Будинок колекціонера

Анастасия Белогривцева
Замовником цього проєкту виступив колекціонер українського сучасного мистецтва. Його добірка мистецтва стала відправною точкою для концепції будинку. Плідній роботі в реалізації інтер'єру сприяло давнє знайомство власника будинку з автором, дизайнеркою Анастасією Орденанс, яка реалізовує вже не перший проєкт для старого клієнта.
Анастасія розпочала роботу відразу після зведення будинку, планування якого вимагало дуже легкого втручання. У просторі цокольного поверху був реалізований домашній спа-комплекс, місце для відпочинку, вбиральня та санвузол. На першому поверсі були розміщені громадські приміщення: передпокій, вітальня, кухня та їдальня. На другому поверсі запроєктували робочий кабінет, спальню, вбиральню та ванну кімнату. На мансарді облаштовали кімната для відпочинку та ще одну вбиральню.
Так як другу половину будинку замовник хотів зробити представницькою, перед Анастасією стояло завдання створити свого роду експозиційний простір, призначений для офіційних прийомів та спілкування з художниками, колекціонерами та бізнес партнерами. Дизайнерці необхідно було врахувати також і те, що частина робіт завжди братиме участь у якихось виставках, а роботи в будинку постійно змінюються залежно від того, які предмети мистецтва беруть участь в арт-подіях України та за кордоном. Крім того, динамічна натура замовника завжди прагне змін та нових вражень, тому експозиція регулярно оновлюється і з інших причин.
У роботі над цим об'єктом Анастасія Орденанс насамперед подбала про універсальність фону для наявних предметів мистецтва. Фоном у цьому разі стали матеріали, використані у обробці інтер'єру, і навіть певною мірою самі предмети меблів. Стриманість палітри кольору всього простору виводить на перший план мальовничі полотна і скульптури. Особлива увага також була приділена освітленню. Використані трекові системи дозволяють згрупувати світло на потрібних ділянках стін, а лампи з правильним діапазоном спектра не спотворюють передачу кольору і не дають нагріватися і вигоряти живописним роботам. У цьому інтер'єрі було залишено місце і для маневрів: так як роботи мають найрізноманітніші формати, простір повинен мати достатню кількість порожнечі, щоб не диктувати жорстких схем розміщення предметів експозиції. Такий підхід робить простір живим та готовим до змін.
«Для створення інтер'єру я використала стриману палітру. Вибір був зроблений на користь елегантних матеріалів і предметів, щоб не створювати дисонанс між рівнем колекції і самим інтер'єром», – коментує дизайнерка.
Предмети сучасного мистецтва (полотна та скульптури з приватної колекції) не просто розміщені в інтер'єрі, а й стають його повноправними декоративними елементами. Так, орнамент у вітальні – це переосмислений візерунок української вишивки, тоді як орнамент штор виконаний за мотивами робіт художниці Ганни Собачко. Панно у душовій складається з персонажів культової української художниці Марії Приймаченко.
Фото: Андрей Авдеенко
Стиліст: Наталя Єгорова
Читайте також: Современный дом-сруб в Карпатах.
-
Ищу идею SEMEREY: «паризький» інтер'єр від Rina Lovko Studio Rina Lovko Studio реконструювали квартиру в дореволюційному будинку в історичному центрі Києва. Оселя належить молодій дівчини, яка працює у модній індустрії та щодня оточена красою. Господарка-естетка обожнює Париж і хотіла, щоб її квартира нагадувала старовинні апартаменти. Ріна Ловко та Дарина Шпурик розробили унікальний проєкт, де немає очевидних елементів «паризького шику». Сконцентрувавшися на природних фактурах, м'якості та легкості, дизайнерки створити витончене та затишне помешкання.
-
Ищу идею RUMA beauty studio: простір краси від Sivak+Partners Українська дизайн-студія Sivak+Partners відома своєю прихильністю до мінімалізму, що майстерно поєднуює перспективну сучасну естетику та позачасовий посил. Замовники звернулися до креативної команди з проханням створити не просто салон краси у звичному для нього вигляді, а унікальний простір, де перукарі могли б експериментувати, вчитися одне в одного й навчати інших, створювати колаборації, просувати спільні проєкти, записувати онлайн-курси для майстрів і стилістів та просто проводити час разом.
-
Ищу идею Теракотовий акцент: вишукані апартаменти від дизайн-студії YOUSUPOVA Ці просторі київські апартаменти – осередок класичної вишуканості й сучасного стилю. Над проєктом, за основу якого обрали виважений мінімалізм, працювали дизайнери студії YOUSUPOVA. Щоб підкреслити елегантність приміщення та забезпечити господарям більше затишку, інтер'єр доповнили класичними деталями. Головною рисою проєкту стало поєднання контрастних матеріалів: холодних металу та скла з теплим деревом та шкірою.
-
Ищу идею Vyshyto House: автентичний український будинок від MAKHNO Studio Українська автентика, закодована в сучасному дизайні та архітектурі — часті запити замовників MAKHNO Studio. Архітектори вірять, що повага до минулого — запорука свідомого майбутнього. Слідуючи цій філософії, у своєму новому проєкті — приватному будинку Vyshyto — студія MAKHNO спробувала вчергове розкрити українську етнічність, зберігши баланс між національним самовдосконаленням та сучасними візуальними рішеннями.
-
Ищу идею TILDA: маленька квартира з великою душею Маленькі квартири вже давно стали популярним способом інвестицій. Власники цієї квартири придбали нерухомість у київському ЖК «Файна-таун» спеціально для здачі в оренду та звернулися до дизайнерки Ольги Русакової для створення функціонального та комфортного простору. Проєкт назвали на честь акторки Тільди Свінтон: її портрет прикрашає одну зі стін апартаментів.
-
Ищу идею MAD Group: класичний інтер'єр, натхненний природними мотивами Історія цього проєкту розпочалася з купівлі дуже незвичайної квартири. Планування припускало довгий прямокутний простір з двома панорамними вікнами по обох сторонах та приречену на постійну темноту центральну частину. Аби розв'язати цю задачу, дизайнери MAD Group застосували анфіладне планування. У київській квартирі автори проєкту реалізували систему прохідних кімнат та залів, яка часто використовувалася в італійських та французьких палацах.
-
Ищу идею Klochenko Architects: гостьовий будинок на березі Дніпра Бюро Klochenko Architects спеціалізуються на мінімалістичних проєктах, де панують тиша та єднання з природою. Проєкт А-House розташований на березі Дніпра, поруч із з основним маєтком. Невелика дерев'яна споруда, виконана в скандинавських традиціях, візуально доповнює архітектурну ідею господарського будинку.
-
Ищу идею Spaced Studio: квартира 50 кв.м у Greenville Park Команда Spaced Studio на чолі з Оленою Мартинюк оформили інтер'єр компактної квартири у київському Greenville Park. Природні мотиви, використані в колірній гамі та матеріалах, гармонійно поєднуються з сучасністю, відображеною у виборі форм, організації простору та індивідуальному творчому почерку авторів проєкту.
-
Ищу идею Яскрава квартира на продаж від Катерини Крилової Інтер'єр цієї столичної квартири став для дизайнерки Катерини Крилової своєрідною дипломною роботою. Після 3-річного навчання в кількох школах дизайну та декораторських студіях Катерина виступила одночасно автором та замовником цього проєкту. Спочатку декораторка планувала реалізувати інтер'єр та здати квартиру в оренду, та згодом концепція змінилася, і Катерина почала готувати нерухомість на продаж. Про функціональний простір, який, завдяки своєму винятковому дизайну, нагадує артоб'єкт, ми розповідаємо далі.