PLATTYA: нова колекція світильників від Юлії Яланжи
HIS
PLATTYA — нова колекція інтер’єрного освітлення від української мисткині Юлії Яланжи. Ця лінійка є частиною добре відомої Paper collection, проте має виключні та неповторні риси: неприховану жіночність, легку театральність, безперечну грайливість та щиру вірність традиціям.
Приводів та традицій вдягати плаття існує безліч. В часи середньовіччя воно було річчю універсальною та носилося як спіднє усіма без винятків. Згадайте українську вишиванку — те саме спіднє плаття, яке носили абсолютно всі та традиційно прикрашали сакральними візерунками. З плином часу й розвитком культури плаття надійно закріпилося у жіночому гардеробі, проте символічну роль та особливу силу мали усього кілька: вони могли змінити обставини та вплинути на стан. І одне з них — весільне.
Подейкують, що традиція «Something old and something new, something borrowed and something blue», яка нині популярна серед українських наречених, зародилася в Америці. Проте саме Англія часів королеви Вікторії започаткувала це повір’я, посилила роль весільного плаття та зробила його символом найважливішого періоду у житті обох молодят. «Щось старе, щось нове, щось узяте в борг і щось блакитне», — дослівний переклад обряду, який давав гарантію щасливого та довгого подружнього життя.
Звичайно, сучасний український дизайн — то не весільна мода, і PLATTYA від Юлії Яланжи не мають ані фати, ані блискіток. Та на нашу думку, дизайнерка інтуїтивно слідувала саме цьому вікторіанському повір'ю. Юлія використала добре знайомий для себе матеріал — целюлозу, за допомогою якого реалізувала вже не одну лінійку, проте винайшла принципово нову форму. Аби забарвити вироби омріяними кольорами, звернулася за кращими відтінками до компанії Manders, а блакитну деталь сховала якомога далі від ока (адже її покликання – функція, а не естетика).
«Ця колекція спрямована на збереження енергії та світла під своїми куполами, має властивості захисту та сили завдяки своїм обережним (від оберіг) «подолам». Plattya — екологічні, виконані в унікальних кольорах, будуть доречними в еклектиці та провансі, етномінімалізмі та, можливо, навіть у класиці. Даруватимуть необхідне світло та нестимуть своє сакральне значення», — коментує дизайнерка.
Виразні або ніжні, грайливі або театральні, норовливі чи кумедні — ці PLATTYA можуть бути різними, проте ми щиро бажаємо, аби їх союз з вашим інтер'єром розпочався коханням з першого погляду та тривав якомога довше.
Читайте також: Кераміка в інтер'єрі: меблі, світильники та декор від сучасних дизайнерів.
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Событие -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие