищу идею Krasnyk House: котедж у Карпатах Архітектори Аліна Саніна та Сергій Губарь звернулися до витоків гуцульської архітектури, щоб побудувати невеликий сучасний котедж у самому серці Карпат. Дворівневий будинок розташований у селі Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Проста і лаконічна конструкція, що має характерні риси традиційних дерев'яних будівель, виконана з сучасних і довговічних матеріалів, які гарантують комфорт та затишок, тим самим сприяють розвитку туризму в регіоні.
-
Бруталістська вілла в Мексиці за проєктом Espacio 18 Arquitectura