Klochenko Architects: гостьовий будинок на березі Дніпра
HIS
Бюро Klochenko Architects спеціалізуються на мінімалістичних проєктах, де панують тиша та єднання з природою. Проєкт А-House розташований на березі Дніпра, поруч із з основним маєтком. Невелика дерев'яна споруда, виконана в скандинавських традиціях, візуально доповнює архітектурну ідею господарського будинку.
Будинок А-House площею 70 кв.м розташувався на мальовничій ділянці, що межує з береговою лінією Дніпра. Чудовий краєвид на річку збігся зі східною орієнтацією об'єкта. Щоб забезпечити гарний вікновид з усіх житлових кімнат, проєкт у плані витягнули уздовж водойми.
Перший поверх складається з компактної, але місткої кухні-вітальні, спальні та санвузла. За нагоди чи потреби з вітальні можна потрапити на терасу. Тут на прохання замовника встановили чан з підігрівом води. У спальню на другому поверсі ведуть сходи через двері-люк. Ця кімната має вбудовану ванну біля панорамного вікна та більш камерне освітлення для романтичної атмосфери. Приміщення під сходами використали з користю: тут обладнали комору, вбудували пральну машину та організували шафу з полицями.
Вхід до будинку розташований з західної сторони, з боку вулиці. Приватність простору автори проєкту забезпечили завдяки рясним зеленими насадженнями, як зі сторони вулиці, так і при розмежуванні приватних зон самої ділянки.
«Ми хотіли створити дім для невеликої групи друзів, які приїздитимуть сюди на вихідні задля відпочинку, приємних вражень та гарного проведення часу як всередині будинку, так і на природі. Будинок доволі компактний та функціональний. З нього відкривається чудовий вид на річку. Тут затишно та спокійно», — коментує автор проєкту, Максим Клоченко.
Через геологічні особливості ділянки та бажання клієнта мати теплу підлогу у всьому будинку, у якості фундаменту архітектори обрали шведську утеплювальну плиту. Каркас будинку зібрали з дерев'яних панелей на місці та заповнили мінватою.
Попри графічний геометричний екстер'єр будинок здається повністю переплетеним із природою: і за використаними матеріалами, і з погляду зовнішнього вигляду. Він чудово підходить для тимчасового життя в будь-яку пору року: інтер'єри оформлено в простому, але вишуканому стилі й оснащено тільки найнеобхіднішим.
«Зовнішнє оздоблення виконано з термомодифікованої соснової дошки та пофарбованих ЦСП. Внутрішнє оздоблення ми хотіли зробити простим та чистим: білі пофарбовані стіни та біле дерево на стелі. Середня частина внутрішнього простору виглядає як суцільний блок завдяки спільному матеріалу оздоблення - натуральному ясеню», — пояснює архітекторка Дар’я Провіз.
З великих вікон відкривається краєвид на долину та річку: відчуття присутності природи в будинку підіймає настрій. Така прозорість архітектури робить пейзаж невіддільною частиною відпочинку, а природне світло, вода та свіже повітря створюють невимушену атмосферу.
Фото: Олександр Ангеловський
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
- Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Подія -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архітектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Вибір редакції - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії
- Ищу идею Krasnyk House: котедж у Карпатах Архітектори Аліна Саніна та Сергій Губарь звернулися до витоків гуцульської архітектури, щоб побудувати невеликий сучасний котедж у самому серці Карпат. Дворівневий будинок розташований у селі Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Проста і лаконічна конструкція, що має характерні риси традиційних дерев'яних будівель, виконана з сучасних і довговічних матеріалів, які гарантують комфорт та затишок, тим самим сприяють розвитку туризму в регіоні.