Українці на Dutch Design Week: чим дивують Ейндховен у 2017
HIS
Цього тижня в Ейндховені (Нідерланди) проходить Dutch Design Week, що є провідною подією для північноєвропейського дизайну. Це сотні тисяч відвідувачів, представники топових медіа, а також лідери та новачки дизайну та виробництва, що шукають під одним дахом один одного. Програма фестивалю, а зокрема й виставок, орієнтована на результати розвитку сучасних технологій та еко-тренди, про що свідчать останні розробки від Studio Sandler Mulder, декор від Studio Carolijn Slottje, інсталяція авторства Kiki van Eijk та інше. На стендах можна побачити не тільки меблі чи речі для дому, але й квадрокоптери, нові дизайнерські вело-байки, презентації додатків до смартфонів та самі смартфони, примірники високотехнологічних матеріалів нового покоління тощо. Цього року на Dutch Design Week буде представлено й український дизайн. Якщо минулого року з власним стендом у виставці приймав участь молодий український бренд Home Ideas Supply, то цьогоріч вітчизняна виставка під назвою Creative Ukraine.Between Tradition and Innovation проходитиме в центрі сучасного мистецтва TAC.
Український проект став пошуком нових форм, матеріалів та ідей, що базуються на засадах поєднання традиційних технік та новітніх технологій. Це також креативне осмислення змін, що відбуваються в суспільстві та побуті в епоху технологічної революції. Метою української виставки стало зміцнення позитивного іміджу України в світлі розвитку технологій та високого рівню креатива, популяризація українського дизайну, встановлення зв’язків з європейськими медіа. Проект Creative Ukraine.Between Tradition and Innovation представляє в Ейндховені предметний дизайн, діджитал дизайн, соціальний дизайн, експериментальний дизайн, графічний дизайн, дизайн текстилю та концептуальну моду. У фахових популярних ЗМІ Голландії ця подія вже увійшла в ТОП-10 must see тижня.
Учасниками проекту виступили: Майстерня Махно, Сергій Готвянский, 2B Group, Хочу Раю, Decorkuznetsov, Маша Рева, Студія дизайну «Ринтовт», Якуша-Дизайн, Джус, Катерина Соколова, Petcube, Svoya Studio, Динара Каско, У.Н., Колектив і Олег Романенко, Даша Цапенко. Організатори — Art-east + Art-west, Prostir86. А тепер про те, хто і які роботи представив в рамках проекту Creative Ukraine.Between Tradition and Innovation на Dutch Design Week.
Дизайн-студія Sergey Makhno Architects
Слоган студії: “let’s art the world”. Ми не створюємо меблі, плитку чи світильники. Ми створюємо мистецтво. Сміливе і нове, але в той же час — з повагою до традицій і ремесел, які отримали у спадок від бабусь-дідусів.
Плитка Тетрапод
Історія плиток Tetrapod починається з залізобетонного блоку, який захищає берег від хвиль. Середня вага одного становить 2 тонни. Дизайнери не могли поставити справжній тетрапод в інтер'єр, тому вони створили свій. Tetrapod Tile — це настрій дзен, матеріалізований у сучасному вигляді. Він показує чисте поєднання бетону і природи. Проект підкреслює органічний струмінь і спокій форми. Ми використали матеріал нестандартним способом. Бетон не виглядає звичайним, але забезпечує довговічність і універсальність. Колекція складається з чотирьох відтінків: вугільного, сіро-земляного, гранітно-сірого і глинисто-коричневого. Вони підходять для будь-якого простору. Ви можете використовувати один колір або створювати свої власні комбінації. Складні комбінації тетрапод створюють унікальні ефекти.
Матеріал: кераміка, пластифікований бетон, гіпс
Колір: палітра натуральних відтінків
Розмір / розташування: базис 205 × 180; загальний розмір 250 × 220
Столові прибори M-Flatware
Ми зробили ложки, виделки та ножі схожими на старовинні українські знаряддя — граблі, лопати. Медитативно, автентично, всупереч стандартним уявленням. Щоб перетворити сніданки та вечері на пригоду.
Колір: натуральний бронзовий колір
Лампа Зерно
Наша двометрова люстра Zerno (Seed) виготовлена в єдиному екземплярі. Зерно — традиційний український символ. Ми інтерпретували його й виготовили, застосувавши техніку окислення міді, яку розробили самі. Минуле стало сучасним. Традиція народилась у новій формі.
