Chuzhi: екомаєток, камуфльований у скелястий ландшафт
HIS
Цей унікальний маєток площею близько 200 кв. метрів розташований поблизу одного з мальовничих індійських сіл. Спочатку його власник був не в захваті від крутого скелястого рельєфу, кількості дерев та густої рослинності на майданчику, проте архітекторові Віну Даніелю та студії Wallmakers вдалося врятувати ситуацію. Проєкт отримав назву Chuzhi та змусив під новим кутом подивитися на ділянки, які традиційно вважаються непридатними для будівництва.
Chuzhi у перекладі з мови малаялам, поширеній на південному заході Індії, означає «вир». Ідея полягала в тому, щоб створити будинок, що виникає прямо зі скель. Примикаючи один до одного, блоки утворюють кілька просторів — більш приватні кімнати внизу та, приховані за густою рослинністю, громадські зони навколо дерев нагорі. Насправді конструкція побудована з балок, виготовлених із 4000 викинутих пластикових пляшок, які скручені по спіралі та наповнені землею.
«У наш час, коли люди одержимі краєвидами з вікон та найменше стурбовані тим, як їхні будинки вписані у пейзаж, наша концепція камуфляжної архітектури дозволяє будівлям залишатися непомітними та зливатися природою», — каже Він (Vinu Daniel).
Розташований між трьома деревами, будинок має скляний дах, а його власники повне відчуття того, що живуть просто неба на рівні з кронами дерев. Архітектор прагнув зберегти природну екосистему без шкоди комфорту жителів. Chuzhi — це резиденція з двома спальнями, відкритим плануванням та мінімалістичним інтер'єром. Будівля повністю розчиняється у ландшафті, нагадуючи витончену ящірку, що згорнулася під скелею у спекотний день.
Фото: Syam Sreesylam
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Подія -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архітектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Вибір редакції - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії
- Ищу идею Krasnyk House: котедж у Карпатах Архітектори Аліна Саніна та Сергій Губарь звернулися до витоків гуцульської архітектури, щоб побудувати невеликий сучасний котедж у самому серці Карпат. Дворівневий будинок розташований у селі Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Проста і лаконічна конструкція, що має характерні риси традиційних дерев'яних будівель, виконана з сучасних і довговічних матеріалів, які гарантують комфорт та затишок, тим самим сприяють розвитку туризму в регіоні.
-
Бруталістська вілла в Мексиці за проєктом Espacio 18 Arquitectura