Львівський шоурум Monpacie від Sanina Arch Club
Ева Шилингер
Ремонтним роботам у крамниці товарів для рукоділля та творчості Monpacie передувала незвичайна знахідка. Під час демонтажу матеріалів, встановлених ще за СРСР, архітектори Sanina Arch Club та реставратори «Гарда» виявили унікальний розпис стелі. Як вплинула неочікувана знахідка на дизайн приміщення колишнього хлібного магазину та концепцію нового шоуруму, розповідаємо далі.
Над простором нового львівського шоуруму Monpacie площею 92 кв.м, що розташований в житловому будинку XIX століття на площі Кропивницького, працювали архітектори бюро Sanina Arch Club. Ця кутова будівля може похизуватися цікавою історією: на початку минулого століття тут розміщувалося відділення компанії Royal Holland Lloyd, яка здійснювала морські міжконтинентальні перевезення. Потім протягом десятиліть приміщення займали численні крамниці. Хлібний магазин, який розташовувався тут останнім, найсильніше вплинув на автентичний образ локації та остаточно стер індивідуальні риси приміщення.
Читайте також: Krasnyk House: котедж у Карпатах
Розуміючи унікальність об'єкта, команда Sanina Arch Club вирішила залучити до співпраці реставраторів. Задля глибшого осмислення проєкту до архітекторів доєдналася львівська реставраційна майстерня «Гарда». І не дарма! Запрошені спеціалісти виявили на стелі фрагмент розпису з XIX століття площею близько шести квадратних метрів, розташованого біля головного входу в крамницю. Фреска, яка була звільнена від шарів вапна та фарб радянської епохи, викликала бажання в архітекторів працювати над проєктом глибше, вийшовши за межі суто інтер'єрних рішень.
Одним з початкових завдань, які замовник поставив перед командою Sanina Arch Club, було передати філософію спокою та неквапливості. Дизайнери мали створити простір, де відвідувачі втрачали лік часу та могли безперешкодно насолоджуватися творчим процесом. З урахуванням асортименту Monpacie, який налічує тисячі різноколірних намистинок, фурнітури та аксесуарів для рукоділля, інтер'єр нової крамниці мав бути максимально простим.
«Ми створювали медитативний, фоновий, інклюзивний простір. Навмисне звільнили його від зайвих деталей, і таким чином підсвітили без того яскраву продукцію. У першому скетчі мета звучала так: «простір, де кожна дівчина зможе сповільнитись, заспокоїтись від міської метушні та зануритись в себе», — згадує Аліна Саніна.
Після історії з фрескою Sanina Arch Club погодили реставрацію фасаду. Так, в процесі було відтворено аркові віконні прорізи, які були замуровані за радянських часів, та широкі дерев'яні підвіконня. Зона біля вікон для відвідувачів стала однією з улюблених: тут з неповторним видом на неоготичний костел можна насолодитися горнятком знаменитої львівськї кави.
Шоурум складається з двох залів та окремої затишної кімнати зі зручним столом для проведення майстер-класів. Частина залу біля головного входу, де розташована нововідкрита фреска, була обладнана кавовою зоною.
«Зали перетікають одна в одну. Зонування приміщення закільцьоване, таким чином акумулюється енергія. Ми акцентували переходи між залами, завдяки чому люди відчувають, що приміщення не закінчується. Спостерігаючи за відвідувачами, ми виділили та зберегли ключову особливість місця — рух рук. Коли руки створюють, у них не має бути меж», — коментує Аліна.
Колірна гамма нового інтер'єру складається з нейтральних відтінків сірого та бежевого кольору, природних тонів дерева, каменю та металу. На стінах також можна помітити червону цеглу, яка є фрагментом відкритої стіни, що відображає її первинну структуру. Такий елемент ідеально підкреслює різноманіття асортименту, що представлений у шоурумі.
Фото: Михайло Лукашук
- Ищу идею Parkova: гармонія історії та сучасності в львівському інтер’єрі Інтер'єр квартири на вулиці Парковій у Львові поєднує в собі елегантність старовинної архітектури та сучасний комфорт. Проєкт, розроблений дизайнеркою Іриною Білоган, трансформує житловий простір, зберігаючи унікальні історичні елементи та додаючи нові акценти. Просторі кімнати, вдало підібрані меблі та деталі, що розповідають історію, створюють атмосферу, в якій хочеться жити.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
-
ARCHMEETING у Львові: успіх міста. Роль архітектури та дизайну
Рекомендуем посетить - Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
- Ищу идею Про баланс, пристрасть та ніжність: інтер'єр львівської квартири від студії Terra17 Команда дизайнерів Terra17 — Марта Терех, Марта Рошко та Андрій Дух — створила інтер'єр квартири площею 69 квадратів, де кожен метр відзначається своєю унікальністю. Їхній підхід підкреслює індивідуальність простору завдяки майстерному світловому дизайну та використанню якісних матеріалів.
- Ищу идею Львівська CUKIERNIA: відродження кондитерської легенди Проєкт CUKIERNIA — це трансформація легендарної львівської кондитерської, заснованої у 2000 році. Розташована на першому поверсі історичної будівлі в центрі міста, Cukiernia завоювала популярність завдяки аристократичному шарму та вишуканій якості десертів за старовинними рецептами. Свою роботу над проєктом команда YOD розпочали з пошуку нових значень та символів для Cukiernia. Для дизайнерів було важливо не лише оновити дизайн, а й переосмислити загальну концепцію, надати іконічному бренду свіжої енергії. Водночас було важливо зберегти ДНК цього місця, тонко визначивши неперервність традиції як одну з його ключових цінностей.
-
Інтер’єр дворівневої квартири у Львові від LTStudio
- Ищу идею Martins: спортивно-розважальний центр Leoland у Львові Leoland — це унікальний проєкт, що поєднує розвиток дітей, освіту та спорт. Над інтер'єрами просторів працювала архітектурна студія martins. Команда мала на меті створити місце сімейного тяжіння, що максимально відповідає актуальним запитам городян та духу часу. Концепція центру — edutainment (education (навчання) та entertainment (розвага)), що передбачає навчання та розвиток дітей та підлітків через активні розваги. Тим паче цьому сприяють масштаби центру Leoland: його загальна площа — 30 тисяч квадратних метрів.
- Ищу идею Проєкт квартири для молодої сім’ї у Львові: поєднання естетики та практичності У сучасному світі дизайн інтер'єру втілюється не лише для створення естетично привабливого простору, але й для забезпечення зручності та функціональності для мешканців. Це твердження стало ключовим принципом в проєкті квартири для молодої сім’ї у Львові, що складає 96 квадратних метрів. Дизайн цього простору, реалізований за ескізами фахівців LTStudio, був спроєктований з урахуванням зручності та комфорту родини, яка віддає перевагу функціональним та затишним просторам для щоденного використання.
- Ищу идею Пентхаус AV_PENT: концептуальний мінімалізм від myks architects У не так давно збудованому ЖК Avalon у Львові приховується справжній архітектурний шедевр – двохрівневий пентхаус, створений командою myks architects ще у 2019 році, але повністю реалізований лише у 2022. Про мінімалістьичний, але витончений інтер'єр, проєкт якого вже був відзначений нагородою The Very Best Of 2019, сьогодні піде мова.