Матеріал: мідь
Volcano
Дизайнери описують цю лампу як «єдиний вулкан в світі, який абсолютно безпечний і може бути розміщений дому». Лампа повторює природну конічну форму. У денний час тихо, але з настанням ночі «світла» лава наповнює його. На додаток до основного золотистому покриттю його можна замовити в різних кольорах.
Пухова вішалка Cock-a-doodle-doo
Таємна мрія всіх маленьких коридорів, коли є кілька квадратів і потрібно розмістити все. Ти можеш повісити на Cock-a-doodle-doo пальто, шапку, шарф. А можеш просто вмоститись на пуфі і чекати, поки вона/він збереться.
Матеріали: фарбована сталь, льон, м’яке наповнення.
Для засновника NOTT дизайнера Сергія Готвянського процес проектування — це не робота, а інструмент для творчості і самовираження. Він вважає, що якщо ви хочете щось сказати, ви повинні сказати це, створивши об'єкт. Тому його об'єкти нагадують нам про наше індустріальне минуле і запрошують нас почати дискусію про наш шлях у майбутнє.
Ми народилися і живемо у Дніпрі. Місто Дніпро — це промисловий центр регіону. Живучи у постіндустріальному суспільстві, ми все-одно весь час відчуваємо наше минуле. Тому ми думали, що ми не повинні забувати про наше коріння і вирішили привнести індустріальну ауру в ваш будинок. Запаливши свічку, ви занурюєтесь у «теплі» спогади з вашого дитинства.
Сільничка In Salt we Trust
Стародавній символ або сміливий дизайн — це залежить від того, як ви на це дивитеся! Символ хреста використовується з самого початку історії до сьогодення, і його завжди наділяли всілякими значеннями. Сучасний дизайнер застосовує чисті лінії і графічні форми для створення сільнички, яка може розпалити дискусію. Чи це просто два пересічних паралелепіпеда? Або щось більше? Як і більша частина філософії, на це питання можна відповісти тільки на особистому рівні. Отже, додайте аромат життя, солі, в свої продукти, струснувши цю сучасну п'єсу, і подивіться, як це приправляє вашу їжу або благословляє її. Вибір ваш.
Магнето
Основна ідея полягала в створенні функціональної відмінною лампи з рухливим джерелом світла і з мінімумом деталей без використання механічних деталей і болтів. Лампа складається з тонкої металевого дроту на стійкій кам'яній основі і окремого елементу освітлення з одним світлодіодом. Елемент освітлення кріпиться до «гілочки» магнітом, дозволяючи йому переміщатися вгору і вниз і обертатися навколо вертикальної металевої осі. Джерело світла може повертатися на 360 градусів (з кроком у 18 градусів) і фіксуватися в бажаному положення на диску з прорізами. Ця конструкція дозволяє використовувати лампу як джерело прямого і відбитого світла. Завдяки використанню декількох ламп Magneto ви можете створити потужний світловий ефект з виразними тінями, які приносять ваше особисте мистецтво і дизайн в ваш будинок або на екран.
Піраміда Ханой
Творча головоломка і предмет мистецтва, що складається з п'яти дерев'яних свічників. Всі деталі підходять одна до одної, тому ви можете зробити від одного до п'яти свічників.
2B.Group
Інь і ян, світло і темрява, чоловіки і жінки. Синергія двох дизайнерів перетворюється в далекоглядні об'єкті, який змушують вас думати і діяти.
Попільничка 7.62, дизайнер Слава Балбек
Концепція цієї попільнички поєднується з художнім посланням, яке нагадує вам про шкідливий вплив паління на здоров'я людей. Ідея полягає в тому, щоб ретранслювати поняття небезпеки паління на об'єкт і запропонувати провести паралелі. Ця попільничка є пропорційною копією кожуху оболонки (калібр — 7,62 мм). Попільничка, що заповнена попілом, є символом кулі, наповненої порохом. Кулі вбивають, паління теж, про що попереджає гравірування зверху. Бетонна частина об'єкта може бути закріплена на поверхні, а сталевий контейнер легко очистити.
Матеріал: теплостійкий бетон, сталь та латунь.
Гантелі, дизайнер Ольга Богданова
Dumbells є частиною проекту Ashtray 7.62. У цьому проекті дизайнер говорить про боротьбу з шкідливими звичками та лікування захворювань моралі, тому вона назвала свої гантелі «Таблетки». Форма повторює форму попільнички 7,62 водночас нагадуючи форму пігулок. Паління вбиває — використовуйте таблетки-гантелі, займайтеся спортом!
Матеріал: теплостійкий бетон, сталь.
