Колекція глиняного посуду від Ані Хоменко

Анастасия Белогривцева
Made in Ukraine. Меблі та предмети декору від вітчизняних майстрів
Нещодавно київска художниця-ілюстраторка Аня Хоменко продемонструвала свою першу колекції глиняного посуду. Гончарство — нове хоббі Ані, яке дівчина почала опановувати не так давно.
«Вперше на заняття до майстерні я прийшла восени. Дуже довго збиралася з думками, переглядала блоги керамістів, надихалася їхніми роботами. Так як я сама художник-ілюстратор, то в плані декорування мені було легше – я вже чітко розуміла чого хочу досягти в роботі. Першопочатково я і не думала про те, щоб самостійно ліпити посуд, основною моєю задачею тоді було навчитися розмальовувати. Але в результаті виявилося, що варто вміти і те, і інше. Кераміка дає мені змогу матеріалізувати мої ж ілюстрації. Завжди хотілось створювати щось таке, чим можна користуватися в побуті, що буде радувати щодня. Тим паче, маю широке поле зацікавлень, тому завжди знайду чому вчитися», ― ділиться спогадами Аня.
Коллекція посуду складаеться з піал та ложечок. Всі предмети Аня розмалювала пастельними фарбами у вигляді казкових звірят.
Ось як описує процес виготовлення авторка: «Перш ніж почати роботу, я зробила дуже багато різних начерків та ескізів, щоб зрозуміти, які персонажі краще впишуться у форму піали. Врешті-решт, зупинилася на "сонних" їжаках та сонечках. Сонечок дуже полюбляю вплітати в свої ілюстрації, а їжак вдало підійшов по формі: ніби тримаєш його в руках, а він скрутився клубочком. Мені подобається посуд в пастельних кольорах, але наразі це обумовлено ще і технічними особливостями: малюнок я наношу рідкою глиною ― ангобом, а глина трохи "з'їдає" пігмент. В майбутньому хочу освоїти різні техніки, які дозволять поексперементувати і з яскравими кольорами».
На етапі створення колекціі авторка особливо не задумувалася, хто буде споживачем керамічної продукції її виконаня. Тоді Аня прагнула створити те, що перш за все подобалося б їй самій. Коли ж дівчина виклала проект у профайлах соцмереж, то виявилося, що аудиторія бажаючих придбати досить різна, але в основному замовляли і продовжують замовляти керамічні вироби для дівчат та дітлахів.
-
Новий дизайн-хаб на Подолі: знайомтесь із MLYN
Подія -
Ищу идею COOSH Showroom в Одесі: інтер’єр, що отримав ArchDaily 2025 Building of the Year Проєкт магазину COOSH в Одесі, розроблений українською студією Sivak+Partners, став переможцем престижної премії ArchDaily 2025 Building of the Year у категорії "Комерційна архітектура". Архітектурне бюро створило унікальний простір, що виходить за межі традиційного розуміння рітейл-дизайну, поєднуючи скандинавську мінімалістичну естетику з тактильними та атмосферними ефектами.
-
Ищу идею Універсальний мистецький простір у Яремче: як старе приміщення перетворилося на сучасну галерею Відновлення автентичності та створення простору, що слугує мистецтву,— ось головна мета нового арт-простору в Яремче. Це місце народилося з ідеї зробити галерею універсальним майданчиком для виставок і подій, які підтримують українську культуру. Завдяки командній роботі та сміливим рішенням вдалося створити інтер’єр, що підсилює мистецтво, не відволікаючи від нього увагу.
-
12799 Lamp: світло, що народилося у темряві війни
Освітлення -
Ищу идею Forest Villa: гармонія з природою у Verholy Relax Park Студія YOD Group презентувала новий архітектурний шедевр — віллу Forest Villa, що розташована у відпочинковому комплексі Verholy Relax Park у мальовничій Соснівці, що на Полтавщині. Проєкт запрошує гостей зануритися в атмосферу спокою та природної гармонії, вдало поднавши сучасну архітектуру з недоторканим лісовим пейзажем.
-
Крихти каміння: дизайн офісу від Luka Design
Вибір редакції -
Ищу идею Колекція дзеркал «Four Seasons» 2024: поєднання мистецтва та технологій Panoptikum Collections презентує лімітовану колекцію декоративних дзеркал «Four Seasons», створену у колаборації дизайнерів Андрія Руденко та Влада Толочко. Натхненна зміною пір року, ця серія поєднує мистецтво, інновації та естетику. Колекція дебютувала на виставці в Києві під кураторством Жан-Франсуа Деклерка (Бельгія), продовжила свій успіх на Maison&Objet у Парижі, а вже у січні окремі її елементи будуть представлені на аукціоні Bonhams у Брюсселі. Решту робіт можна буде побачити у галереях Берліна та Гааги.
-
Український дизайн на вершині:«Стіни, що дихають» від MAKHNO Studioперемогли в Dezeen Awards 2024
Подія -
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія

Ідея. Матеріал. Форма. Конкурс на кращий дизайн предмета інтер'єру від ALPI
Київ, .
22 July 2016, 16:00