Мистецький центр в Брукліні від Herzog & de Meuron

HIS
Швейцарська архітектурна студія Herzog & de Meuron перетворила руїни 115-річної електростанції на центр мистецтв. Він розташований у Брукліні й тепер називається Powerhouse Arts.
Всесвітньовідоме бюро не тільки відреставрувало, а й повністю переобладнало електростанцію. Цьому передував довгий період дезактивації самого майданчика вздовж каналу Гованус у Брукліні. Архітектори залишили стіни єдиної споруди, що залишилася на ділянці, і перетворили її на шестиповерховий центр, зберігши оригінальні деталі. Електростанція, яка обслуговувала транспортну систему, була виведена з експлуатації ще в 1950-х роках і з часом стала місцем, де місцеві художники вправлялися в мистецтві графіті.
У 2010 році було вирішено очистити забруднений промисловий майданчик, реконструювати цегляний блок машинного залу і повернути знесену котельню: цим і зайнялося бюро Herzog & de Meuron. Котельню звели на історичному фундаменті й оздобили червоним бетоном у тон історичній цеглі. Фасад машинного залу зберіг кладку і арочні вікна, типові для промислових будівель початку ХХ століття.
З'єднує дві будівлі вертикальна службова стіна. Більшість художніх майстерень розташовані вздовж неї, але на різних рівнях залежно від призначення. Наприклад, столярний та слюсарний цехи ближче до першого поверху, зон завантаження, а керамічний і малярний — вище, ближче до витяжних виходів.
План машинного залу ширший і займає величезний простір — у великому залі, розташованому на третьому поверсі, є деталі, пов'язані з історією будівлі, зокрема відкриті відремонтовані сталеві ферми, пофарбовані в червоний колір, і графіті на цегляних стінах. Мотив відреставрованих сталевих деталей і відкритих цегляних стін, покритих графіті, можна знайти у всіх інтер'єрах.
Фото: Iwan Baan
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архитектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архитектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архитектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Событие -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архитектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Событие -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Событие -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архитектура