Назва цієї дизайн-студії говорить сама за себе. Hochu rayu створює унікальний мікросвіт, який вписується у ваш особистий простір.
Helmfon
Helmfon — унікальний пристрій, який повністю блокує зовнішні та внутрішні звукові хвилі завдяки системі активного звукопоглинання. Це дозволяє зосередитися у відкритих просторах. Він оснащений системною платою, мікрофоном, динаміками, акумулятором, лупою та спеціальним внутрішнім місцем для смартфону.
Матеріали: нітро фарби, зовнішній корпус — скловолокно, внутрішньо-мембранна тканина з поліетиленовим матеріалом.
Senstone
Сенстоун — це носійний інтелектуальний гаджет, який дозволяє записувати і зберігати думки. Він в п'ять разів швидший, набагато зручніший, ніж будь-який додаток для смартфонів, і працює на 12 мовах. Позачасовий мінімалістський дизайн відповідатиме будь-якому стилю або вигляду.
Студія «ДекорКузнецов»
Засновники та ідеологічні генератори бюро ДекорКузнецов задають цікаву загадку про предмети та ілюзії, культуру споживання та сучасні методи декорації, використовуючи свій власний досвід намагаються залучити вас до процесу проектування.
Entity
Entity є істотою, об'єктом, реальністю, сутністю, залежіть від того, як ви це називаєте. Він «читає» природу процесу навколо, вживається в неї, перетворюється в контекст, заданий часом і простіром, набуває потрібні форми. Ви не повірите, але цей дивний об'єкт зроблений з відходів. При виготовленні взуття та сумок не потрібно викидати відходи з етилен-вінілацетату, їх можна використати для створення нових предметів мистецтва.
Маша Рева
Маша Рева — видатна людина. Вона — художник, модельєр, ілюстратор тощо. Коли вона створює одяг, то, швидше за все, вам буде важко знайти його в крамничці, але є велика ймовірність того, що ви побачите це, наприклад, в Рейскмузеум в Амстердамі. Більшість живописців використовують полотно для картин. Маша вважає, що полотно не відрізняється від одягу. Тож чому ж не використати повсякденний одяг для створення мистецтва? Уявіть собі, що вам не доведеться їхати до музею чи галереї, щоб побачити сучасну графіку, достатньо буде просто прогулятися по жвавій європейській вулиці.
Дизайн-студія Ryntovt
«Ми всі частини однієї сутності, яку ми повинні розглядати з честю і любов'ю, ми -це єдина система, де дух і матерія тісно переплітаються, і особливе завжди відображує загальне, а людина об'єднується з світом до останньої молекули»
Колекція Тибет
Шукаючи тишу і мирну природу, Юрій Ринтовт подорожував до Тибетських гір. Йдучи по горах, він підняв те, що здавалося твердим шматком ґрунту. У руках цей шматочок розвалився на дві частини, і Юрій знайшов всередині морську мушлю. Повернувшись додому, він вирішив відтворити цей досвід у колекції Тибет. Неочікувані вставки - це те, що робить цю колекцію особливою.
Стіл: сосна, інкрустація за акації, 1800x800x750
Табурет: горіх, інкрустація горіх, 400x400x450
Колекція Земля
Кожен крок, який ви робите на нашій Землі, треба робити з повагою. Цим принципом керується Юрій Ривтовт у своїй роботі вже двадцять п'ять років. Живучи в Україні, відомій своїм чорноземом, він розробив спеціальну технологію обробки, щоб зробити чорну землю твердою та тріснутою. Його драматичний вигляд нагадує вам про небезпеку та наслідки зневажливого ставлення до ресурсів та природи Землі.
Матеріали: Код: МДФ, чорноземи, 1560x400x400
Вішалка: метал, камінь, земля
Дизайнер Вікторія Якуша вважає, що натхнення є скрізь, ви просто повинні дивитися з широко відкритими очима. Клей, фетр, вовна, дерево є ключовими елементами колекції етно стилю. Кожен із цих природних екологічних матеріалів має свою особливу енергію.
Колекція FAINA привертає увагу любителів мінімалістичного інтер'єру, які в епоху глобалізації та повсякденного спаму цінують «свіже повітря» у своєму оточенні. «Ми повинні чесно створювати дизайн: щою дерево було деревом, метал був металом, а не імітацією або заміною», — каже Вікторія Якуша. Глобалізм, індивідуалізм та мінімалізм — це тенденції сучасності та нашого майбутнього, але, прагнучи моди, ми не повинні забувати про свої коріння та власне обличчя.
