Кераміка в інтер'єрі: меблі, світильники та декор від сучасних дизайнерів
Ева Шилингер
Гончарне мистецтво, напевно, одне з найстаріших ремесел, що супроводжує українців протягом століть. Кераміка була, є і буде частиною нас. Як елемент національної ідентичності та як матеріал, що дарує насолоду, створює затишок і робить оселю неповторною. Вироби, про які сьогодні піде мова, закохують в себе з першого погляду. Так, це не посуд і дрібний декор, про які ви могли подумати. Це щось масштабніше, здатне оживити, прикрасити, а то й зовсім змінити ваш інтер'єр.
Колекція керамічних світильників Makosh
Makosh — витончена, жіночна і напрочуд ніжна колекція світильників, кожен предмет з якої, на думку автора Юлії Яланжи, може стати справжнім оберегом будинку. Натхненням для створення колекції стала Макош (Makosh) — берегиня, господиня, покровителька жінок. Так, в Makosh (світильники Lilea, Lilea S, Lilea M та Techiya) collection металевий каркас символізує міцність жіночого духу і його мудрість, а глиняні пелюстки-намистини уособлюють клітини, гамети або пилок. Саме глину з давніх часів українці використовують в побуті (створювали посуд, дитячі іграшки, прикраси та ін.), цінують за екологічність і теплоту, тактильність і ніжність. Ці риси можна відчути й зараз: ледь торкнувшись глиняних пелюсток, ви відтворите мелодію, подібну дзюрчанню струмка, створите заспокійливий мотив материнської колискової немовляті. До слова, торшер Kesaryk з колекції Макош зараз представлений в рамках Ceramic Art Week в креативному просторі D-HUB (ТЦ Домосфера), тому чарівну мелодію керамічних пелюсток може призвести кожен охочий (виставка працює з 11:00 по 20:00, до 14 березня включно).
Кавовий столик DNIPRO
Столик DNIPRO — незамінний помічник в невеличких, проте затишних та творчих оселях. Слугуватиме кавовим столиком біля дивану чи крісла у вітальні, стане приліжковим у спальні, прийде на допомогу у лоджії чи передпокої (для ключів, парфумів, рукавиць та інших побутових дрібниць). А все завдяки своїм компактним та ергономічним формам.
Основа столу — гладка форма масового виробництва, стільниця виконана вручну на колесі гончаря. Тому DNIPRO — це поєднання промислового виробництва та гончарної роботи в одному продукті. До речі, назву DNIPRO столик отримав саме завдяки стільниці, на якій видніються пульсації, як на великій воді — найбільшій річці України. З'єднує частини столу металевий стрижень, який виходить назовні й закінчується елегантною ручкою у формі хреста. Дизайнер: Юлія Кононенко
Світильники та вази PRAFORMA
Над створенням колекції світильників і ваз PRAFORMA працювала Іра Гуменчук. Дизайнер хотіла зламати усталені плавні лінії гончарної кераміки, зробити предмети більш графічними та архітектурними, при цьому зберігши їх керамічну автентику й головні риси. Ідея авторки описана ще в назві колекції: PRAFORMA (праформа) означає те, що було в минулому, але потім змінилося і зажило по-новому. Колекція складається з шести світильників (Praforma 380, Praforma 160, Praforma 320) і трьох ваз (ваза Praforma 180, ваза Praforma 410, ваза Praforma 320), які можна комбінувати між собою. Всі вони мають чіткі архітектурні лінії, які доповнюють одне одного вишуканим способом.
Фото: Marta і Sasha Sako
Інтер'єрні аксесуари BUGS
Інтер'єрні прикраси з колекції BUGS — предмети унікальні, адже створюються вручну скульптором Костянтином Журба. Чуттєві руки майстра вдихнули життя в глину і створили максимально точну (збільшену в масштабі) копію вусатої комахи. Кожен предмет з колекції BUGS створюється з глини, покривається керамічною глазур'ю і після випалу приймає саме той вид, в якому готовий відправитися прикрашати ваш будинок. І нехай вас не лякає деталізація і точність виконання, повірте, ці керамічні вусачі — наймиліші створіння, здатні прикрасити будь-який інтер'єр.
Світильники Zori
Над розробкою колекції світильників Zori (від укр. "Зорі") також працювала Юлія Кононенко. Лінійка отримала назву завдяки своєму дизайну: крізь безліч хаотичних отворів в корпусі світильника проходить світло, що і нагадує зоряне небо. Керамічні абажури можуть бути виконані в бежевому, білому і чорному кольорах: люстра VS ZORI w та люстра VS ZORI b. Zori на 100% екологічні: для Юлії було важливо виготовити світильники з української кераміки й прикрасити їх бахромою з натуральної бавовни. Вироби прекрасно доповнять інтер'єр спальні, добре будуть виглядати в затишному куточку вітальні та будь-яких інших просторах, де ви захочете створити казкову атмосферу і по-справжньому зоряну ніч.
Фото: Андрій Подорожній
Читайте також: Popsicle — коллекция посуды из переработанного стекла от украинского бренда YAKUSH.
- Ищу идею Forest Villa: гармонія з природою у Verholy Relax Park Студія YOD Group презентувала новий архітектурний шедевр — віллу Forest Villa, що розташована у відпочинковому комплексі Verholy Relax Park у мальовничій Соснівці, що на Полтавщині. Проєкт запрошує гостей зануритися в атмосферу спокою та природної гармонії, вдало поднавши сучасну архітектуру з недоторканим лісовим пейзажем.
-
Крихти каміння: дизайн офісу від Luka Design
Выбор редакции - Ищу идею Колекція дзеркал «Four Seasons» 2024: поєднання мистецтва та технологій Panoptikum Collections презентує лімітовану колекцію декоративних дзеркал «Four Seasons», створену у колаборації дизайнерів Андрія Руденко та Влада Толочко. Натхненна зміною пір року, ця серія поєднує мистецтво, інновації та естетику. Колекція дебютувала на виставці в Києві під кураторством Жан-Франсуа Деклерка (Бельгія), продовжила свій успіх на Maison&Objet у Парижі, а вже у січні окремі її елементи будуть представлені на аукціоні Bonhams у Брюсселі. Решту робіт можна буде побачити у галереях Берліна та Гааги.
-
Український дизайн на вершині:«Стіни, що дихають» від MAKHNO Studioперемогли в Dezeen Awards 2024
Событие -
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Событие -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие