Вбиральні Японії: прозорість, технологічність та краса

HIS
На околиці жвавого міського парку в Токіо нещодавно встановили прозорий туалет. Його автор — японський архітектор Сігеру Бан, володар Прітцкерівської премії за творчий та новаторський підхід. Ви подумаєте, що лише Сігеру мав сміливість спроєктувати вбиральню, де всі звикли усамітнюватися, скляною. А ні! Таких дизайнерів 16, і діють вони в рамках проєкту The Tokyo Toilet. Про нього ми розповідаємо далі.
Туалет з напівпрозорим фасадом від Сігеру Бан спроєктований таким чином, аби люди могли переконатися, чи є вільні кабінки, не зазираючи до туалету, а по-друге, перевірити їх чистоту ще з вулиці. Як тільки відвідувач відкриває двері й входить в приміщення, скляні стіни кабінок перетворюються в непрозорі. Крім того, таке рішення громадських вбиралень — не просто фантазії архітектора, а цілком виправдане застосування нових технологій.
Міні-парк Еегі Фукаматі, автор: Сігеру Бан
Громадський парк Хару-Но-Огава, автор: Сігеру Бан
Делікатний об'єкт від Сігеру Бан є частиною чинного проєкту під назвою The Tokyo Toilet. В рамках нього 16 дизайнерам, в тому числі Кенго Кума (Kengo Kuma), Тадао Андо (Tadao Ando) та ін. доручили створити концепцію громадських об'єктів по всьому Сібуя. П'ять з 17 локацій зараз працюють, більшість інших запланована на 2021 рік. В результаті з'явився ряд різноманітних громадських об'єктів, які покликані стати доступнішими та привабливішими для тих, хто їх потребує. Також The Tokyo Toilet має грандіозні плани щодо технічного обслуговування санвузлів. Фонд The Nippon Foundation, уряд Сібуя та Туристична асоціація Сібуя працюватимуть спільно, щоб ці громадські місця назавжди були позбавлені «темної, брудної, смердючої та лячної» репутації. Нижче ви можете ознайомитися з деякими вже відкритими локаціями.
Парк Ебісу, автор: Масамічі Катаяма
Парк Ебісу, автор: Масамічі Катаяма
Хігасі Сантьоме, автор: Нао Тамура
Східний парк Ебісу, автор: Фуміхіко Макі
-
Mukaab: у Саудівській Аравії планують збудувати найвищий хмарочос
-
Дизайн для сталого розвитку: як створити екологічний офісний простір?
-
Rebuild Ukraine: канадська ініціатива по відбудові Північної Салтівки
-
Лаконічний дизайн квартири площею 32 кв.м від Ольги Бондарь
-
ZIKZAK Architects: проєкт повторного використання будівлі XV століття
-
VITRYAK: проєкт сучасного візит-центру від MAKHNO STUDIO
-
Ландшафтний парк у Китаї за проєктом австрійських архітекторів
Архитектура -
Glasshouse: кінетична теплиця від Heatherwick Studio
-
Перший японський висотний готель з дерева та бетону від Mitsubishi Jisho Design
-
Ищу идею Valley від MVRDV — багатоповерховий будинок-сад в Амстердамі Новий хмарочос Valley, збудований за проєктом MVRDV та Піта Удолфа в Амстердамі, по праву можна назвати інноваційною будівлею майбутнього. Ця унікальна, покрита рослинами споруда вже встигла отримати звання найкращого хмарочоса у світі за версією Emporis Awards.