Комод Солод
«Солод» — це пророщено зерно хлібних злаків. Ця частина етномінімалістичної колекції меблів натхненна культурою та природою України. У просторому і компактному буфеті є один унікальний і в той же час дуже простий елемент — глиняний фасад у вигляді крекеру. Кераміка дає цьому буфетові дуже теплий і домашній вигляд.
Матеріали: тверда деревина (ясен) та глина / кераміка.
Стіл HRYB
Невеликий практичний бічний столик з 3 ногами для вашої ароматної чашки кави.
Матеріали: масивна деревина (ясен).
Цукеркова ваза ЦУКЕРНЯ
Функціональна дерев'яна ваза на 3 ніжках з етнічними мотивами. У дизайні цієї вази використовується гра фігур та контрастних текстур — порожня і повна, велика або маленька. Діра у верхній частині вази має цілком функціональне призначення — це допомагає відкрити цукеркову вазу, де можна зберігати деякі солодощі для гостей.
Матеріали: матова деревина (ясен) та глянцева кераміка.
Вовняна ваза KURIPKA
На 12 дерев'яних ногах (kuripka – це середня птиця, яку можна знайти на українських полях) оригінальна, органічно розроблена ваза має щось зооморфне — ви можете собі уявити, як куріпка біжить або стрибає зі столу. Цей об'єкт має душу. Завдяки використаним матеріалам, на цю вазу приємно не тільки дивитися, а й торкатися.
Матеріали: масивна деревина (ясен) і повсть.
Ірина Джус
Модний дизайнер та засновник бренду Ірина Джус створює концептуальний жіночій одяг. Вона відома своїми інноваційним кроєм, багатофункціональними трансформованими нитками та індустріальною естетикою. Ірина Джус генерує експериментальні конструкції, надзвичайно ретельно аналізуючи складну структуру навколишнього середовища та його архитектурний потенціал. Розуміючи метафізику форми та її антипод, обсяги і силуети, поверхні і порожнечі, контури та текстури, дизайнер досліджує можливості взаємодії конститутивних частин навколишнього простору. Ідея бренду — свідомість і гуманізм.
Всі швейні вироби «ДЖУС» виготовляються з матеріалів cruelty-free.
Катерина Соколова
Дизайнер Катерина Соколова закінчила Харківську державну академію дизайну та мистецтв та проходила стажування в Німецькому Дизайнному Університеті Burg Giebichenstein Kunsthochschule Halle. Працює з відомими європейськими виробниками, а також з молодими українськими компаніями.
Suprematic
Коли ти живеш та працюєш у місті, де народився геній супрематизму Казимир Малевич, де він вивчав мистецтво та викладав у Академії, коли ти ходиш по тих самих стежках і навіть маєш офіс на вулиці, яка носить його ім'я, ти не можеш відчути натхнення його ідеями. Suprematic – це колекція ваз і ламп, натхненна геометричними творами Казимира Малевича.
Геометрична структура ваз — це не тільки декор, а й функціональні роздільники та тримачі квітів, що дозволяють створювати елегантні композиції. Навіть порожня ваза завжди буде виглядати як маленький предмет мистецтва у вашому домі.
Petcube
Якщо ви власник домашніх тварин, то вам, ймовірно, цікаво, що ваші улюбленці роблять, коли ви не вдома. Petcube допомагає вам розгадати таємницю. Petcube — це інтерактивна веб-камера/монітор, який дозволяє будь-коли зв'язатися зі своїм домашнім улюбленцем і навіть грати з ним, підключившись до бездротової домашньої мережі. Щоб зрозуміти, чи є поблизу тварина, розробники обладнали Petcube з датчиком руху. Отже, якщо ви бачите, що за короткий час тварина кілька разів наближається до Petcube, це означає, що тварина хоче гратися. Ви можете не тільки говорити зі своїм домашнім улюбленцем, але і грати за допомогою лазерного проміню (на мобільній платформі). Він може бути інтегрований в будь-який інтер'єр, оскільки корпус може мати різні кольорі, які змінюють зовнішній вигляд.
Поєднання високого професіоналізму та безмежної любові до творчого процесу дозволяє конструювати унікальні об'єкти. Наш комплексний підхід відображає філософію цінності кожного створюваного нами елемента, наповнення його змістом, теплом талановитих людей, які нас оточують, довірою, а також стимулює до постійного розвитку. Великий досвід повного виконання проекту дозволив нам зібрати надійну команду найкращих фахівців у різноманітних галузях, завдяки яким реалізуються нові проекти.
