Про «Тарілку», модерністські будівлі та петиції

HIS
Звертаємо увагу небайдужих!
Проблема знищення та спотворення знакових споруд та архітектурних пам`яток в Україні є однією з найактуальніших проблем. Особливо в цьому плані потерпає Київ та будівлі радянського модерністського періоду. Так покритися сайдінгом по-українськи може адміністративна будівля на вулиці Еспланадній (там вже майже демонтували сонцерізи), а відома «Тарілка» біля станції Либідська взагалі може бути остаточно зруйнована, аби потім тут постав новий ТРЖК без мінімальних ознак смаку. Ми не будемо детально торкатися байдужості більшої частини киян, а також представників архітектурної професії, що відмовчуються, адже пізніше створять в цих ТРЖК «сучасні крафтові лофти» з видами на інші ТРЖК, які ми, звичайно, опублікуємо. Ми розкажемо вам про невеличку кількість небайдужих, що організували зустріч з архітектором «Тарілки» та вирішили просувати петиції щодо захисту зникаючих будівель та протестувати проти їх спаплюження та остаточного знищення.
Так при підтримці відомого українського урбаніста Олексія Бикова та організації VCRC, всі бажаючі зустрілися зі Флоріаном Юр`євим, архітектором що створив відому будівлю на Либідський. Підсумком зустрічі стала петиція, яку всі бажаючі можуть підписати тут:
https://petition.kievcity.gov.ua/petition/?pid=6976
Вона стосується як відомої «Тарілки», так і будівлі Міністерства соціальної політики на вулиці Еспланадній 8/10, під яким вже в цю п`ятницю о 10 годині ранку почнеться акція протесту за збереження модерністських будівель Києва, та за здорове обличчя самого міста.
Розкажемо вам трохи про «Тарілку».
Будівлю було зведено у 1971 році для Інституту науково-технічної та економічної інформації. Причина того, що прямо над вулицею висить велика тарілка лежить в тому, що конструкція майбутнього інституту збудована на вузькій частині вулиці, що її було виділено під забудову. Автор будинку, Флоріан Юр`єв працював в 60-ті роки над «синтезом мистецтв», шукаючи зв`язок між візуальним та звуковим. Сьогодні в Інституту немає грошей на таку необхідну реконструкцію будівлі, що стоїть між великим ТРЦ та майбутньою спорудою релігійного культу, будівництво якої триває. Всі ці фактори складаються в не дуже райдужну картину близького майбутнього.
Читайте також: Богатые тоже платят: 7 самых дорогих жилых комплексов столицы.
-
Ищу идею Ритуал краси по-новому: інтер’єр 365 STUDIO на Оболоні На Оболоні, у престижній новобудові Києва, відкрилася нова студія краси 365 STUDIO — третій заклад мережі, дизайн якого розробила команда Bogdanova Bureau. Цей простір поєднує сучасні технології, природні мотиви та концепцію краси як засобу для відновлення і гармонії.
-
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
UkrArmor від balbek bureau: військовий ритейл нового формату
Вибір редакції -
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оновлення Житнього ринку: які зміни чекають на історичний простір?
Архітектура -
Церемонія нагородження кращих архітектурних проєктів України 2024
-
Український Будівельно-Інвестиційний Конгрес 2025: нова ера інвестицій та розвитку
Подія -
Ищу идею Квартира в центрі Києва від Тетяни та Антона Манішиних Дизайнери Антон та Тетяна Манішини створюють функціональні та естетичні простори, вміло доносячи до клієнтів концепцію кожної нової інтер'єрної роботи. Довіра замовників дозволяє авторам вільно творити та створювати справді стильні та зручні для життя інтер'єри. Так склалося і на цей раз: власники квартири довго не могли знайти компроміс та визначитися зі стилістикою нової оселі. Вирішальною стала думка дизайнерів – творчого тандему матері та сина: Тетяна та Антон об'єднали сучасний та класичний стилі, задавши проєкту єдину та чітку концепцію.
-
Світлова інсталяція в Посольстві Італії: День італійського дизайну 2025
-
SAVE MALA OPERA: як команда Гуртум рятує унікальну культурну пам’ятку Києва