KHI House у Греції: маєток для колекціонерів
HIS
Поблизу Пелопоннесу, на пологому схилі біля оливкового гаю розташувалася вілла KHI House. Над проєктом маєтку працювала студія LASSA Architects. Архітектори створили будівлю, схожу на літеру Х, одноповерховою, аби вона не здіймалася вище дерев, а з тераси на даху відкривався панорамний вид на море.
Автори цієї курортної резиденції — архітектори Дора Свейда та Тео Сарантоглу Лаліс з бюро LASSA Architects. З висоти пташиного польоту будівля нагадує літеру Х, у такий спосіб конструкція ділить будинкову ділянку на чотири майже однакові частини, тому кожна кімната має вихід на терасу та внутрішній двір. Проєктували маєток так, щоб його висота була обмежена верхівками оливкових дерев — при такому плануванні зберігаються панорамні види на море. При цьому рівень стін різний та змінюється в залежності від розташування. Приміром, деякі «крила» втоплені, а це звужує висоту фасаду до 1,2 метра в кінці кожного крила.
Вілла KHI будувалася на замовлення пари колекціонерів. Тут поєднуються елементи галереї з типологією монастирських відокремлених садів. І хоча проєкт будувався місцевими підрядниками, архітектори з LASSA, аби виготовити нестандартні деталі, використали весь свій досвід в області цифрового проєктування. Одним з досягнень стала співпраця архітекторів з компанію, що спеціалізується на продуктах з полістиролу. Це партнерство дозволило виробляти елементи з використанням цифрового різання гарячим дротом на місці. У такий спосіб були виготовлені важливі конструктивні елементи: бетонна опалубка, яка використовується для заливки хвилястої стіни, унікальні освітлювальні елементи для стелі, ландшафтні деталі та навіть предмети меблів.
Легкість опалубки дозволила полегшити транспортування та установку всіх деталей. Після заливки бетону вся опалубка була розрізана на листи та повторно використана у якості ізоляції всередині стінової порожнини та стелі. У проєкті використовувалися місцеві матеріали: бетон, терраццо та мармур.
- Ищу идею Простір для гармонії: як природа, естетика й турбота про собак стали основою сучасного дому Дім для активної жінки та її чотирьох собак у передмісті Києва — це історія про інтеграцію природи у внутрішній простір, увагу до деталей і пошук балансу між естетикою та функціональністю. Архітекторка Олександра Вдовиченко створила інтер’єр, що стає продовженням навколишнього ландшафту та відображає цінності своєї господині.
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Событие -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архитектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Выбор редакции - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії
- Ищу идею Krasnyk House: котедж у Карпатах Архітектори Аліна Саніна та Сергій Губарь звернулися до витоків гуцульської архітектури, щоб побудувати невеликий сучасний котедж у самому серці Карпат. Дворівневий будинок розташований у селі Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Проста і лаконічна конструкція, що має характерні риси традиційних дерев'яних будівель, виконана з сучасних і довговічних матеріалів, які гарантують комфорт та затишок, тим самим сприяють розвитку туризму в регіоні.