Intemporary Design Studio: апартаменти з колекційним дизайном в центрі Києва
HIS
Напевне, хтось з вас впізнає проєкт, про який сьогодні піде мова, адже інтер’єр цієї квартири від Олександріни Лукач ми вже публікували. Щоправда, між сьогоднішньою статтею та попередньою – ціле життя, а якщо бути точним – нова філософія та нове кодування, що має назву «Decoding. First Ukrainian Experience». Шеф-дизайнер студії Intemporary Design Studio заново оформила квартиру колекціонера в історичному центрі Києва і створила інтер'єр, який нині називають «найбільшою галереєю колекційного дизайну в Україні».
Близько чотирьох років тому власники цих апартаментів звернулись до Олександріни Лукач з головним побажанням щодо майбутньої оселі. Замовники мріяли «жити у квартирі, схожій на заміський будинок та мати власну відкриту терасу в центрі міста». Звичайно, квартира, що розташовується у будинку сталінської забудови (1936) спочатку була перепланована та збільшена шляхом прибудови балкона. Так, початкова площа у 198 кв. м збільшилася до 288 кв. м, а після реконструкції даху у квартирі з'явилася омріяна тераса. Та через три роки власники апартаментів звернулися до Олександріни знову. На цей раз вони просили кардинально змінити лише атмосферу, омолодити класичний інтер'єр квартири без перебудови та радикальних втручань.
«Власник квартири — колекціонер сучасного мистецтва, більшу частину часу живе з сім'єю за кордоном, в один із приїздів до Києва він знову звернувся до мене з ідеєю кардинально змінити атмосферу класичного інтер'єру. Три роки тому ми провели тут комплексну реконструкцію — знесли стіни, замінили перекриття, облаштували новий фасад і дах лоджії.Тепер за два місяці потрібно було повністю оновити інтер'єр, але вже без радикальних втручань», — згадує Олександріна.
Так, за лічені тижні класичний інтер'єр отримав абсолютно нового змісту. Працюючи над цим завданням, дизайнерка надихалася чином європейських концептуальних галерей та шукала максимально контрастні за стилем поєднання меблів й арт-об'єктів. Нині кожен з них не просто прикрашає простір, а формує небувалу раніше атмосферу.
Чудовим тлом для нового декору стало попередньо виконане оздоблення. Мова йде про колірну палітру стін, на фоні котрої чудово виглядали як класичні елементи декору, що були раніше, так і нові унікальні елементи, що з’явилися тут під час «декодування». Приміром, у вітальні це шляхетний сірий під назвою Plummett, а у передпокої та вбиральні універсальні відтінки Elephant's Breath та Lime White від англійського бренду Farrow & Ball.
«Деякі ідеї народжувалися самі собою, — пригадує декораторка. — Наприклад, під час редизайну їдальнею потрібно було замінити дві антикварні кришталеві люстри на нові підвісні світильники в кількості трьох штук. Розмірковуючи, як би приховати невідповідність отворів, ми приклали до стелі дошку від дерев'яної пакування одного з предметів. Вона мала стати прототипом для виготовлення планки для кріплення підвісів. Але в підсумку ця чорнова дошка так сподобалася замовнику своїм необробленим живим видом, що її залишили!»
В одній інтер'єрній трансформації вдалося об'єднати безпрецедентну кількість колекційних предметів від українських майстрів. І хоча це абсолютно житловий інтер'єр, нині його називають першою в Україні галереєю сучасного колекційного дизайну.
«Керуючись чуттям й своєю любов'ю до українських дизайнерів, я зробила ставку саме на їх предмети. Підсумком двох місяців роботи став оновлений інтер'єр, наповнений 196 предметами від 42 українських дизайнерів та художників нової хвилі, серед яких такі бренди як: Noom, Faina Design, Makhno design, OLK Manufactory, Ольга Фрадіна, Tasha Oro та інші», — завершує розповідь Олександріна.
Фото: Андрій Авдеєнко
МАТЕРІАЛ ПІДГОТОВЛЕНО ЗА ПІДТРИМКИ:
-
ArchMeeting у Києві: перспективи дизайну та архітектури
Событие - Ищу идею Parkova: гармонія історії та сучасності в львівському інтер’єрі Інтер'єр квартири на вулиці Парковій у Львові поєднує в собі елегантність старовинної архітектури та сучасний комфорт. Проєкт, розроблений дизайнеркою Іриною Білоган, трансформує житловий простір, зберігаючи унікальні історичні елементи та додаючи нові акценти. Просторі кімнати, вдало підібрані меблі та деталі, що розповідають історію, створюють атмосферу, в якій хочеться жити.
-
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Выбор редакции - Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Lines of Light: розумний дизайн для оренди Перед дизайнером Тетяною Рогозою, засновницею студії Rogoza Design Interior, стояло завдання створити стильний та функціональний інтер’єр для житла, яке відповідає сучасним потребам орендарів Києва. Завдяки професійному підходу та глибокому розумінню специфіки орендного ринку, дизайнерці вдалося перетворити 51 квадратів на універсальний та естетично привабливий житловий простір.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.