Інноваційний міст Solar Wind від італійських інженерів

Анастасия Белогривцева
Міст, що генерує сонячну і вітрову електроенергії
Італійські архітектори створили проект моста «Сонячний Вітер» (Solar Wind), де поєднані вітрова та сонячна електростанції. Концепт з інноваційним і приголомшливо дивним дизайном — справа рук інженерів-проектувальників Франческо Коларосси, Джованно і Луїзи Сарацинів.
Між опорами моста розміщені вітрові турбіни, а над мостом передбачені сонячні панелі. Це має забезпечити безперервне виробництво електричної енергії. Загалом планується встановити 26 вітротурбін з генераторами для виробництва 36 млн кВт-год електроенергії щорічно. За допомогою фотопанелей можна буде отримувати на рік 11200000 кВт-год. Загалом, подібний міст зможе задовольнити енергопотреби 15 тис. домогосподарств.
Варто відзначити, що даний проект архітекторів отримав друге місце на конкурсі Solar Park South, на якому передбачалося розробити варіанти модернізації частини автомагістралі, яка виведена з експлуатації. Але найголовніше в цій концепції полягає в тому, що вона дійсно має величезний потенціал стати реальністю, на відміну від багатьох інших подібних проектів, яким судилося залишитися в пам'яті комп'ютерів назавжди.
До речі, система дорожнього будівництва з сонячними батареями вже успішно ведеться у деяких регіонах світу. Додатково в проекті Solar Wind закладені спеціальні парково-тепличні зони, названі розробниками Solar Park і розташовані по всій довжині мосту. Перебуваючи в них, можна насолодитися чудовими панорамними видами, зробити пару знімків на пам'ять, а також купити що-небудь з продуктів, вирощених у теплицях.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура