Chuzhi: екомаєток, камуфльований у скелястий ландшафт

HIS
Цей унікальний маєток площею близько 200 кв. метрів розташований поблизу одного з мальовничих індійських сіл. Спочатку його власник був не в захваті від крутого скелястого рельєфу, кількості дерев та густої рослинності на майданчику, проте архітекторові Віну Даніелю та студії Wallmakers вдалося врятувати ситуацію. Проєкт отримав назву Chuzhi та змусив під новим кутом подивитися на ділянки, які традиційно вважаються непридатними для будівництва.
Chuzhi у перекладі з мови малаялам, поширеній на південному заході Індії, означає «вир». Ідея полягала в тому, щоб створити будинок, що виникає прямо зі скель. Примикаючи один до одного, блоки утворюють кілька просторів — більш приватні кімнати внизу та, приховані за густою рослинністю, громадські зони навколо дерев нагорі. Насправді конструкція побудована з балок, виготовлених із 4000 викинутих пластикових пляшок, які скручені по спіралі та наповнені землею.
«У наш час, коли люди одержимі краєвидами з вікон та найменше стурбовані тим, як їхні будинки вписані у пейзаж, наша концепція камуфляжної архітектури дозволяє будівлям залишатися непомітними та зливатися природою», — каже Він (Vinu Daniel).
Розташований між трьома деревами, будинок має скляний дах, а його власники повне відчуття того, що живуть просто неба на рівні з кронами дерев. Архітектор прагнув зберегти природну екосистему без шкоди комфорту жителів. Chuzhi — це резиденція з двома спальнями, відкритим плануванням та мінімалістичним інтер'єром. Будівля повністю розчиняється у ландшафті, нагадуючи витончену ящірку, що згорнулася під скелею у спекотний день.
Фото: Syam Sreesylam
-
Ищу идею Vyshyto House: автентичний український будинок від MAKHNO Studio Українська автентика, закодована в сучасному дизайні та архітектурі — часті запити замовників MAKHNO Studio. Архітектори вірять, що повага до минулого — запорука свідомого майбутнього. Слідуючи цій філософії, у своєму новому проєкті — приватному будинку Vyshyto — студія MAKHNO спробувала вчергове розкрити українську етнічність, зберігши баланс між національним самовдосконаленням та сучасними візуальними рішеннями.
-
Ищу идею Klochenko Architects: гостьовий будинок на березі Дніпра Бюро Klochenko Architects спеціалізуються на мінімалістичних проєктах, де панують тиша та єднання з природою. Проєкт А-House розташований на березі Дніпра, поруч із з основним маєтком. Невелика дерев'яна споруда, виконана в скандинавських традиціях, візуально доповнює архітектурну ідею господарського будинку.
-
Автономний дім з бомбосховищем від українського айтівця
Идея -
Monument House: кольоровий модернізм у каліфорнійській пустелі
Архитектура -
Ищу идею Будинок серед сосен від ArchObraz Автономний котедж у передмісті Дніпра – ідеальне місце для спілкування з природою та відпочинку від метушні міського життя. Над проєктом HOUSE AMONG THE PINES працювало місцеве бюро ArchObraz на чолі з Олексієм Образцовим.
-
Ищу идею Enjoy the silence: затишне шале від loft buro Колоритне шале, над проєктом якого працювали loft buro – це потужний ансамбль протилежностей, де всі елементи незалежні, але підтримують головну ідею — неспішно насолоджуватися відпочинком на самоті чи у компанії друзів.
-
Greenary – екологічний будинок, збудований навколо дерева
-
Ищу идею 3L Residences, або три сучасних маєтки в Плютах 3L Residences – це інвестиційний проєкт 3-х типових одноповерхових приватних будинків, реалізованих у сучасному стилі, площею 300 кв.м, які розташувалися у мальовничому селищі Плюти, Київської області. Кожний маєток має свою закриту територію, індивідуальну лаунж-зону та басейн. Про 3L Residences, над проєктом якого працювали Софія Журко та Олена Олійник, далі піде мова.
-
Дім з руїн: проєкт чеської студії ORA
-
Ищу идею Big Birch House. Американська класика від Софії Журко та Олени Олійник Історія цього будинку розпочалася кілька років тому. Софію Журко та Олену Олійник запросили спроєктувати інтер'єр заміського вже збудованого будинку та реконструювати його фасад. Виїхавши на ділянку, дизайнерки побачили велику дерев'яну будівлю з клеєного соснового бруса, який простояв порожнім останні 10 років та вимагав серйозного оновлення. Проєкт отримав назву Big Birch House завдяки величезним старим березам, що вишикувалися біля вхідної групи.