Chair Buffalo
Ви можете знайти натхнення у світі та природі та перетворити цю енергію в промисловий дизайн. Стілець Буффало — це іронічний, стильний і зручний приклад такого перетворення, який поєднує в собі фігури та фантазії.
Bench Plus + Plus
Функціональний об'єкт, наприклад лавка, може стати лаконічним акцентом в будь-якому інтер'єрі. Це зручно, компактно і ергономічно. Колірна комбінація та формування PLUS+PLUS дозволяють створювати самодостатній та впізанаваємий дизайн у приватних та громадських приміщеннях.
Розетка 8-BIT
Це продумана інтерпретація класичної розетки з іронічним тонким відтінком ностальгії. Було проведено заміну матеріалів, де гіпс замінюється деревом. Принципово важливим фактом є те, що весь малюнок був висічений з твердого дерева, що відображає принципову ідею 90-х років, коли символ ще не втрачений і не зруйнований.
U, N, A колектив та Олексій Романенко
Проект / анімація «Знак» / Торговельні марки Володимира Побєдина (1918 - 2006)
Графіка української торговельної марки має свої коріння в авангардному русі початку 20 століття. U, N, A колектив та Олексій Романенко прагнуть відзначити роботу графічних дизайнерів України в період 1960-80-х років. Проект «Знак» досліджує графіку товарних знаків дизайнерів, які працювали в Харківській торговельній палаті. Вона повертає забуті імена видатних художників до публіки і піднімає проблему стану архівів українського дизайну. На виставці «Між традиціями та інноваціями» ми представляємо частину проекту як анімацію.
Українці, звичайно, люблять смачну їжу та прагнуть досконалості в кулінарії. Але для Динари Касько просто приголомшливого смаку не вистачає. Вона прагне ще й ідеальної форми. Динара закінчила архітектурний факультет Харківського національного університету будівництва та архітектури і почала робити десерти як хобі. Те, що почалося як хобі, зробило її всесвітньо відомою. Її геометричні десерти виготовляються на силіконових формах, спеціально розроблених та надрукованих на 3-D принтері.
Дизайнер Даша Цапенко
Dress_de_code
Цього року Даша Цапенко закінчила всесвітньо відому Академію дизайну в Ейндховені. Ви можете побачити її дипломний проект на Graduation Show в Академії Дизайну. Ми представляємо її інший проект. Проект Dress_de_Code має на меті вивчити зв’язок між тілом людини та одягом в соціальному та соціологічному контексті. Сукня з 240 ґудзиками надихається щоденною рутиною вдягання одягу та хореографією, яку наше тіло виконує в процесі одягання. Процес застібання 240 ґудзиків є втіленою медитацією та ритуалом. Повторні рухи пальців, що граються з ґудзиками, з одного боку, запрошують вас зупинитися у повсякденній реальності прискореного суспільства, а з іншого боку, створюють усвідомлення акт одягання в просторі.
Читайте також: Glasslight & Vahan Avakian: волшебство горящей свечи от украинских мастеров.
- Ищу идею Forest Villa: гармонія з природою у Verholy Relax Park Студія YOD Group презентувала новий архітектурний шедевр — віллу Forest Villa, що розташована у відпочинковому комплексі Verholy Relax Park у мальовничій Соснівці, що на Полтавщині. Проєкт запрошує гостей зануритися в атмосферу спокою та природної гармонії, вдало поднавши сучасну архітектуру з недоторканим лісовим пейзажем.
-
Крихти каміння: дизайн офісу від Luka Design
Вибір редакції - Ищу идею Колекція дзеркал «Four Seasons» 2024: поєднання мистецтва та технологій Panoptikum Collections презентує лімітовану колекцію декоративних дзеркал «Four Seasons», створену у колаборації дизайнерів Андрія Руденко та Влада Толочко. Натхненна зміною пір року, ця серія поєднує мистецтво, інновації та естетику. Колекція дебютувала на виставці в Києві під кураторством Жан-Франсуа Деклерка (Бельгія), продовжила свій успіх на Maison&Objet у Парижі, а вже у січні окремі її елементи будуть представлені на аукціоні Bonhams у Брюсселі. Решту робіт можна буде побачити у галереях Берліна та Гааги.
-
Український дизайн на вершині:«Стіни, що дихають» від MAKHNO Studioперемогли в Dezeen Awards 2024
Подія -
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
IDS Toronto 2025: найочікуваніша інтер'єрна подія Канади
Подія -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Вибір редакції -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Ідея