Про «Тарілку», модерністські будівлі та петиції
HIS
Звертаємо увагу небайдужих!
Проблема знищення та спотворення знакових споруд та архітектурних пам`яток в Україні є однією з найактуальніших проблем. Особливо в цьому плані потерпає Київ та будівлі радянського модерністського періоду. Так покритися сайдінгом по-українськи може адміністративна будівля на вулиці Еспланадній (там вже майже демонтували сонцерізи), а відома «Тарілка» біля станції Либідська взагалі може бути остаточно зруйнована, аби потім тут постав новий ТРЖК без мінімальних ознак смаку. Ми не будемо детально торкатися байдужості більшої частини киян, а також представників архітектурної професії, що відмовчуються, адже пізніше створять в цих ТРЖК «сучасні крафтові лофти» з видами на інші ТРЖК, які ми, звичайно, опублікуємо. Ми розкажемо вам про невеличку кількість небайдужих, що організували зустріч з архітектором «Тарілки» та вирішили просувати петиції щодо захисту зникаючих будівель та протестувати проти їх спаплюження та остаточного знищення.
Так при підтримці відомого українського урбаніста Олексія Бикова та організації VCRC, всі бажаючі зустрілися зі Флоріаном Юр`євим, архітектором що створив відому будівлю на Либідський. Підсумком зустрічі стала петиція, яку всі бажаючі можуть підписати тут:
https://petition.kievcity.gov.ua/petition/?pid=6976
Вона стосується як відомої «Тарілки», так і будівлі Міністерства соціальної політики на вулиці Еспланадній 8/10, під яким вже в цю п`ятницю о 10 годині ранку почнеться акція протесту за збереження модерністських будівель Києва, та за здорове обличчя самого міста.
Розкажемо вам трохи про «Тарілку».
Будівлю було зведено у 1971 році для Інституту науково-технічної та економічної інформації. Причина того, що прямо над вулицею висить велика тарілка лежить в тому, що конструкція майбутнього інституту збудована на вузькій частині вулиці, що її було виділено під забудову. Автор будинку, Флоріан Юр`єв працював в 60-ті роки над «синтезом мистецтв», шукаючи зв`язок між візуальним та звуковим. Сьогодні в Інституту немає грошей на таку необхідну реконструкцію будівлі, що стоїть між великим ТРЦ та майбутньою спорудою релігійного культу, будівництво якої триває. Всі ці фактори складаються в не дуже райдужну картину близького майбутнього.
Читайте також: Богатые тоже платят: 7 самых дорогих жилых комплексов столицы.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие -
Конференція: Сучасні матеріали і технології в будівництві та дизайні
Событие -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Выбор редакции - Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.
- Ищу идею Фен-шуй у тропічних відтінках: проєкт квартири від Luka Design в столичному ЖК Нова Англія Інтер'єрна студія Luka Design під керівництвом Анастасії Лукашової отримала незвичайне завдання: створити дизайн видовженої квартири в київському ЖК Нова Англія. Замовниця, яка мешкає на далекому тропічному острові, бажала втілити у своєму майбутньому помешканні атмосферу теплоти та екзотики. Водночас вона залишила відкриті можливості для експериментів з кольором та меблями, надавши дизайнерам повну свободу для творчості.