Подвійна економія: завдяки теплиці навколо будинку шведська сім’я заощаджує тепло та їсть свіжі овочі й фрукти цілий рік

HIS
Шведська родина — Чарльз Сакілотто, його дружина Марі Гранмар та їх діти — вже майже 5 років живуть у теплиці. Точніше – у дерев’яному заміському будинку, що оточений скляними стінами та дахом. Подружжя запевняє, що так жити тепліше, смачніше та економніше. Пропонуємо це перевірити.
У 2015 Чарльз та Марі придбали будинок поблизу Стокгольму. Погода тут прохолодна та не завжди сонячна. Змінити положення справ їх надихнула творчість місцевого архітектора Бенгта Уорна, який в 1974 році побудував «Naturhus» – звичайнісінький будинок, схований в теплицю, яка дозволила знизити рахунки за енергію на 50%. Сакілотто та Гранмар були не першими. Кілька схожих будинків, схованих за склом, вже були реалізовані у Швеції та Німеччині.
Теплицю виготовили із загартованого скла товщиною 4 мм. Проєкт обійшовся родині приблизно в 10 тисяч євро.
За словами Марі, звичайна сім'я в Стокгольмі включає опалення в середині вересня і не вимикає його до середини травня. Однак за рахунок теплиці пара користується опаленням 6 місяців з 9-ти. Це суттєво знижує споживання енергії. Крім того, будь-яке додаткове опалення забезпечують завдяки сонцю або дровами.
«У кінці січня температура повітря на вулиці становить в середньому —2 градуси Цельсія, а у нас нагорі вона сягає 20 тепла», — коментує господиня.
Завдяки цьому сім'я вирощує середземноморські фрукти (інжир, виноград), овочі (томати, огірки) та трави, які не ростуть у Швеції через суворий клімат. Влітку ж, якщо стає вкрай спекотно, теплиця автоматично відкривається. Маючи постійний дах на прибудинковій території, кмітливі шведи влаштували поблизу дому терасу, де можуть проводити час з дітьми цілий рік.
Також Гранмар зазначила, що їй та її близьким не властивий «зимовий настрій», на який страждає більшість її співвітчизників взимку. Неважливо, в сніг або в дощ, вона може сидіти на балконі своєї тераси, споглядати на зірки або ж ловити поодинокі промені сонця.
Крім економії на опаленні та їжі, пара також збирає дощову воду і використовує органічні відходи у якості добрив. В майбутньому сім'я планує розробити систему, яка буде влітку збирати сонячну енергію та зберігати її до весни.
Читайте також: Голландец построил ковчег за $ 1,6 млн, но нужно еще 1,3 млн, чтобы перевезти его в Израиль.
-
Ищу идею Klochenko Architects: гостьовий будинок на березі Дніпра Бюро Klochenko Architects спеціалізуються на мінімалістичних проєктах, де панують тиша та єднання з природою. Проєкт А-House розташований на березі Дніпра, поруч із з основним маєтком. Невелика дерев'яна споруда, виконана в скандинавських традиціях, візуально доповнює архітектурну ідею господарського будинку.
-
Chuzhi: екомаєток, камуфльований у скелястий ландшафт
-
Автономний дім з бомбосховищем від українського айтівця
Ідея -
Monument House: кольоровий модернізм у каліфорнійській пустелі
Архітектура -
Ищу идею Будинок серед сосен від ArchObraz Автономний котедж у передмісті Дніпра – ідеальне місце для спілкування з природою та відпочинку від метушні міського життя. Над проєктом HOUSE AMONG THE PINES працювало місцеве бюро ArchObraz на чолі з Олексієм Образцовим.
-
Ищу идею Enjoy the silence: затишне шале від loft buro Колоритне шале, над проєктом якого працювали loft buro – це потужний ансамбль протилежностей, де всі елементи незалежні, але підтримують головну ідею — неспішно насолоджуватися відпочинком на самоті чи у компанії друзів.
-
Greenary – екологічний будинок, збудований навколо дерева
-
Ищу идею 3L Residences, або три сучасних маєтки в Плютах 3L Residences – це інвестиційний проєкт 3-х типових одноповерхових приватних будинків, реалізованих у сучасному стилі, площею 300 кв.м, які розташувалися у мальовничому селищі Плюти, Київської області. Кожний маєток має свою закриту територію, індивідуальну лаунж-зону та басейн. Про 3L Residences, над проєктом якого працювали Софія Журко та Олена Олійник, далі піде мова.
-
Дім з руїн: проєкт чеської студії ORA
-
Ищу идею Big Birch House. Американська класика від Софії Журко та Олени Олійник Історія цього будинку розпочалася кілька років тому. Софію Журко та Олену Олійник запросили спроєктувати інтер'єр заміського вже збудованого будинку та реконструювати його фасад. Виїхавши на ділянку, дизайнерки побачили велику дерев'яну будівлю з клеєного соснового бруса, який простояв порожнім останні 10 років та вимагав серйозного оновлення. Проєкт отримав назву Big Birch House завдяки величезним старим березам, що вишикувалися біля вхідної групи.