Intemporary Design Studio: апартаменти з колекційним дизайном в центрі Києва

HIS
Напевне, хтось з вас впізнає проєкт, про який сьогодні піде мова, адже інтер’єр цієї квартири від Олександріни Лукач ми вже публікували. Щоправда, між сьогоднішньою статтею та попередньою – ціле життя, а якщо бути точним – нова філософія та нове кодування, що має назву «Decoding. First Ukrainian Experience». Шеф-дизайнер студії Intemporary Design Studio заново оформила квартиру колекціонера в історичному центрі Києва і створила інтер'єр, який нині називають «найбільшою галереєю колекційного дизайну в Україні».
Близько чотирьох років тому власники цих апартаментів звернулись до Олександріни Лукач з головним побажанням щодо майбутньої оселі. Замовники мріяли «жити у квартирі, схожій на заміський будинок та мати власну відкриту терасу в центрі міста». Звичайно, квартира, що розташовується у будинку сталінської забудови (1936) спочатку була перепланована та збільшена шляхом прибудови балкона. Так, початкова площа у 198 кв. м збільшилася до 288 кв. м, а після реконструкції даху у квартирі з'явилася омріяна тераса. Та через три роки власники апартаментів звернулися до Олександріни знову. На цей раз вони просили кардинально змінити лише атмосферу, омолодити класичний інтер'єр квартири без перебудови та радикальних втручань.
«Власник квартири — колекціонер сучасного мистецтва, більшу частину часу живе з сім'єю за кордоном, в один із приїздів до Києва він знову звернувся до мене з ідеєю кардинально змінити атмосферу класичного інтер'єру. Три роки тому ми провели тут комплексну реконструкцію — знесли стіни, замінили перекриття, облаштували новий фасад і дах лоджії.Тепер за два місяці потрібно було повністю оновити інтер'єр, але вже без радикальних втручань», — згадує Олександріна.
Так, за лічені тижні класичний інтер'єр отримав абсолютно нового змісту. Працюючи над цим завданням, дизайнерка надихалася чином європейських концептуальних галерей та шукала максимально контрастні за стилем поєднання меблів й арт-об'єктів. Нині кожен з них не просто прикрашає простір, а формує небувалу раніше атмосферу.
Чудовим тлом для нового декору стало попередньо виконане оздоблення. Мова йде про колірну палітру стін, на фоні котрої чудово виглядали як класичні елементи декору, що були раніше, так і нові унікальні елементи, що з’явилися тут під час «декодування». Приміром, у вітальні це шляхетний сірий під назвою Plummett, а у передпокої та вбиральні універсальні відтінки Elephant's Breath та Lime White від англійського бренду Farrow & Ball.
«Деякі ідеї народжувалися самі собою, — пригадує декораторка. — Наприклад, під час редизайну їдальнею потрібно було замінити дві антикварні кришталеві люстри на нові підвісні світильники в кількості трьох штук. Розмірковуючи, як би приховати невідповідність отворів, ми приклали до стелі дошку від дерев'яної пакування одного з предметів. Вона мала стати прототипом для виготовлення планки для кріплення підвісів. Але в підсумку ця чорнова дошка так сподобалася замовнику своїм необробленим живим видом, що її залишили!»
В одній інтер'єрній трансформації вдалося об'єднати безпрецедентну кількість колекційних предметів від українських майстрів. І хоча це абсолютно житловий інтер'єр, нині його називають першою в Україні галереєю сучасного колекційного дизайну.
«Керуючись чуттям й своєю любов'ю до українських дизайнерів, я зробила ставку саме на їх предмети. Підсумком двох місяців роботи став оновлений інтер'єр, наповнений 196 предметами від 42 українських дизайнерів та художників нової хвилі, серед яких такі бренди як: Noom, Faina Design, Makhno design, OLK Manufactory, Ольга Фрадіна, Tasha Oro та інші», — завершує розповідь Олександріна.
Фото: Андрій Авдеєнко
МАТЕРІАЛ ПІДГОТОВЛЕНО ЗА ПІДТРИМКИ:
-
Ищу идею Інтер'єр львівської квартири від Teplyy design У 2018 році львівська студія Teplyy design розробила дизайн-проєкт квартири для молодої родини. У 2020, після здачі будинку, команді дизайнерів на чолі з Юрієм Теплим вдалося реалізовували його без змін, адже їх задум абсолютно не втратив актуальності.
-
Ищу идею Хурма: інтер'єр київської квартири від Оксани Долгопятової Квартира площею 84 кв.м розташована в одній з новобудов в історичному центрі столиці. До дизайнерки Оксани Долгопятової звернулася сімейна пара, з якою дівчина вже співпрацювала. Близько 10 років тому дизайнерка розробила для замовників проєкт заміського будинку. На цей раз перед Оксаною постала задача створити інтер'єр квартири для їх дочки.
-
Ищу идею Інтер’єр квартири на Воздвиженці від Ксені Буци Проєкт цієї столичної квартири передбачав об'єднання двох сусідніх, тож робота над плануванням була копіткою. У результаті дизайнерці Ксені Буці вдалося організувати зручну логістику на 127 кв. метрах та, крім загальних зон, розмістити по приватній кімнаті для кожного члена родини, реалізувати мрію господині – містку гардеробну, і все це згідно зі стилістичними вподобаннями замовників. Детальніше про проєкт розповідає сама дизайнерка.
-
Ищу идею DOTS: інтер'єр квартири від Alta Idea Design Studio Ця столична квартира площею 53 кв. метрів купувалась для здачі в оренду. Перед дизайнеркою Юлією Байдик стояло завдання створити універсальний, проте атмосферний інтер'єр та при цьому вкластися в бюджет. Про проєкт DOTS та авторські дизайн-рішення Юлія розповідає далі.
-
Ищу идею Квартира з мансардою в історичній частині Києва Реставровані вінтажні меблі, панно зі старовинного паркету, традиційна гуцульська скриня, ручна вишивка, світильники з бахромою та з пап'є-маше, хенмейди від українських дизайнерів, художників та ремісників – все органічно поєдналося в одному просторі 106 м2. Про квартиру на Подолі, дизайн якої реалізувала студія faino decor, розповідають її автори – Христина та Микита Власови.
-
Ищу идею Затишний мінімалізм від Tomkin design Тома та Діма – сім’я та засновники студії Tomkin Design. Разом з командою вони створили проєкт двокімнатної квартири та взяли на себе авторський нагляд за ремонтом. Познайомтесь з фото житла та порівняйте з попередньо запланованими візуалізаціями у статті нижче.