Klochenko Architects: гостьовий будинок на березі Дніпра

HIS
Бюро Klochenko Architects спеціалізуються на мінімалістичних проєктах, де панують тиша та єднання з природою. Проєкт А-House розташований на березі Дніпра, поруч із з основним маєтком. Невелика дерев'яна споруда, виконана в скандинавських традиціях, візуально доповнює архітектурну ідею господарського будинку.
Будинок А-House площею 70 кв.м розташувався на мальовничій ділянці, що межує з береговою лінією Дніпра. Чудовий краєвид на річку збігся зі східною орієнтацією об'єкта. Щоб забезпечити гарний вікновид з усіх житлових кімнат, проєкт у плані витягнули уздовж водойми.
Перший поверх складається з компактної, але місткої кухні-вітальні, спальні та санвузла. За нагоди чи потреби з вітальні можна потрапити на терасу. Тут на прохання замовника встановили чан з підігрівом води. У спальню на другому поверсі ведуть сходи через двері-люк. Ця кімната має вбудовану ванну біля панорамного вікна та більш камерне освітлення для романтичної атмосфери. Приміщення під сходами використали з користю: тут обладнали комору, вбудували пральну машину та організували шафу з полицями.
Вхід до будинку розташований з західної сторони, з боку вулиці. Приватність простору автори проєкту забезпечили завдяки рясним зеленими насадженнями, як зі сторони вулиці, так і при розмежуванні приватних зон самої ділянки.
«Ми хотіли створити дім для невеликої групи друзів, які приїздитимуть сюди на вихідні задля відпочинку, приємних вражень та гарного проведення часу як всередині будинку, так і на природі. Будинок доволі компактний та функціональний. З нього відкривається чудовий вид на річку. Тут затишно та спокійно», — коментує автор проєкту, Максим Клоченко.
Через геологічні особливості ділянки та бажання клієнта мати теплу підлогу у всьому будинку, у якості фундаменту архітектори обрали шведську утеплювальну плиту. Каркас будинку зібрали з дерев'яних панелей на місці та заповнили мінватою.
Попри графічний геометричний екстер'єр будинок здається повністю переплетеним із природою: і за використаними матеріалами, і з погляду зовнішнього вигляду. Він чудово підходить для тимчасового життя в будь-яку пору року: інтер'єри оформлено в простому, але вишуканому стилі й оснащено тільки найнеобхіднішим.
«Зовнішнє оздоблення виконано з термомодифікованої соснової дошки та пофарбованих ЦСП. Внутрішнє оздоблення ми хотіли зробити простим та чистим: білі пофарбовані стіни та біле дерево на стелі. Середня частина внутрішнього простору виглядає як суцільний блок завдяки спільному матеріалу оздоблення - натуральному ясеню», — пояснює архітекторка Дар’я Провіз.
З великих вікон відкривається краєвид на долину та річку: відчуття присутності природи в будинку підіймає настрій. Така прозорість архітектури робить пейзаж невіддільною частиною відпочинку, а природне світло, вода та свіже повітря створюють невимушену атмосферу.
Фото: Олександр Ангеловський
-
Нове життя у старому монастирі. Проєкт Britt Van Namen
-
Ищу идею Сімейний маєток в Гаазі від Zakhar Kozolii Architects Над інтер'єром цього сімейного маєтку у середмісті Гааги працювала українська студія Zakhar Kozolii Architects. Головна особливість таунхаусу, розташованого серед щільної забудови вулиці Безуіденхуст, — закритий від сторонніх поглядів внутрішній двір та окремій літній будиночок, який за потреби можна переобладнати у сауну. Проєкт трирівневого помістя символізує обережне поєднання традиційного та нового: голландської стилістики, близької та рідної замовникам, із сучасним оснащенням на кшталт системи smarthome.
-
Ищу идею Krasnyk House: котедж у Карпатах Архітектори Аліна Саніна та Сергій Губарь звернулися до витоків гуцульської архітектури, щоб побудувати невеликий сучасний котедж у самому серці Карпат. Дворівневий будинок розташований у селі Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Проста і лаконічна конструкція, що має характерні риси традиційних дерев'яних будівель, виконана з сучасних і довговічних матеріалів, які гарантують комфорт та затишок, тим самим сприяють розвитку туризму в регіоні.
-
Ищу идею Vyshyto House: автентичний український будинок від MAKHNO Studio Українська автентика, закодована в сучасному дизайні та архітектурі — часті запити замовників MAKHNO Studio. Архітектори вірять, що повага до минулого — запорука свідомого майбутнього. Слідуючи цій філософії, у своєму новому проєкті — приватному будинку Vyshyto — студія MAKHNO спробувала вчергове розкрити українську етнічність, зберігши баланс між національним самовдосконаленням та сучасними візуальними рішеннями.
-
Chuzhi: екомаєток, камуфльований у скелястий ландшафт
-
Автономний дім з бомбосховищем від українського айтівця
Идея -
Monument House: кольоровий модернізм у каліфорнійській пустелі
Архитектура -
Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.
-
Ищу идею Будинок серед сосен від ArchObraz Автономний котедж у передмісті Дніпра – ідеальне місце для спілкування з природою та відпочинку від метушні міського життя. Над проєктом HOUSE AMONG THE PINES працювало місцеве бюро ArchObraz на чолі з Олексієм Образцовим.