Будинок колекціонера
Анастасия Белогривцева
Замовником цього проєкту виступив колекціонер українського сучасного мистецтва. Його добірка мистецтва стала відправною точкою для концепції будинку. Плідній роботі в реалізації інтер'єру сприяло давнє знайомство власника будинку з автором, дизайнеркою Анастасією Орденанс, яка реалізовує вже не перший проєкт для старого клієнта.
Анастасія розпочала роботу відразу після зведення будинку, планування якого вимагало дуже легкого втручання. У просторі цокольного поверху був реалізований домашній спа-комплекс, місце для відпочинку, вбиральня та санвузол. На першому поверсі були розміщені громадські приміщення: передпокій, вітальня, кухня та їдальня. На другому поверсі запроєктували робочий кабінет, спальню, вбиральню та ванну кімнату. На мансарді облаштовали кімната для відпочинку та ще одну вбиральню.
Так як другу половину будинку замовник хотів зробити представницькою, перед Анастасією стояло завдання створити свого роду експозиційний простір, призначений для офіційних прийомів та спілкування з художниками, колекціонерами та бізнес партнерами. Дизайнерці необхідно було врахувати також і те, що частина робіт завжди братиме участь у якихось виставках, а роботи в будинку постійно змінюються залежно від того, які предмети мистецтва беруть участь в арт-подіях України та за кордоном. Крім того, динамічна натура замовника завжди прагне змін та нових вражень, тому експозиція регулярно оновлюється і з інших причин.
У роботі над цим об'єктом Анастасія Орденанс насамперед подбала про універсальність фону для наявних предметів мистецтва. Фоном у цьому разі стали матеріали, використані у обробці інтер'єру, і навіть певною мірою самі предмети меблів. Стриманість палітри кольору всього простору виводить на перший план мальовничі полотна і скульптури. Особлива увага також була приділена освітленню. Використані трекові системи дозволяють згрупувати світло на потрібних ділянках стін, а лампи з правильним діапазоном спектра не спотворюють передачу кольору і не дають нагріватися і вигоряти живописним роботам. У цьому інтер'єрі було залишено місце і для маневрів: так як роботи мають найрізноманітніші формати, простір повинен мати достатню кількість порожнечі, щоб не диктувати жорстких схем розміщення предметів експозиції. Такий підхід робить простір живим та готовим до змін.
«Для створення інтер'єру я використала стриману палітру. Вибір був зроблений на користь елегантних матеріалів і предметів, щоб не створювати дисонанс між рівнем колекції і самим інтер'єром», – коментує дизайнерка.
Предмети сучасного мистецтва (полотна та скульптури з приватної колекції) не просто розміщені в інтер'єрі, а й стають його повноправними декоративними елементами. Так, орнамент у вітальні – це переосмислений візерунок української вишивки, тоді як орнамент штор виконаний за мотивами робіт художниці Ганни Собачко. Панно у душовій складається з персонажів культової української художниці Марії Приймаченко.
Фото: Андрей Авдеенко
Стиліст: Наталя Єгорова
Читайте також: Современный дом-сруб в Карпатах.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие -
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
-
Конференція: Сучасні матеріали і технології в будівництві та дизайні
Событие -
Катерина Ярова: архітектура як шлях до відновлення
Интервью