PLATTYA: нова колекція світильників від Юлії Яланжи

HIS
PLATTYA — нова колекція інтер’єрного освітлення від української мисткині Юлії Яланжи. Ця лінійка є частиною добре відомої Paper collection, проте має виключні та неповторні риси: неприховану жіночність, легку театральність, безперечну грайливість та щиру вірність традиціям.
Приводів та традицій вдягати плаття існує безліч. В часи середньовіччя воно було річчю універсальною та носилося як спіднє усіма без винятків. Згадайте українську вишиванку — те саме спіднє плаття, яке носили абсолютно всі та традиційно прикрашали сакральними візерунками. З плином часу й розвитком культури плаття надійно закріпилося у жіночому гардеробі, проте символічну роль та особливу силу мали усього кілька: вони могли змінити обставини та вплинути на стан. І одне з них — весільне.
Подейкують, що традиція «Something old and something new, something borrowed and something blue», яка нині популярна серед українських наречених, зародилася в Америці. Проте саме Англія часів королеви Вікторії започаткувала це повір’я, посилила роль весільного плаття та зробила його символом найважливішого періоду у житті обох молодят. «Щось старе, щось нове, щось узяте в борг і щось блакитне», — дослівний переклад обряду, який давав гарантію щасливого та довгого подружнього життя.
Звичайно, сучасний український дизайн — то не весільна мода, і PLATTYA від Юлії Яланжи не мають ані фати, ані блискіток. Та на нашу думку, дизайнерка інтуїтивно слідувала саме цьому вікторіанському повір'ю. Юлія використала добре знайомий для себе матеріал — целюлозу, за допомогою якого реалізувала вже не одну лінійку, проте винайшла принципово нову форму. Аби забарвити вироби омріяними кольорами, звернулася за кращими відтінками до компанії Manders, а блакитну деталь сховала якомога далі від ока (адже її покликання – функція, а не естетика).
«Ця колекція спрямована на збереження енергії та світла під своїми куполами, має властивості захисту та сили завдяки своїм обережним (від оберіг) «подолам». Plattya — екологічні, виконані в унікальних кольорах, будуть доречними в еклектиці та провансі, етномінімалізмі та, можливо, навіть у класиці. Даруватимуть необхідне світло та нестимуть своє сакральне значення», — коментує дизайнерка.
Виразні або ніжні, грайливі або театральні, норовливі чи кумедні — ці PLATTYA можуть бути різними, проте ми щиро бажаємо, аби їх союз з вашим інтер'єром розпочався коханням з першого погляду та тривав якомога довше.
Читайте також: Кераміка в інтер'єрі: меблі, світильники та декор від сучасних дизайнерів.
-
Ищу идею COOSH Showroom в Одесі: інтер’єр, що отримав ArchDaily 2025 Building of the Year Проєкт магазину COOSH в Одесі, розроблений українською студією Sivak+Partners, став переможцем престижної премії ArchDaily 2025 Building of the Year у категорії "Комерційна архітектура". Архітектурне бюро створило унікальний простір, що виходить за межі традиційного розуміння рітейл-дизайну, поєднуючи скандинавську мінімалістичну естетику з тактильними та атмосферними ефектами.
-
Ищу идею Універсальний мистецький простір у Яремче: як старе приміщення перетворилося на сучасну галерею Відновлення автентичності та створення простору, що слугує мистецтву,— ось головна мета нового арт-простору в Яремче. Це місце народилося з ідеї зробити галерею універсальним майданчиком для виставок і подій, які підтримують українську культуру. Завдяки командній роботі та сміливим рішенням вдалося створити інтер’єр, що підсилює мистецтво, не відволікаючи від нього увагу.
-
12799 Lamp: світло, що народилося у темряві війни
Освещение -
Ищу идею Forest Villa: гармонія з природою у Verholy Relax Park Студія YOD Group презентувала новий архітектурний шедевр — віллу Forest Villa, що розташована у відпочинковому комплексі Verholy Relax Park у мальовничій Соснівці, що на Полтавщині. Проєкт запрошує гостей зануритися в атмосферу спокою та природної гармонії, вдало поднавши сучасну архітектуру з недоторканим лісовим пейзажем.
-
Крихти каміння: дизайн офісу від Luka Design
Выбор редакции -
Ищу идею Колекція дзеркал «Four Seasons» 2024: поєднання мистецтва та технологій Panoptikum Collections презентує лімітовану колекцію декоративних дзеркал «Four Seasons», створену у колаборації дизайнерів Андрія Руденко та Влада Толочко. Натхненна зміною пір року, ця серія поєднує мистецтво, інновації та естетику. Колекція дебютувала на виставці в Києві під кураторством Жан-Франсуа Деклерка (Бельгія), продовжила свій успіх на Maison&Objet у Парижі, а вже у січні окремі її елементи будуть представлені на аукціоні Bonhams у Брюсселі. Решту робіт можна буде побачити у галереях Берліна та Гааги.
-
Український дизайн на вершині:«Стіни, що дихають» від MAKHNO Studioперемогли в Dezeen Awards 2024
Событие -
Світло, що оживає: українські світильники Tiini, натхнені природою
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects