Открытка из Милана: интерьер киевской квартиры от Юрия Зименко
Анастасия Белогривцева
Лейтмотивом интерьера этой киевской квартиры стал Милан, но не с привычными для многих классическим La Scala и величественным Duomo, а Милан середины прошлого века, слегка аскетичный, в чем-то минималистичный и по настроению игривый. На такой арт-эксперимент дизайнера Юрия Зименко натолкнули его заказчики. Чем он закончился и все ли остались довольны – читайте в сегодняшней статье.
В успехе этого проекта Юрий Зименко убедился лишь спустя год, год жизни клиентов в квартире, интерьер которой был завершен еще прошлой весной. Тогда дизайнер переживал, будет ли пространство комфортным для жизни, соответствующая ли была выбрана стилистика, правильным ли было общее дизайн-решение. Выдержав паузу и подождав год, убедился – эксперимент удался, ведь у заказчика нет ни малейшего желания что-либо менять.
Этот смелый и в чем-то радикальный по стилистике интерьер Юрий Зименко создал для семьи с ребенком. Квартира с открытой планировкой и 120 квадратами располагается в одной из столичных новостроек. Заказчики с первого дня знали, чего хотят, были принципиальны в решениях и не терпели компромиссов. Возможно, именно благодаря такой однозначной позиции клиентов, Юрию удалось взять правильный и непоколебимый в процессе работы вектор. Белый цвет, отказ от лишних деталей, а также визуальная во всем легкость – поставленная задача, которая, конечно же, была решена. Но не обошлось без арт, так сказать, эксперимента. Аскетичная и минималистичная дизайн-концепция хорошенечко приправлена порцией деликатно подобранного современного искусства.
В единое полотно все помещения квартиры «сшивает», как бы это странно не прозвучало, напольное покрытие. Выбор пал на натуральный паркет, который окрасили в молочный. Метод укладки – классический – «елочкой», но и тут сыграла фантазия. На полу каждой комнаты, подобно мазкам кисти художника, появились акцентные точки – яркие напольные сегменты, которые соответствуют доминирующему тону той или иной зоны. В коридоре – это красный, в спальне – зеленый, для гостиной выбрали оранжевый. Дабы усилить этот художественный прием, мебель «подняли» на изящные ножки, а чтобы все визуально уравновесить, пространство декорировали керамикой украинской художницы Леси Падун и живописью белорусского художника Руслана Вашкевича.
Фото: Андрей Авдеенко
Читайте также: Безупречный минимализм.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.