Інтер'єр синагоги у Києві від PAINTIT
HIS
Проєкт синагоги для PAINTIT став свого роду викликом. На архітекторів чекала робота з простором, який очевидно має ряд правил та обмежень у наповненні. Автори проєкту переосмислили інтер'єр синагоги не через багате традиційне оздоблення, а через співвідношення мінімалістичних форм, гру акцентного світла та геометричні ритми.
Більшість з реалізованих рішень команді PAINTIT (Юлій Черевко, Тетяна Філіпенко, Яна Литвиненко, Александра Корпусова) диктувала сама локація (площа 120 м2): у первісному проєкті не було цегляної кладки, але саме її архітектори виявили, демонтувавши старе оздоблення.
«Ми вичистили кожен шов і відшліфували кожен сантиметр «рідної» стіни в торці зали, біля якої в результаті був розміщений арон а-кодеш – так званий синагогальний ковчег, у якому зберігаються сувої Тори», – пояснює керівник студії Юлій Черевко.
Головне завдання проєкту можна описати цитуючи замовника: «Зробіть настільки красиво, щоб я не хотів звідси йти», і вибрані дизайнерами прийоми забезпечили саме такий ефект: авторам вдалося домогтися символічного поєднання візуальних і зональних рішень.
Арки для проєкту стали сенсотворчим візуальним прийомом. Аркові конструкції на вікнах та арон а-кодеш не тільки підпорядковують весь дизайн-проєкт спільному знаменнику, а й наділяють синагогу особливим характером та впливають на сприйняття пропорцій приміщення. Не менш важливу роль відіграє освітлення: спеціально для цього проєкту PAINTIT розробили 380 унікальних стельових світильників, а центральна арка має ефектний світловий торець – тут встановлено біма, де люди моляться. Світло стало інструментом акцентуації в архітектурному сценарії синагоги, що створює необхідну для подібних місць атмосферу комфорту та емоційної сполученості.
Підлогові малюнки дизайнери малювали самостійно, у тому числі «якірні» розетки в буферних точках, які слугують не лише декором, а й своєрідною навігацією.
Фото: Shurpenkov Andrii
Читайте також: Проект «КУБИК РУБИКА»: супрематизм в киевской квартире.
-
Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Подія - Ищу идею Простір для практик зцілення та внутрішнього спокою від Ольги Фрадіної У серці історичного Подолу Києва розташований простір, що служить не тільки місцем для практик зцілення, а й осередком для глибокого внутрішнього зв’язку з емоційним і фізичним благополуччям. Цей холістичний центр став притулком серед метушні міста, місцем, де душа може розслабитись, а тіло відновитись. Проект почався з ідеї створити універсальний простір для йоги, медитації, цигун, реікі, акупунктури та інших практик емоційної рівноваги. Цей простір — не просто студія; це місце, де створюється громада людей, що працюють над собою і своїм самопочуттям. Головна концепція дизайну — це обволікаюча атмосфера, яка дозволяє зосередитись на внутрішніх переживаннях.
-
Herzog & de Meuron: дитячий лікарняний комплекс у Цюриху
Архітектура - Ищу идею Затишок харківського бренду: інтерʼєр шоуруму Vika Adamska від IK-architect Шоурум українського бренду Vika Adamska зазнав руйнувань у березні 2022 року: вибухова хвиля пошкодила вікна, а пряме влучання у верхні поверхи призвело до його затоплення. Після стабілізації ситуації в Харкові власниця бренду Вікторія Адамська разом із командою архітектурного бюро IK-architects відновила простір шоуруму. На початку 2024 року оновлений шоурум знову відкрився для відвідувачів за адресою вул. Ярослава Мудрого, 5.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
-
Стоматологія EDEL LEICHT: вишукана легкість та екологічна свідомість від ZIKZAK Architects
-
Бутик Milla Nova у Варшаві: космічний мінімалізм від Balbek Bureau
Вибір редакції -
Перша бібліотека українських матеріалів відкриється в Києві під час ДВРЗ Design Days
-
KAJI GALLERY: дім японського мистецтва від MAKHNO Studio
- Ищу идею Спортивна студія STAN від Dubrovska Studio Студія STAN, заснована професійною балериною Марією Дрейгаупт у центрі Києва, призначена для жінок, які шукають гармонію через йогу та баре. Вона втілює елегантність і виразність особистості, створюючи простір для самовираження. Назва "Stan" походить від латинського STAN, що символізує фізичний стан або внутрішню готовність до трансформації. Про трансформації, яких зазнав простір STAN, над яким працювала команда Dubrovska Studio, читайте далі.