Design Studio of Yuriy Zimenko: квартира на Пушкінській

HIS
Настрій цієї невеликої, але затишної квартири задає історія будинку, в якому вона розташована. Міська садиба в центрі Києва, на вулиці Пушкінській, була збудована в 1898 році за проєктом Андрія-Фердинанда Краусса, улюбленого архітектора столичної шляхти кінця XIX — початку XX століть. Серед інших його робіт — неоготичний «Замок Річарда Левове Серце» на Андріївському узвозі, Бессарабський квартал, будинки на Рейтарській, Великій Васильківській та інших вулицях. Тому перед дизайнером Юрієм Зіменко стояло завдання створити не просто зручний та сучасний інтер'єр, а гармонійній архітектурі будинку простір.
Власниця цієї квартири видає книги з архітектури й урбаністики та цікавиться дизайном. Тому, шукаючи житло, жінка насамперед звертала увагу на забудову, яка була важливою частиною архітектурної спадщини Києва. Вхід цього будинок на Пушкінській прикрашають широкі парадні сходи з витонченим поруччям, а фасад служить яскравим зразком стилю Краусса. Замовниця звернулася до дизайнера Юрія Зіменка з проханням створити гармонійний стилю будинку інтер'єр, проте легкий та функціональний, який повністю відповідав би її сучасним потребам. Також важливо було продумати планування (загальна площа становить 52 кв.м) таким чином, аби зберегти та підкреслити основні переваги квартири, в тому числі чотириметрову стелю. Її висота була врахована в інженерних рішеннях та зображена в декорі: важкі полотна оксамитових штор від підлоги до стелі та кругле дзеркало в центрі стіни у вітальні підкреслюють вертикальність простору.
У плануванні замовниця з дизайнером дозволили собі одну глобальну зміну: кухонну зону з частиною комунікацій вони перенесли у вітальню. В результаті вийшла функціональна житлова площа зі спальним місцем та вітальнею з їдальнею. Всі інші комунікації вивели в зону над дверима спальні.
Про історію будівлі нагадують також широкі масивні ліпнини, що повторюють фасад, та ліпнина на стелі у вітальні, яку, до речі, вдалося зберегти в первозданному вигляді. Серед ретро-елементів, що були тактовно вмонтовані в сучасний інтер'єр, можна виділити темну ажурну сітку на дверцятах кухонних шаф, візерунчасту плитку для підлоги, алюмінієві бра та дзеркало в різьбленій рамі у ванній. Центральним елементом вітальні стала рідкісна літографія лімітованого тиражу однієї з найвідоміших робіт французького художника Жоржа Брака «Трубка, чарка, граючий пензель і газета» 1963 року.
У спокійній нейтральній гамі інтер'єру настрій створюють яскраві спалахи кольорів: насиченого зеленого, синього електрика, блакитного та коралового.
Фото: Андрій Авдєєнко
-
Апартаменти з видом на місто і тишу від студії B Place
Вибір редакції -
Ищу идею Ритуал краси по-новому: інтер’єр 365 STUDIO на Оболоні На Оболоні, у престижній новобудові Києва, відкрилася нова студія краси 365 STUDIO — третій заклад мережі, дизайн якого розробила команда Bogdanova Bureau. Цей простір поєднує сучасні технології, природні мотиви та концепцію краси як засобу для відновлення і гармонії.
-
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
UkrArmor від balbek bureau: військовий ритейл нового формату
Вибір редакції -
Seven: мінімалізм з характером у 64 квадратах
Вибір редакції -
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оновлення Житнього ринку: які зміни чекають на історичний простір?
Архітектура -
Церемонія нагородження кращих архітектурних проєктів України 2024
-
Український Будівельно-Інвестиційний Конгрес 2025: нова ера інвестицій та розвитку
Подія -
Ищу идею Квартира в центрі Києва від Тетяни та Антона Манішиних Дизайнери Антон та Тетяна Манішини створюють функціональні та естетичні простори, вміло доносячи до клієнтів концепцію кожної нової інтер'єрної роботи. Довіра замовників дозволяє авторам вільно творити та створювати справді стильні та зручні для життя інтер'єри. Так склалося і на цей раз: власники квартири довго не могли знайти компроміс та визначитися зі стилістикою нової оселі. Вирішальною стала думка дизайнерів – творчого тандему матері та сина: Тетяна та Антон об'єднали сучасний та класичний стилі, задавши проєкту єдину та чітку концепцію.