KHI House у Греції: маєток для колекціонерів

HIS
Поблизу Пелопоннесу, на пологому схилі біля оливкового гаю розташувалася вілла KHI House. Над проєктом маєтку працювала студія LASSA Architects. Архітектори створили будівлю, схожу на літеру Х, одноповерховою, аби вона не здіймалася вище дерев, а з тераси на даху відкривався панорамний вид на море.
Автори цієї курортної резиденції — архітектори Дора Свейда та Тео Сарантоглу Лаліс з бюро LASSA Architects. З висоти пташиного польоту будівля нагадує літеру Х, у такий спосіб конструкція ділить будинкову ділянку на чотири майже однакові частини, тому кожна кімната має вихід на терасу та внутрішній двір. Проєктували маєток так, щоб його висота була обмежена верхівками оливкових дерев — при такому плануванні зберігаються панорамні види на море. При цьому рівень стін різний та змінюється в залежності від розташування. Приміром, деякі «крила» втоплені, а це звужує висоту фасаду до 1,2 метра в кінці кожного крила.
Вілла KHI будувалася на замовлення пари колекціонерів. Тут поєднуються елементи галереї з типологією монастирських відокремлених садів. І хоча проєкт будувався місцевими підрядниками, архітектори з LASSA, аби виготовити нестандартні деталі, використали весь свій досвід в області цифрового проєктування. Одним з досягнень стала співпраця архітекторів з компанію, що спеціалізується на продуктах з полістиролу. Це партнерство дозволило виробляти елементи з використанням цифрового різання гарячим дротом на місці. У такий спосіб були виготовлені важливі конструктивні елементи: бетонна опалубка, яка використовується для заливки хвилястої стіни, унікальні освітлювальні елементи для стелі, ландшафтні деталі та навіть предмети меблів.
Легкість опалубки дозволила полегшити транспортування та установку всіх деталей. Після заливки бетону вся опалубка була розрізана на листи та повторно використана у якості ізоляції всередині стінової порожнини та стелі. У проєкті використовувалися місцеві матеріали: бетон, терраццо та мармур.
-
Chuzhi: екомаєток, камуфльований у скелястий ландшафт
-
Автономний дім з бомбосховищем від українського айтівця
Ідея -
Monument House: кольоровий модернізм у каліфорнійській пустелі
Архітектура -
Ищу идею Будинок серед сосен від ArchObraz Автономний котедж у передмісті Дніпра – ідеальне місце для спілкування з природою та відпочинку від метушні міського життя. Над проєктом HOUSE AMONG THE PINES працювало місцеве бюро ArchObraz на чолі з Олексієм Образцовим.
-
Ищу идею Enjoy the silence: затишне шале від loft buro Колоритне шале, над проєктом якого працювали loft buro – це потужний ансамбль протилежностей, де всі елементи незалежні, але підтримують головну ідею — неспішно насолоджуватися відпочинком на самоті чи у компанії друзів.
-
Greenary – екологічний будинок, збудований навколо дерева
-
Ищу идею 3L Residences, або три сучасних маєтки в Плютах 3L Residences – це інвестиційний проєкт 3-х типових одноповерхових приватних будинків, реалізованих у сучасному стилі, площею 300 кв.м, які розташувалися у мальовничому селищі Плюти, Київської області. Кожний маєток має свою закриту територію, індивідуальну лаунж-зону та басейн. Про 3L Residences, над проєктом якого працювали Софія Журко та Олена Олійник, далі піде мова.
-
Дім з руїн: проєкт чеської студії ORA
-
Ищу идею Big Birch House. Американська класика від Софії Журко та Олени Олійник Історія цього будинку розпочалася кілька років тому. Софію Журко та Олену Олійник запросили спроєктувати інтер'єр заміського вже збудованого будинку та реконструювати його фасад. Виїхавши на ділянку, дизайнерки побачили велику дерев'яну будівлю з клеєного соснового бруса, який простояв порожнім останні 10 років та вимагав серйозного оновлення. Проєкт отримав назву Big Birch House завдяки величезним старим березам, що вишикувалися біля вхідної групи.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії