Krasnyk House: котедж у Карпатах

HIS
Архітектори Аліна Саніна та Сергій Губарь звернулися до витоків гуцульської архітектури, щоб побудувати невеликий сучасний котедж у самому серці Карпат. Дворівневий будинок розташований у селі Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Проста і лаконічна конструкція, що має характерні риси традиційних дерев'яних будівель, виконана з сучасних і довговічних матеріалів, які гарантують комфорт та затишок, тим самим сприяють розвитку туризму в регіоні.
Архітекторів Аліну Саніну та Сергія Губаря об'єднала спільна мета: створити максимально затишне місце для відпочинку від набридливої міської метушні, зберігши при цьому комфорт та зручности міського життя. На додаток, автори проєкту хотіли поєднати вищезгадані переваги з місцевим колоритом. Тому перед тим як узятися до роботи, Аліна та Сергій дослідили джерела "гуцульської" архітектури, місцеву культуру та унікальний колорит.
Дизайн будівлі простий і лаконічний. Він шанобливо зберігає пропорції традиційного гуцульського житла. Але водночас численні конструктивні рішення та використання сучасних, довговічних, якісних матеріалів допомагають минулому гармонійно поєднатися з теперішнім і майбутнім.
Ділянка розташована в низині, тому з тераси котеджу відкривається панорамний вид на Карпатські гори. Будівля розділена на два рівні. На першому, основному рівні, дизайнери створили об'єднаний простір кухні-вітальні з каміном та виходом на терасу. Другий рівень, мансардний, включає затишну спальню з панорамним вікном, з якого можна насолоджуватися зоряним небом. Крім того, під дахом спроєктували технічну кімнату з системою вентиляції.
«Особливість проєкту — цікаве поєднання сучасних функцій з місцевими традиціями. Ми створили місце, де можна насолоджуватися таємничими туманними ранками, сидячи на затишній терасі з чашкою ароматного трав'яного чаю, або, лежачи в ліжку, милуватися чистим зоряним небом морозними зимовими ночами. Насолоджуйтесь перебуванням у самому серці Карпат, не втрачаючи при цьому переваг міського життя», — коментує Аліна Саніна.
Фото: Андрій Шуст
-
Ищу идею Between the lines: шале у Києві від loft buro Створення архітектурного ансамблю непроста, але цікава задача. Особливо, коли нова будівля стає переходом від динамічних, гнучких, народжених природою живих ліній до ліній рукотворних. Це шале, над яким працювала команда loft buro на чолі з Олегом Волосовським, зведено як доповнення до головного сімейного будинку — окремий павільйон для відпочинку, де немає турбот та метушні. Споруда проста і лаконічна у своїх формах, стримана у матеріалах, зрозуміла і комфортна функціонально.
-
Фермерський будинок в Австралії від Nielsen Jenkins
-
Plain Ties в Індії: будинок для великої родини від Matharoo Associates
-
Ищу идею H-House: заміський будинок для відпочинку від Klochenko Architects Архітектори Клоченко Максим та Дар’я Провіз спроєктували заміський будинок площею 112 кв. метрів. Сучасний маєток, призначений для сезонного відпочинку, розташувався на мальовничому березі Дніпра. Перед командою Klochenko Architects стояло завдання створити сповнений світлом та повітрям легкий інтер'єр, що сприяє відпочинку та єднанню з природою. Детальніше про проєкт автори розповідають далі.
-
BIG та ICON: дебютний будинок, надрукований 3D-принтером
-
Нове життя у старому монастирі. Проєкт Britt Van Namen
-
Ищу идею Сімейний маєток в Гаазі від Zakhar Kozolii Architects Над інтер'єром цього сімейного маєтку у середмісті Гааги працювала українська студія Zakhar Kozolii Architects. Головна особливість таунхаусу, розташованого серед щільної забудови вулиці Безуіденхуст, — закритий від сторонніх поглядів внутрішній двір та окремій літній будиночок, який за потреби можна переобладнати у сауну. Проєкт трирівневого помістя символізує обережне поєднання традиційного та нового: голландської стилістики, близької та рідної замовникам, із сучасним оснащенням на кшталт системи smarthome.
-
Ищу идею Vyshyto House: автентичний український будинок від MAKHNO Studio Українська автентика, закодована в сучасному дизайні та архітектурі — часті запити замовників MAKHNO Studio. Архітектори вірять, що повага до минулого — запорука свідомого майбутнього. Слідуючи цій філософії, у своєму новому проєкті — приватному будинку Vyshyto — студія MAKHNO спробувала вчергове розкрити українську етнічність, зберігши баланс між національним самовдосконаленням та сучасними візуальними рішеннями.
-
Ищу идею Klochenko Architects: гостьовий будинок на березі Дніпра Бюро Klochenko Architects спеціалізуються на мінімалістичних проєктах, де панують тиша та єднання з природою. Проєкт А-House розташований на березі Дніпра, поруч із з основним маєтком. Невелика дерев'яна споруда, виконана в скандинавських традиціях, візуально доповнює архітектурну ідею господарського будинку.
-
Chuzhi: екомаєток, камуфльований у скелястий ландшафт