Інноваційний міст Solar Wind від італійських інженерів
Анастасия Белогривцева
Міст, що генерує сонячну і вітрову електроенергії
Італійські архітектори створили проект моста «Сонячний Вітер» (Solar Wind), де поєднані вітрова та сонячна електростанції. Концепт з інноваційним і приголомшливо дивним дизайном — справа рук інженерів-проектувальників Франческо Коларосси, Джованно і Луїзи Сарацинів.
Між опорами моста розміщені вітрові турбіни, а над мостом передбачені сонячні панелі. Це має забезпечити безперервне виробництво електричної енергії. Загалом планується встановити 26 вітротурбін з генераторами для виробництва 36 млн кВт-год електроенергії щорічно. За допомогою фотопанелей можна буде отримувати на рік 11200000 кВт-год. Загалом, подібний міст зможе задовольнити енергопотреби 15 тис. домогосподарств.
Варто відзначити, що даний проект архітекторів отримав друге місце на конкурсі Solar Park South, на якому передбачалося розробити варіанти модернізації частини автомагістралі, яка виведена з експлуатації. Але найголовніше в цій концепції полягає в тому, що вона дійсно має величезний потенціал стати реальністю, на відміну від багатьох інших подібних проектів, яким судилося залишитися в пам'яті комп'ютерів назавжди.
До речі, система дорожнього будівництва з сонячними батареями вже успішно ведеться у деяких регіонах світу. Додатково в проекті Solar Wind закладені спеціальні парково-тепличні зони, названі розробниками Solar Park і розташовані по всій довжині мосту. Перебуваючи в них, можна насолодитися чудовими панорамними видами, зробити пару знімків на пам'ять, а також купити що-небудь з продуктів, вирощених у теплицях.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн в путешествиях -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архитектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Идея