VITRYAK: проєкт сучасного візит-центру від MAKHNO STUDIO
HIS
Проєкт Vitryak від MAKHNO STUDIO акцентує на важливості використання альтернативних джерел енергії, особливо в часи енергетичної кризи, з якою ми стикнулись. Автори вважають, що вітряки відіграватимуть провідну роль у трансформації світового електроенергетичного сектору, саме тому цей проєкт націлений на привернення уваги до цього альтернативного джерела енергії.
Vitryak – це проєкт сучасного візит-центру, який уособлює в собі естетику нового світу – чистого та сталого. Сталий розвиток – це основа нашого майбутнього, те що робить нас незалежними від зовнішніх чинників, надасть свободу і зробить ближчими до природи. Вітряки стають частиною сучасного ландшафту, і проєкт MAKHNO STUDIO своїми сучасними формами доповнює цей комплекс.
Читайте також: Колекція унікальних світильників Bavovna від Makhno studio
«Vitryak – це про трансформацію нашого відношення до природи та енергетики. Це історія про переосмислення нашої потенційної незалежності, адже саме енергія отримана з вітру у своїй природі веде до повної свободи та гнучкості. Споживання енергії – ефективне, економне, інноваційне, альтернативне – ось нова філософія, що має опанувати суспільство, яке прагне до свободи й виходу з пут енергетичного рабства. Vitryak немов бетонний птах посеред поля з металевими велетнями – символ руху та вільного польоту. Попадаючи в будівлю відвідувач відчуває свободу і чистий простір – це світ, до якого ми прагнемо».
Ідея проєкту візит-центру полягала в пошуку чистих сучасних форм, які уособлюють філософію нової течії сучасних енергетичних компаній – використання вітряків, які генерують чисту безвідходну енергію з вітру.
Візит-центр – це двоповерхова будівля, яка складається з музею, конференц-зали, споглядального майданчика на поле з вітряками, відпочинкового простору та зони кафе-бар. Особливістю ландшафту є кругле озеро позаду будівлі, над яким розмістився споглядальний майданчик з видом на вітряки. Для цілісності будівлі та ландшафту обрали білий колір – як основну лінію, що проходить через поле з вітряками та завершується новим візит-центром.
Візит-центр – це споруда майбутнього, адже повністю незалежний від загальної енергетичної системи, і повністю працює на енергії від вітряків, які розташовані на полі навколо центру. Відвідувачі можуть випити каву та розслабитися у відпочинковій зоні, зарядити свої девайси, завдяки відновлювальним джерелам енергії.
Простір візит-центру надихає переосмислити нашу роль у розвитку енергетичної незалежності країни, адже вітряки – це один з найбільш ефективних ресурсів для виробництва «зеленого» водню, та збереження екосистеми світу. Vitryak – це проєкт про майбутнє, про обізнаність щодо збереження природних ресурсів, задля підвищення гнучкості енергосистеми.
Читайте також: Академія DTEK від Sergey Makhno Architects: від ідеї до першого студента за 6 місяців.
-
Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Подія - Ищу идею Простір для практик зцілення та внутрішнього спокою від Ольги Фрадіної У серці історичного Подолу Києва розташований простір, що служить не тільки місцем для практик зцілення, а й осередком для глибокого внутрішнього зв’язку з емоційним і фізичним благополуччям. Цей холістичний центр став притулком серед метушні міста, місцем, де душа може розслабитись, а тіло відновитись. Проект почався з ідеї створити універсальний простір для йоги, медитації, цигун, реікі, акупунктури та інших практик емоційної рівноваги. Цей простір — не просто студія; це місце, де створюється громада людей, що працюють над собою і своїм самопочуттям. Головна концепція дизайну — це обволікаюча атмосфера, яка дозволяє зосередитись на внутрішніх переживаннях.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Herzog & de Meuron: дитячий лікарняний комплекс у Цюриху
Архітектура - Ищу идею Затишок харківського бренду: інтерʼєр шоуруму Vika Adamska від IK-architect Шоурум українського бренду Vika Adamska зазнав руйнувань у березні 2022 року: вибухова хвиля пошкодила вікна, а пряме влучання у верхні поверхи призвело до його затоплення. Після стабілізації ситуації в Харкові власниця бренду Вікторія Адамська разом із командою архітектурного бюро IK-architects відновила простір шоуруму. На початку 2024 року оновлений шоурум знову відкрився для відвідувачів за адресою вул. Ярослава Мудрого, 5.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
-
Стоматологія EDEL LEICHT: вишукана легкість та екологічна свідомість від ZIKZAK Architects
-
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Бутик Milla Nova у Варшаві: космічний мінімалізм від Balbek Bureau
Вибір редакції