Вбиральні Японії: прозорість, технологічність та краса
HIS
На околиці жвавого міського парку в Токіо нещодавно встановили прозорий туалет. Його автор — японський архітектор Сігеру Бан, володар Прітцкерівської премії за творчий та новаторський підхід. Ви подумаєте, що лише Сігеру мав сміливість спроєктувати вбиральню, де всі звикли усамітнюватися, скляною. А ні! Таких дизайнерів 16, і діють вони в рамках проєкту The Tokyo Toilet. Про нього ми розповідаємо далі.
Туалет з напівпрозорим фасадом від Сігеру Бан спроєктований таким чином, аби люди могли переконатися, чи є вільні кабінки, не зазираючи до туалету, а по-друге, перевірити їх чистоту ще з вулиці. Як тільки відвідувач відкриває двері й входить в приміщення, скляні стіни кабінок перетворюються в непрозорі. Крім того, таке рішення громадських вбиралень — не просто фантазії архітектора, а цілком виправдане застосування нових технологій.
Міні-парк Еегі Фукаматі, автор: Сігеру Бан
Громадський парк Хару-Но-Огава, автор: Сігеру Бан
Делікатний об'єкт від Сігеру Бан є частиною чинного проєкту під назвою The Tokyo Toilet. В рамках нього 16 дизайнерам, в тому числі Кенго Кума (Kengo Kuma), Тадао Андо (Tadao Ando) та ін. доручили створити концепцію громадських об'єктів по всьому Сібуя. П'ять з 17 локацій зараз працюють, більшість інших запланована на 2021 рік. В результаті з'явився ряд різноманітних громадських об'єктів, які покликані стати доступнішими та привабливішими для тих, хто їх потребує. Також The Tokyo Toilet має грандіозні плани щодо технічного обслуговування санвузлів. Фонд The Nippon Foundation, уряд Сібуя та Туристична асоціація Сібуя працюватимуть спільно, щоб ці громадські місця назавжди були позбавлені «темної, брудної, смердючої та лячної» репутації. Нижче ви можете ознайомитися з деякими вже відкритими локаціями.
Парк Ебісу, автор: Масамічі Катаяма
Парк Ебісу, автор: Масамічі Катаяма
Хігасі Сантьоме, автор: Нао Тамура
Східний парк Ебісу, автор: Фуміхіко Макі
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Англійська для Архітекторів: інтенсивний курс ARCHI SPEAK
Радимо відвідати -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн у подорожах -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архітектура