Інтер'єр синагоги у Києві від PAINTIT
HIS
Проєкт синагоги для PAINTIT став свого роду викликом. На архітекторів чекала робота з простором, який очевидно має ряд правил та обмежень у наповненні. Автори проєкту переосмислили інтер'єр синагоги не через багате традиційне оздоблення, а через співвідношення мінімалістичних форм, гру акцентного світла та геометричні ритми.
Більшість з реалізованих рішень команді PAINTIT (Юлій Черевко, Тетяна Філіпенко, Яна Литвиненко, Александра Корпусова) диктувала сама локація (площа 120 м2): у первісному проєкті не було цегляної кладки, але саме її архітектори виявили, демонтувавши старе оздоблення.
«Ми вичистили кожен шов і відшліфували кожен сантиметр «рідної» стіни в торці зали, біля якої в результаті був розміщений арон а-кодеш – так званий синагогальний ковчег, у якому зберігаються сувої Тори», – пояснює керівник студії Юлій Черевко.
Головне завдання проєкту можна описати цитуючи замовника: «Зробіть настільки красиво, щоб я не хотів звідси йти», і вибрані дизайнерами прийоми забезпечили саме такий ефект: авторам вдалося домогтися символічного поєднання візуальних і зональних рішень.
Арки для проєкту стали сенсотворчим візуальним прийомом. Аркові конструкції на вікнах та арон а-кодеш не тільки підпорядковують весь дизайн-проєкт спільному знаменнику, а й наділяють синагогу особливим характером та впливають на сприйняття пропорцій приміщення. Не менш важливу роль відіграє освітлення: спеціально для цього проєкту PAINTIT розробили 380 унікальних стельових світильників, а центральна арка має ефектний світловий торець – тут встановлено біма, де люди моляться. Світло стало інструментом акцентуації в архітектурному сценарії синагоги, що створює необхідну для подібних місць атмосферу комфорту та емоційної сполученості.
Підлогові малюнки дизайнери малювали самостійно, у тому числі «якірні» розетки в буферних точках, які слугують не лише декором, а й своєрідною навігацією.
Фото: Shurpenkov Andrii
Читайте також: Проект «КУБИК РУБИКА»: супрематизм в киевской квартире.
- Ищу идею Історія та інновації в дизайні: 128 Podil Food Market як новий символ Подолу 128 Podil Food Market, флагманський заклад київської мережі 128, привносить свіжий і динамічний підхід до Подолу в Києві. Дизайн цього амбітного проєкту, розроблений Balbek Bureau, поєднує історичну автентичність і сучасний стиль, створюючи привабливий простір для місцевих жителів і туристів. Розташований у колишній будівлі автостанції, цей маркет займає 205 м² інтер’єру та має додаткову терасу площею 583 м², що забезпечує ідеальний баланс між затишком, ностальгією і інноваціями.
-
Wellness у Taryan Towers: інноваційний СПА-простір від ZIKZAK Architects
-
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Выбор редакции -
Artifact: підземний бар у Гонконзі з естетикою космічного корабля
-
Два проєкти YOD Group – у фіналі американського конкурсу Best of Year Design Awards
-
Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Событие - Ищу идею Простір для практик зцілення та внутрішнього спокою від Ольги Фрадіної У серці історичного Подолу Києва розташований простір, що служить не тільки місцем для практик зцілення, а й осередком для глибокого внутрішнього зв’язку з емоційним і фізичним благополуччям. Цей холістичний центр став притулком серед метушні міста, місцем, де душа може розслабитись, а тіло відновитись. Проект почався з ідеї створити універсальний простір для йоги, медитації, цигун, реікі, акупунктури та інших практик емоційної рівноваги. Цей простір — не просто студія; це місце, де створюється громада людей, що працюють над собою і своїм самопочуттям. Головна концепція дизайну — це обволікаюча атмосфера, яка дозволяє зосередитись на внутрішніх переживаннях.
-
Herzog & de Meuron: дитячий лікарняний комплекс у Цюриху
Архитектура - Ищу идею Затишок харківського бренду: інтерʼєр шоуруму Vika Adamska від IK-architect Шоурум українського бренду Vika Adamska зазнав руйнувань у березні 2022 року: вибухова хвиля пошкодила вікна, а пряме влучання у верхні поверхи призвело до його затоплення. Після стабілізації ситуації в Харкові власниця бренду Вікторія Адамська разом із командою архітектурного бюро IK-architects відновила простір шоуруму. На початку 2024 року оновлений шоурум знову відкрився для відвідувачів за адресою вул. Ярослава Мудрого, 5.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.