Сергій Махно вп’яте переміг на конкурсі “Інтер’єр року”. На цей раз премію отримав за проєкт власного будинку
HIS
Студія українського дизайну ти архітектури Sergey Makhno Architects виборола головну нагороду конкурсу “Інтер’єр року” — гран-прі за проєкт Дім Шкруба. Це будинок у передмісті Києва, виконаний у сучасному українському стилі.
Церемонія відбулася 6 грудня 2019 у КВЦ “Парковий”. Конкурс проводиться водинадцяте і збирає більше 1000 відвідувачів щороку. Серед цьогорічних членів журі — голандець Річард Хаттен, чиї роботи експонуються у Design Museum London і MoMA; француженка Маталі Красе, нагороджена національним французьким орденом «За заслуги», офіцерка ордена Мистецтв і літератури, а також “душа італійського дизайну”, авторка світового бестселеру про дизайн «Thammada — The Adventurous Interiors of Paola Navone» Паола Навоне.
За їхніми словами, Дім Шкруба став переможцем, тому що «він реально зірвав нам дах. Це настільки автентично і неординарно, і ні на що не схоже».
Цьогорічна перемога для студії Sergey Makhno Architects стала вже п’ятою на конкурсі “Інтер’єр року”. Раніше майстерня також отримувала гран-прі конкурсу та перемоги у номінаціях.
«Я дійсно щасливий, що цю відзнаку отримав проєкт, який фактично “зшитий” з українських традицій. Цим міжнародне журі ще раз підтвердило, що ми можемо бути цікаві світу тільки, якщо будемо самими собою. Коли я вперше відвідав Японію і побачив, як вони цінують свою спадщину, зрозумів, що українська культура — також надзвичайно багата, але ми не завжди вміємо її цінувати. Японія повернула мені Україну. Розплющила очі і, головне, відкрила серце тому багатству, що маю від народження, в себе вдома», — каже Сергій Махно.
Дім Шкруба має традиційний для України очеретяний дах, фасад оздоблений деревом. В інтер’єрі віддали увагу сучасному мистецтву та українським традиціям: стіни з глини, за обідній стіл слугує гуцульський 1935 року, на кухні є мисник, дерево використали повторно — розібрали старі хати. Оздобили керамікою та живописом.
Читайте також: Результати ELLE Decoration International Design Awards Ukraine 2019: дизайнер року – Вікторія Якуша.
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Событие -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архитектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Выбор редакции - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії
- Ищу идею Krasnyk House: котедж у Карпатах Архітектори Аліна Саніна та Сергій Губарь звернулися до витоків гуцульської архітектури, щоб побудувати невеликий сучасний котедж у самому серці Карпат. Дворівневий будинок розташований у селі Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Проста і лаконічна конструкція, що має характерні риси традиційних дерев'яних будівель, виконана з сучасних і довговічних матеріалів, які гарантують комфорт та затишок, тим самим сприяють розвитку туризму в регіоні.
-
Бруталістська вілла в Мексиці за проєктом Espacio 18 Arquitectura