Життя у контейнері: будинок площею 18 квадратів від Марилії Пеллегріні
Ева Шилингер
Ми вже не вперше демонструємо вам, як транспортні контейнери вдало перетворюються у сучасні та, на диво, зручні будинки. Сьогодні хочемо поділитися черговим перевтіленням — одним з останніх проєктів бразильської архітекторки Марилії Пеллегріні. На виставці Casacor 2019, що у Сан-Паулу, вона представила демонстраційний мікробудинок, що було створено з вантажних контейнерів.
Перед архітекторкою постало завдання зобразити, як старі транспортні контейнери можна трансформувати та використовувати для зручного житла. Аби досягти мети, Марилія використала два вантажних контейнери довжиною 12 метрів. Конструкції встановили одна поряд з одною, а гофрований фасад покрили білим композитом під назвою Dekton від Cosentino. Це дуже міцний (виготовлений з кварцу, порцеляни та скла) та стійкий до ультрафіолету матеріал. За основу узяли білий колір.
«Вибір білого кольору має основну мету — додати інтер'єру однорідності та зобразити відчуття простору», — пояснює Марилія Пеллегріні.
Великі рухливі скляні двері забезпечують оселю природним світлом та «з'єднують» інтер'єр з бамбуковим подвір'ям (над його створенням працювала студія Clariça Lima). Вікна з іншої сторони будинку забезпечують природну вентиляцію, а від прямих сонячних променів захищають білі жалюзі.
Марилія Пеллегріні захоплюється сучасним мінімалістським японським дизайном. Це, власне, гарно відчувається в лаконічному інтер'єрі будинка-контейнера (нагадаємо, його площа становить18 кв.м) Так, серед тих, хто вплинув на стилістику проєкту Casa Container — дизайнер Кенія Хара, куратор і глава японського Інституту дизайну, арт-директор популярної фірми Muji.
Casa Container розділений на дві половини: громадську та приватну. З одного боку розташовані вітальня й кухня-їдальня, з іншого — спальня з окремою ванною кімнатою. Підлога, стіни та усі внутрішні поверхні також оброблені композитом Dekton та доповнені вставками з мармуровим малюнком. Інтер'єр прикрасили меблі, розроблені дизайнером Окі Сато, засновником студії Nendo. Сірий диван — від бразильської студії Estudiobola.
Читайте також: Ванная комната будущего в стиле hi-tech.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн в путешествиях -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архитектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Идея