Про підсумки та плани: як святкували другу річницю Асоціації британського і міжнародного дизайну SBID в Україні
HIS
30 листопада в шоу-румі Poliform / Varenna відбулася зустріч на честь 2-ї річниці Асоціації британського і міжнародного дизайну (SBID) в Україні. Регіональні директори SBID Наталія Большакова, засновник студії Nataly Bolshakova Interiors, та Юлія Данилова, засновник Domio Group, підсумували роботи асоціації та розповіли про плани на найближче майбутнє.
Асоціація британського і міжнародного дизайну (SBID) — це професійна організація, яка здійснює акредитацію в індустрії дизайну інтер'єрів як у Великій Британії, так і по всьому світу. SBID в Україні має на меті сприяти визнанню професійних українських фахівців у всьому світі. Для цього проводиться акредитація та створення відповідного простору для залучення інвестицій в галузь будівництва, виробництва і дизайну інтер'єру в Україні. Одне з першочергових завдань SBID в Україні — це створення позитивного іміджу України як країни, яка працює за нормами і принципами європейських стандартів.
Урочисту церемонію відкривала Пані Заступник Глави Місії (Deputy Head of Mission) Посольства Великої Британії в Україні Хелен Фейзи (Helen Fazey).
Особливий гість вечора — Ванесса Бреді, дизайнер інтер'єру, переможець міжнародних конкурсів, засновник Society of British and International Design. Ванесса Бреді володіє 30-річним досвідом в питаннях консультування і співробітництва в галузі дизайну та бізнесу (володарка таких премій як: "Woman in the City" (2013 рік), "Woman of Achievement Award for the Built Environment"). З 2014 року вона — кавалер Найвизначнішого Ордена Британської імперії, OBE, за заслуги в галузі дизайну та внесок в економіку Великої Британії. У 2015 році Ванесса Бреді за видатний внесок у розвиток індустрії дизайну інтер'єру отримала почесний ступінь Доктора Дизайну Університету солент в Саутгемптоні (Southampton Solent University). Під керівництвом Ванесси Бреді Асоціація британського і міжнародного дизайну представляє інтереси Великої Британії в Європейській раді архітекторів інтер'єру (ECIA).
Діяльність Асоціації британського і міжнародного дизайну спрямована на розвиток індустрії в Україні і підтримку соціальних ініціатив. У рамках цього:
● Членами SBID стали 25 українських дизайнерів. Вони пройшли акредитацію в Великій Британії і підтвердили свій високий професійний рівень.
● Четверо українських дизайнерів увійшли до фіналу конкурсу SBID Awards 2017, змагаючись з представниками сорока двох країн. Така кількість українських фіналістів брало участь в конкурсі вперше.
●Партнерами SBID в Україні стали посольство Великої Британії і Північної Ірландії в Україні, ПРООН, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, British Council і Лондонський університет мистецтв.
● Представники асоціації тепер є у всіх великих містах України: Одесі, Києві, Дніпрі, Харкові, Львові.
● З 2017 року завдання конкурсу для молодих дизайнерів Get me 2 the Top Ukraine від SBID Ukraine введено в обов'язкову програму 13-ти профільних ВНЗ-ів України.
● В рамках конкурсу студенти працюють над найбільшим творчим майданчиком країни — «Мистецьким Арсеналом», а також розробляють дизайн навчальних приміщень в рамках співпраці з проектом НОП (Нова Освітня Платформа). Проект НОП — це інноваційний проект з реформування шкільної освіти під егідою Міністерства регіонального розвитку ЖКГ України.
● У конкурсні завдання введено напрям "Універсальний дизайн". Конкурсанти розробляють простори, які будуть комфортними та зручними для людей з різними потребами.
● Спільно з Мариною Порошенко, British Council, представниками ПРООН та міністерством регіонального розвитку ми розробляємо проект розвитку просторів, придатних всім категоріям населення: людям з інвалідністю і без, літнім людям, матерям з дітьми.
● Переможець конкурсу Get me 2 the Top Ukraine 2016, Любов Кушнір проходить стажування в дизайн-студії Jestico + Whiles в Лондоні.
● Призер конкурсу Get me 2 the Top Ukraine 2016, Катерина Коваль пройшла навчання на тематичному курсі в UAL: University of the Arts London
● Фіналіст конкурсу Get me 2 the Top Ukraine 2016, Наталя Драченко відвідала фабрику з виробництва меблів Poliform в Італії.
● Призери конкурсу отримали запрошення на стажування з подальшим працевлаштуванням в провідні дизайн-бюро і компанії України.
Також планується й запуск нових проектів:
У 2018 році команда SBID в Україні організує конференцію Interior Design & Business Conference і запустить програму, завдяки якій дизайнери інтер'єру зможуть підвищити свій професійний рівень, а також почати співпрацю з виробниками і регіональними представниками міжнародних компаній.
Читайте також: Фінал Get me 2 the Top: урочисте нагородження переможців конкурсу від SBID.
-
ArchMeeting у Києві: перспективи дизайну та архітектури
Подія -
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Вибір редакції - Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Подія -
Конференція: Сучасні матеріали і технології в будівництві та дизайні
Подія