Колекція глиняного посуду від Ані Хоменко
Анастасия Белогривцева
Made in Ukraine. Меблі та предмети декору від вітчизняних майстрів
Нещодавно київска художниця-ілюстраторка Аня Хоменко продемонструвала свою першу колекції глиняного посуду. Гончарство — нове хоббі Ані, яке дівчина почала опановувати не так давно.
«Вперше на заняття до майстерні я прийшла восени. Дуже довго збиралася з думками, переглядала блоги керамістів, надихалася їхніми роботами. Так як я сама художник-ілюстратор, то в плані декорування мені було легше – я вже чітко розуміла чого хочу досягти в роботі. Першопочатково я і не думала про те, щоб самостійно ліпити посуд, основною моєю задачею тоді було навчитися розмальовувати. Але в результаті виявилося, що варто вміти і те, і інше. Кераміка дає мені змогу матеріалізувати мої ж ілюстрації. Завжди хотілось створювати щось таке, чим можна користуватися в побуті, що буде радувати щодня. Тим паче, маю широке поле зацікавлень, тому завжди знайду чому вчитися», ― ділиться спогадами Аня.
Коллекція посуду складаеться з піал та ложечок. Всі предмети Аня розмалювала пастельними фарбами у вигляді казкових звірят.
Ось як описує процес виготовлення авторка: «Перш ніж почати роботу, я зробила дуже багато різних начерків та ескізів, щоб зрозуміти, які персонажі краще впишуться у форму піали. Врешті-решт, зупинилася на "сонних" їжаках та сонечках. Сонечок дуже полюбляю вплітати в свої ілюстрації, а їжак вдало підійшов по формі: ніби тримаєш його в руках, а він скрутився клубочком. Мені подобається посуд в пастельних кольорах, але наразі це обумовлено ще і технічними особливостями: малюнок я наношу рідкою глиною ― ангобом, а глина трохи "з'їдає" пігмент. В майбутньому хочу освоїти різні техніки, які дозволять поексперементувати і з яскравими кольорами».
На етапі створення колекціі авторка особливо не задумувалася, хто буде споживачем керамічної продукції її виконаня. Тоді Аня прагнула створити те, що перш за все подобалося б їй самій. Коли ж дівчина виклала проект у профайлах соцмереж, то виявилося, що аудиторія бажаючих придбати досить різна, але в основному замовляли і продовжують замовляти керамічні вироби для дівчат та дітлахів.
-
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие -
Бетмен обирає українське: ексклюзивні арт-об’єкти від MAKHNO у резиденції супергероя на Мангетені
-
Зручні міста для всіх та кожного: як пройшла конференція «Інклюзивні простори. Як дизайн змінює життя на краще»
Событие - Ищу идею Відновлення вітряка ХІХ століття: відродження історії та традицій Архітектурна майстерня loft buro представила один із наймасштабніших реставраційних проєктів останніх років — відновлення вітряка кінця ХІХ — початку ХХ сторіччя, розташованого в Національному музеї народної архітектури та побуту України. Цей проєкт має не лише історичне, але й культурне значення, адже відродження стародавніх технологій та архітектурних рішень дозволяє зберегти важливі сторінки минулого для майбутніх поколінь.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Событие -
Голос українських архітекторів, який тепер доступний онлайн, презентували на La Biennale di Venezia
-
Kyiv Design Week 2024: реєстрацію учасників відкрито
Событие -
Другий Тиждень українського дизайну та інновацій: результати та підсумки
Событие -
У Києві відбудеться перший великий Дизайн-маркет
Событие -
Майстер-класи, лекції та перший великий Дизайн-Маркет: головні події Тижня Українського Дизайну
Событие