Design Studio of Yuriy Zimenko: квартира на Пушкінській
HIS
Настрій цієї невеликої, але затишної квартири задає історія будинку, в якому вона розташована. Міська садиба в центрі Києва, на вулиці Пушкінській, була збудована в 1898 році за проєктом Андрія-Фердинанда Краусса, улюбленого архітектора столичної шляхти кінця XIX — початку XX століть. Серед інших його робіт — неоготичний «Замок Річарда Левове Серце» на Андріївському узвозі, Бессарабський квартал, будинки на Рейтарській, Великій Васильківській та інших вулицях. Тому перед дизайнером Юрієм Зіменко стояло завдання створити не просто зручний та сучасний інтер'єр, а гармонійній архітектурі будинку простір.
Власниця цієї квартири видає книги з архітектури й урбаністики та цікавиться дизайном. Тому, шукаючи житло, жінка насамперед звертала увагу на забудову, яка була важливою частиною архітектурної спадщини Києва. Вхід цього будинок на Пушкінській прикрашають широкі парадні сходи з витонченим поруччям, а фасад служить яскравим зразком стилю Краусса. Замовниця звернулася до дизайнера Юрія Зіменка з проханням створити гармонійний стилю будинку інтер'єр, проте легкий та функціональний, який повністю відповідав би її сучасним потребам. Також важливо було продумати планування (загальна площа становить 52 кв.м) таким чином, аби зберегти та підкреслити основні переваги квартири, в тому числі чотириметрову стелю. Її висота була врахована в інженерних рішеннях та зображена в декорі: важкі полотна оксамитових штор від підлоги до стелі та кругле дзеркало в центрі стіни у вітальні підкреслюють вертикальність простору.
У плануванні замовниця з дизайнером дозволили собі одну глобальну зміну: кухонну зону з частиною комунікацій вони перенесли у вітальню. В результаті вийшла функціональна житлова площа зі спальним місцем та вітальнею з їдальнею. Всі інші комунікації вивели в зону над дверима спальні.
Про історію будівлі нагадують також широкі масивні ліпнини, що повторюють фасад, та ліпнина на стелі у вітальні, яку, до речі, вдалося зберегти в первозданному вигляді. Серед ретро-елементів, що були тактовно вмонтовані в сучасний інтер'єр, можна виділити темну ажурну сітку на дверцятах кухонних шаф, візерунчасту плитку для підлоги, алюмінієві бра та дзеркало в різьбленій рамі у ванній. Центральним елементом вітальні стала рідкісна літографія лімітованого тиражу однієї з найвідоміших робіт французького художника Жоржа Брака «Трубка, чарка, граючий пензель і газета» 1963 року.
У спокійній нейтральній гамі інтер'єру настрій створюють яскраві спалахи кольорів: насиченого зеленого, синього електрика, блакитного та коралового.
Фото: Андрій Авдєєнко
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.