Інтер'єр синагоги у Києві від PAINTIT

HIS
Проєкт синагоги для PAINTIT став свого роду викликом. На архітекторів чекала робота з простором, який очевидно має ряд правил та обмежень у наповненні. Автори проєкту переосмислили інтер'єр синагоги не через багате традиційне оздоблення, а через співвідношення мінімалістичних форм, гру акцентного світла та геометричні ритми.
Більшість з реалізованих рішень команді PAINTIT (Юлій Черевко, Тетяна Філіпенко, Яна Литвиненко, Александра Корпусова) диктувала сама локація (площа 120 м2): у первісному проєкті не було цегляної кладки, але саме її архітектори виявили, демонтувавши старе оздоблення.
«Ми вичистили кожен шов і відшліфували кожен сантиметр «рідної» стіни в торці зали, біля якої в результаті був розміщений арон а-кодеш – так званий синагогальний ковчег, у якому зберігаються сувої Тори», – пояснює керівник студії Юлій Черевко.
Головне завдання проєкту можна описати цитуючи замовника: «Зробіть настільки красиво, щоб я не хотів звідси йти», і вибрані дизайнерами прийоми забезпечили саме такий ефект: авторам вдалося домогтися символічного поєднання візуальних і зональних рішень.
Арки для проєкту стали сенсотворчим візуальним прийомом. Аркові конструкції на вікнах та арон а-кодеш не тільки підпорядковують весь дизайн-проєкт спільному знаменнику, а й наділяють синагогу особливим характером та впливають на сприйняття пропорцій приміщення. Не менш важливу роль відіграє освітлення: спеціально для цього проєкту PAINTIT розробили 380 унікальних стельових світильників, а центральна арка має ефектний світловий торець – тут встановлено біма, де люди моляться. Світло стало інструментом акцентуації в архітектурному сценарії синагоги, що створює необхідну для подібних місць атмосферу комфорту та емоційної сполученості.
Підлогові малюнки дизайнери малювали самостійно, у тому числі «якірні» розетки в буферних точках, які слугують не лише декором, а й своєрідною навігацією.
Фото: Shurpenkov Andrii
Читайте також: Проект «КУБИК РУБИКА»: супрематизм в киевской квартире.
-
"Перфорована" виноробня в Чехії
-
Ищу идею Інтер'єр Jolly Beauty Salon у Києві від дизайнерів Rina Lovko Studio Власники київського Jolly Beauty Salon хотіли створити витончений комфортний простір — оазис догляду за собою. За допомогою звернулися до професіоналів Rina Lovko Studio — Ріни Ловко та Дарини Шпурик. Натуральні матеріали, природні фактури, м’яка кольорова гама та фігурні елементи декору тут нагадують про піщаний пляж, а вінтажні меблі, дерево та освітлення створюють затишок у чистому мінімалістичному просторі.
-
ZIKZAK Architects анонсували новий проєкт у Варшаві
-
VITRYAK: проєкт сучасного візит-центру від MAKHNO STUDIO
-
Ищу идею Офіс в Дубаї для міжнародної ІТ-компанії Українське бюро ZIKZAK Architects розробили офісний простір для Tech-компанії, надихнувшись дизайном бізнес-центру, у якому він розташований. Це Opus by Ominya – відома на весь світ будівля, що розташована в Дубаї. Ремонтні та дизайнерські роботи в офісі вже завершені, тому вишуканий простір чекає на працівників.
-
Туалет із мідним дахом від Марка Ньюсона
-
Дитяча книгарня від архітектурного бюро Wutopia Lab
-
Білим по білому: колівінг у Сінгапурі від Ministry of Design
-
Ищу идею Інтер'єр ательє Indposhiv від студії Martin's Над дизайном майстерні з пошиття чоловічих костюмів Indposhiv працювали дизайнери студії Martin's. Їх прискіпливий вибір матеріалів та фактур безумовно вплинув на фінальний образ проєкту: замовниця отримала рафінований інтер'єр до міри одягу, який тут створюється.
-
У ритмі джазу: дизайн львівського «Сільпо» від Kassa Design