Про підсумки та плани: як святкували другу річницю Асоціації британського і міжнародного дизайну SBID в Україні

HIS
30 листопада в шоу-румі Poliform / Varenna відбулася зустріч на честь 2-ї річниці Асоціації британського і міжнародного дизайну (SBID) в Україні. Регіональні директори SBID Наталія Большакова, засновник студії Nataly Bolshakova Interiors, та Юлія Данилова, засновник Domio Group, підсумували роботи асоціації та розповіли про плани на найближче майбутнє.
Асоціація британського і міжнародного дизайну (SBID) — це професійна організація, яка здійснює акредитацію в індустрії дизайну інтер'єрів як у Великій Британії, так і по всьому світу. SBID в Україні має на меті сприяти визнанню професійних українських фахівців у всьому світі. Для цього проводиться акредитація та створення відповідного простору для залучення інвестицій в галузь будівництва, виробництва і дизайну інтер'єру в Україні. Одне з першочергових завдань SBID в Україні — це створення позитивного іміджу України як країни, яка працює за нормами і принципами європейських стандартів.
Урочисту церемонію відкривала Пані Заступник Глави Місії (Deputy Head of Mission) Посольства Великої Британії в Україні Хелен Фейзи (Helen Fazey).
Особливий гість вечора — Ванесса Бреді, дизайнер інтер'єру, переможець міжнародних конкурсів, засновник Society of British and International Design. Ванесса Бреді володіє 30-річним досвідом в питаннях консультування і співробітництва в галузі дизайну та бізнесу (володарка таких премій як: "Woman in the City" (2013 рік), "Woman of Achievement Award for the Built Environment"). З 2014 року вона — кавалер Найвизначнішого Ордена Британської імперії, OBE, за заслуги в галузі дизайну та внесок в економіку Великої Британії. У 2015 році Ванесса Бреді за видатний внесок у розвиток індустрії дизайну інтер'єру отримала почесний ступінь Доктора Дизайну Університету солент в Саутгемптоні (Southampton Solent University). Під керівництвом Ванесси Бреді Асоціація британського і міжнародного дизайну представляє інтереси Великої Британії в Європейській раді архітекторів інтер'єру (ECIA).
Діяльність Асоціації британського і міжнародного дизайну спрямована на розвиток індустрії в Україні і підтримку соціальних ініціатив. У рамках цього:
● Членами SBID стали 25 українських дизайнерів. Вони пройшли акредитацію в Великій Британії і підтвердили свій високий професійний рівень.
● Четверо українських дизайнерів увійшли до фіналу конкурсу SBID Awards 2017, змагаючись з представниками сорока двох країн. Така кількість українських фіналістів брало участь в конкурсі вперше.
●Партнерами SBID в Україні стали посольство Великої Британії і Північної Ірландії в Україні, ПРООН, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, British Council і Лондонський університет мистецтв.
● Представники асоціації тепер є у всіх великих містах України: Одесі, Києві, Дніпрі, Харкові, Львові.
● З 2017 року завдання конкурсу для молодих дизайнерів Get me 2 the Top Ukraine від SBID Ukraine введено в обов'язкову програму 13-ти профільних ВНЗ-ів України.
● В рамках конкурсу студенти працюють над найбільшим творчим майданчиком країни — «Мистецьким Арсеналом», а також розробляють дизайн навчальних приміщень в рамках співпраці з проектом НОП (Нова Освітня Платформа). Проект НОП — це інноваційний проект з реформування шкільної освіти під егідою Міністерства регіонального розвитку ЖКГ України.
● У конкурсні завдання введено напрям "Універсальний дизайн". Конкурсанти розробляють простори, які будуть комфортними та зручними для людей з різними потребами.
● Спільно з Мариною Порошенко, British Council, представниками ПРООН та міністерством регіонального розвитку ми розробляємо проект розвитку просторів, придатних всім категоріям населення: людям з інвалідністю і без, літнім людям, матерям з дітьми.
● Переможець конкурсу Get me 2 the Top Ukraine 2016, Любов Кушнір проходить стажування в дизайн-студії Jestico + Whiles в Лондоні.
● Призер конкурсу Get me 2 the Top Ukraine 2016, Катерина Коваль пройшла навчання на тематичному курсі в UAL: University of the Arts London
● Фіналіст конкурсу Get me 2 the Top Ukraine 2016, Наталя Драченко відвідала фабрику з виробництва меблів Poliform в Італії.
