Віконна романтика
Часом найменші деталі — поштові скриньки, вивіски, сходи або ж ручки дверей — можуть розказати про країну більше, аніж її пам’ятки. Про сусідів сьогодні нам розкажуть віконні лиштви

Анастасiя Белогривцева
09-09-2016 18:24
На перший погляд дерев’яні хати сусідки-Росіїї можуть здатися кожному з нас схожими. Однак навіть найнепомітніші будиночки, деякі з яких вже й зовсім зруйновані, здатні похвалитися ошатними лиштвами (з рос. — наличниками) з різьбленими «тлумачними» візерунками. Подекуди їх вікна «говорять» так само, як наші вишивані сорочки, посуд, музичні інструменти та килими. Так, рослинний орнамент на віконній рамі, що нагадує за обрисами букву Ж, — символізує відродження або жінку-мати. Ромби з точками всередині — знаки аграрної магії, так малювали предки сучасних росіян засіяне поле. Хвилеподібні візерунки — вода, що дає життя. Кола та півкола — солярні знаки, тобто символи сонця. Вивченням цих знаків на лиштві та колекціонуванням зображень російських вікон серйозно займається блогер Іван Нафізов.
Іван Нафізов
Ось як починалося хобі допитливого чоловіка:
«Спекотного літа 2007-го я на тиждень поїхав у відрядження в місто Енгельс Саратовської області. Роботи було небагато, закінчувалася вона десь о четвертій, а літні дні тяглися довго. Єдиний знайдений мною в місті музей — Льва Кассіля — закривався о третій, тому моєю культурною програмою на тиждень стали прогулянки з фотоапаратом у пошуках хоч чогось цікавого. Я в прямому сенсі накручував кілометри блукаючи по цьому самому Енгельсу з фотоапаратом. Знімати було абсолютно нічого, тому від нудьги я почав фотографувати різнокольорові віконниці на дерев’яних будинках. Будинків було багато, фарби місцеві жителі не шкодували, тому іноді зустрічалися абсолютно божевільні колірні поєднання. Загалом, з цього відрядження додому я привіз штук сто фотографій різнокольорових віконних лиштв. Місяцем пізніше, в липні в мене була поїздка на велосипедах по Ярославській області, коли виявилося, що лиштви на вікнах Ростова Великого зовсім інші, ніж ті, що були в Енгельсі! Так, згодом, я зробив сайт, а в листопаді 2010-го зареєстрував його під вільним доменом Nalichniki.com».
Вже довгих дев’ять років росіянин йде разом зі співвітчизниками до своєї мети, адже мріє випустити книгу про народне дерев’яне зодчество, де планує опублікувати колекцію зібраних лиштв. Маємо надію, що Івану все вдасться реалізувати, тим паче створений колись сайт наразі виглядає як справжній онлайн музей.
Автор фото Іван Хафізов, nalichniki.com
Якщо вам сподобалося оздивлятися вікна Росії, тоді можемо запропонувати переглятути також і інші вікна, які потрапили до об’єктиву португальського фатографа: Окна и двери мира в объективе Андре Висента Гонсалвеса.









Стул KOLO MAXI
Кресло с розеткой Plump
Диван с розеткой Plump
Стул Doppio
Стул Tube
Кресло Corner
Диван Corner
Стул Корса Х черного цвета
Стул Корса лапка
Стул Корса Х
Стул Пломбир SE 7509
Кухонный стул 03В
Стул Орто новый
Стол раскладной Бронко HPL top slide
Кухонный стул 03Б
Стул Корса
Стол раскладной Бронко столешница шпон
Стул Floki new black
Стул Mamont soft natural
Стул Otis натуральный Anthology 7 Mocca
Стул Motti

25 октября 2017, 19:00,
Киев

04 октября 2017, 19:00,
Киев

31 октября 2017, 19:00,
Киев

27 сентября 2017, 10:00,
Киев

31 августа 2017, 10:00,
Киев

05 августа 2017, 10:00,
Киев

28 июля 2017, 14:00,
Киев

07 июля 2017, 10:00,
Киев

13 июня 2017, 17:30,
Киев

16 июня 2017, 16:00,
Киев