VITRYAK: проєкт сучасного візит-центру від MAKHNO STUDIO
HIS
Проєкт Vitryak від MAKHNO STUDIO акцентує на важливості використання альтернативних джерел енергії, особливо в часи енергетичної кризи, з якою ми стикнулись. Автори вважають, що вітряки відіграватимуть провідну роль у трансформації світового електроенергетичного сектору, саме тому цей проєкт націлений на привернення уваги до цього альтернативного джерела енергії.
Vitryak – це проєкт сучасного візит-центру, який уособлює в собі естетику нового світу – чистого та сталого. Сталий розвиток – це основа нашого майбутнього, те що робить нас незалежними від зовнішніх чинників, надасть свободу і зробить ближчими до природи. Вітряки стають частиною сучасного ландшафту, і проєкт MAKHNO STUDIO своїми сучасними формами доповнює цей комплекс.
Читайте також: Колекція унікальних світильників Bavovna від Makhno studio
«Vitryak – це про трансформацію нашого відношення до природи та енергетики. Це історія про переосмислення нашої потенційної незалежності, адже саме енергія отримана з вітру у своїй природі веде до повної свободи та гнучкості. Споживання енергії – ефективне, економне, інноваційне, альтернативне – ось нова філософія, що має опанувати суспільство, яке прагне до свободи й виходу з пут енергетичного рабства. Vitryak немов бетонний птах посеред поля з металевими велетнями – символ руху та вільного польоту. Попадаючи в будівлю відвідувач відчуває свободу і чистий простір – це світ, до якого ми прагнемо».
Ідея проєкту візит-центру полягала в пошуку чистих сучасних форм, які уособлюють філософію нової течії сучасних енергетичних компаній – використання вітряків, які генерують чисту безвідходну енергію з вітру.
Візит-центр – це двоповерхова будівля, яка складається з музею, конференц-зали, споглядального майданчика на поле з вітряками, відпочинкового простору та зони кафе-бар. Особливістю ландшафту є кругле озеро позаду будівлі, над яким розмістився споглядальний майданчик з видом на вітряки. Для цілісності будівлі та ландшафту обрали білий колір – як основну лінію, що проходить через поле з вітряками та завершується новим візит-центром.
Візит-центр – це споруда майбутнього, адже повністю незалежний від загальної енергетичної системи, і повністю працює на енергії від вітряків, які розташовані на полі навколо центру. Відвідувачі можуть випити каву та розслабитися у відпочинковій зоні, зарядити свої девайси, завдяки відновлювальним джерелам енергії.
Простір візит-центру надихає переосмислити нашу роль у розвитку енергетичної незалежності країни, адже вітряки – це один з найбільш ефективних ресурсів для виробництва «зеленого» водню, та збереження екосистеми світу. Vitryak – це проєкт про майбутнє, про обізнаність щодо збереження природних ресурсів, задля підвищення гнучкості енергосистеми.
Читайте також: Академія DTEK від Sergey Makhno Architects: від ідеї до першого студента за 6 місяців.
- Ищу идею Історія та інновації в дизайні: 128 Podil Food Market як новий символ Подолу 128 Podil Food Market, флагманський заклад київської мережі 128, привносить свіжий і динамічний підхід до Подолу в Києві. Дизайн цього амбітного проєкту, розроблений Balbek Bureau, поєднує історичну автентичність і сучасний стиль, створюючи привабливий простір для місцевих жителів і туристів. Розташований у колишній будівлі автостанції, цей маркет займає 205 м² інтер’єру та має додаткову терасу площею 583 м², що забезпечує ідеальний баланс між затишком, ностальгією і інноваціями.
-
Wellness у Taryan Towers: інноваційний СПА-простір від ZIKZAK Architects
-
The Wild House: скульптурний екологічний дім в Індії
Архитектура -
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Выбор редакции - Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Artifact: підземний бар у Гонконзі з естетикою космічного корабля
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архитектура -
Два проєкти YOD Group – у фіналі американського конкурсу Best of Year Design Awards
- Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
-
Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Событие