● Призери конкурсу отримали запрошення на стажування з подальшим працевлаштуванням в провідні дизайн-бюро і компанії України.
Також планується й запуск нових проектів:
У 2018 році команда SBID в Україні організує конференцію Interior Design & Business Conference і запустить програму, завдяки якій дизайнери інтер'єру зможуть підвищити свій професійний рівень, а також почати співпрацю з виробниками і регіональними представниками міжнародних компаній.
Читайте також: Фінал Get me 2 the Top: урочисте нагородження переможців конкурсу від SBID.
-
Інтер'єр тераси ресторану SHEF від Alta Idea Design Studio
-
Ищу идею Шоурум the Coat. Дизайн від Rina Lovko Studio Над проєктом шоуруму українського бренду the Coat, заснованого у 2014 році Катериною Сільченко, працювали Ріна Ловко та Дарина Шпурик. Джерелом натхнення для дизайнерів стали жінки: сильні, пристрасні та делікатні водночас.
-
Ищу идею Дизайн дворівневих апартаментів від DIHOME Євгенія Ситник, засновниця дизайн-студії DIHOME, завершила новий проєкт – інтер'єр дворівневих апартаментів в одному зі спальних районів Києва. Простір площею 130 кв.м дизайнерка постаралася зробити максимально функціональним, таким, який би влаштовував її замовників – батьків, двох дорослих дітей та їх двох пухнастих улюбленців.
-
Інтер'єр у фарбах природи від дизайнерки Ірини Шишкової
-
Ищу идею AG Architecture: квартира в Києві з видом на Олімпійський Квартира площею 102 кв. метрів, що розташована в самісінькому серці Києва, — місце сили та натхнення її власників. Замовники — успішна молода родина — придбали квартиру, з вікон якої відкривається неперевершений вид на місто. Над дизайном простору, що цілком та повністю відповідає вподобанням господарів та їх філософії життя, працювала команда AG Architecture.
-
Сімейний інтер'єр у ЖК Файна Таун
-
Ищу идею SEMEREY: «паризький» інтер'єр від Rina Lovko Studio Rina Lovko Studio реконструювали квартиру в дореволюційному будинку в історичному центрі Києва. Оселя належить молодій дівчини, яка працює у модній індустрії та щодня оточена красою. Господарка-естетка обожнює Париж і хотіла, щоб її квартира нагадувала старовинні апартаменти. Ріна Ловко та Дарина Шпурик розробили унікальний проєкт, де немає очевидних елементів «паризького шику». Сконцентрувавшися на природних фактурах, м'якості та легкості, дизайнерки створити витончене та затишне помешкання.
-
Ищу идею RUMA beauty studio: простір краси від Sivak+Partners Українська дизайн-студія Sivak+Partners відома своєю прихильністю до мінімалізму, що майстерно поєднуює перспективну сучасну естетику та позачасовий посил. Замовники звернулися до креативної команди з проханням створити не просто салон краси у звичному для нього вигляді, а унікальний простір, де перукарі могли б експериментувати, вчитися одне в одного й навчати інших, створювати колаборації, просувати спільні проєкти, записувати онлайн-курси для майстрів і стилістів та просто проводити час разом.
-
Ищу идею Теракотовий акцент: вишукані апартаменти від дизайн-студії YOUSUPOVA Ці просторі київські апартаменти – осередок класичної вишуканості й сучасного стилю. Над проєктом, за основу якого обрали виважений мінімалізм, працювали дизайнери студії YOUSUPOVA. Щоб підкреслити елегантність приміщення та забезпечити господарям більше затишку, інтер'єр доповнили класичними деталями. Головною рисою проєкту стало поєднання контрастних матеріалів: холодних металу та скла з теплим деревом та шкірою.
-
Ищу идею Vyshyto House: автентичний український будинок від MAKHNO Studio Українська автентика, закодована в сучасному дизайні та архітектурі — часті запити замовників MAKHNO Studio. Архітектори вірять, що повага до минулого — запорука свідомого майбутнього. Слідуючи цій філософії, у своєму новому проєкті — приватному будинку Vyshyto — студія MAKHNO спробувала вчергове розкрити українську етнічність, зберігши баланс між національним самовдосконаленням та сучасними візуальними рішеннями.