Сергій Махно вп’яте переміг на конкурсі “Інтер’єр року”. На цей раз премію отримав за проєкт власного будинку

HIS
Студія українського дизайну ти архітектури Sergey Makhno Architects виборола головну нагороду конкурсу “Інтер’єр року” — гран-прі за проєкт Дім Шкруба. Це будинок у передмісті Києва, виконаний у сучасному українському стилі.
Церемонія відбулася 6 грудня 2019 у КВЦ “Парковий”. Конкурс проводиться водинадцяте і збирає більше 1000 відвідувачів щороку. Серед цьогорічних членів журі — голандець Річард Хаттен, чиї роботи експонуються у Design Museum London і MoMA; француженка Маталі Красе, нагороджена національним французьким орденом «За заслуги», офіцерка ордена Мистецтв і літератури, а також “душа італійського дизайну”, авторка світового бестселеру про дизайн «Thammada — The Adventurous Interiors of Paola Navone» Паола Навоне.
За їхніми словами, Дім Шкруба став переможцем, тому що «він реально зірвав нам дах. Це настільки автентично і неординарно, і ні на що не схоже».
Цьогорічна перемога для студії Sergey Makhno Architects стала вже п’ятою на конкурсі “Інтер’єр року”. Раніше майстерня також отримувала гран-прі конкурсу та перемоги у номінаціях.
«Я дійсно щасливий, що цю відзнаку отримав проєкт, який фактично “зшитий” з українських традицій. Цим міжнародне журі ще раз підтвердило, що ми можемо бути цікаві світу тільки, якщо будемо самими собою. Коли я вперше відвідав Японію і побачив, як вони цінують свою спадщину, зрозумів, що українська культура — також надзвичайно багата, але ми не завжди вміємо її цінувати. Японія повернула мені Україну. Розплющила очі і, головне, відкрила серце тому багатству, що маю від народження, в себе вдома», — каже Сергій Махно.
Дім Шкруба має традиційний для України очеретяний дах, фасад оздоблений деревом. В інтер’єрі віддали увагу сучасному мистецтву та українським традиціям: стіни з глини, за обідній стіл слугує гуцульський 1935 року, на кухні є мисник, дерево використали повторно — розібрали старі хати. Оздобили керамікою та живописом.
Читайте також: Результати ELLE Decoration International Design Awards Ukraine 2019: дизайнер року – Вікторія Якуша.
-
Ищу идею Klochenko Architects: гостьовий будинок на березі Дніпра Бюро Klochenko Architects спеціалізуються на мінімалістичних проєктах, де панують тиша та єднання з природою. Проєкт А-House розташований на березі Дніпра, поруч із з основним маєтком. Невелика дерев'яна споруда, виконана в скандинавських традиціях, візуально доповнює архітектурну ідею господарського будинку.
-
Chuzhi: екомаєток, камуфльований у скелястий ландшафт
-
Автономний дім з бомбосховищем від українського айтівця
Ідея -
Monument House: кольоровий модернізм у каліфорнійській пустелі
Архітектура -
Ищу идею Будинок серед сосен від ArchObraz Автономний котедж у передмісті Дніпра – ідеальне місце для спілкування з природою та відпочинку від метушні міського життя. Над проєктом HOUSE AMONG THE PINES працювало місцеве бюро ArchObraz на чолі з Олексієм Образцовим.
-
Ищу идею Enjoy the silence: затишне шале від loft buro Колоритне шале, над проєктом якого працювали loft buro – це потужний ансамбль протилежностей, де всі елементи незалежні, але підтримують головну ідею — неспішно насолоджуватися відпочинком на самоті чи у компанії друзів.
-
Greenary – екологічний будинок, збудований навколо дерева
-
Ищу идею 3L Residences, або три сучасних маєтки в Плютах 3L Residences – це інвестиційний проєкт 3-х типових одноповерхових приватних будинків, реалізованих у сучасному стилі, площею 300 кв.м, які розташувалися у мальовничому селищі Плюти, Київської області. Кожний маєток має свою закриту територію, індивідуальну лаунж-зону та басейн. Про 3L Residences, над проєктом якого працювали Софія Журко та Олена Олійник, далі піде мова.
-
Дім з руїн: проєкт чеської студії ORA
-
Ищу идею Big Birch House. Американська класика від Софії Журко та Олени Олійник Історія цього будинку розпочалася кілька років тому. Софію Журко та Олену Олійник запросили спроєктувати інтер'єр заміського вже збудованого будинку та реконструювати його фасад. Виїхавши на ділянку, дизайнерки побачили велику дерев'яну будівлю з клеєного соснового бруса, який простояв порожнім останні 10 років та вимагав серйозного оновлення. Проєкт отримав назву Big Birch House завдяки величезним старим березам, що вишикувалися біля вхідної групи.