Будинок колекціонера
Замовником цього проєкту виступив колекціонер українського сучасного мистецтва. Його добірка мистецтва стала відправною точкою для концепції будинку. Плідній роботі в реалізації інтер'єру сприяло давнє знайомство власника будинку з автором, дизайнеркою Анастасією Орденанс, яка реалізовує вже не перший проєкт для старого клієнта.

Анастасiя Белогривцева
13-03-2022 16:51
Анастасія розпочала роботу відразу після зведення будинку, планування якого вимагало дуже легкого втручання. У просторі цокольного поверху був реалізований домашній спа-комплекс, місце для відпочинку, вбиральня та санвузол. На першому поверсі були розміщені громадські приміщення: передпокій, вітальня, кухня та їдальня. На другому поверсі запроєктували робочий кабінет, спальню, вбиральню та ванну кімнату. На мансарді облаштовали кімната для відпочинку та ще одну вбиральню.
Так як другу половину будинку замовник хотів зробити представницькою, перед Анастасією стояло завдання створити свого роду експозиційний простір, призначений для офіційних прийомів та спілкування з художниками, колекціонерами та бізнес партнерами. Дизайнерці необхідно було врахувати також і те, що частина робіт завжди братиме участь у якихось виставках, а роботи в будинку постійно змінюються залежно від того, які предмети мистецтва беруть участь в арт-подіях України та за кордоном. Крім того, динамічна натура замовника завжди прагне змін та нових вражень, тому експозиція регулярно оновлюється і з інших причин.
У роботі над цим об'єктом Анастасія Орденанс насамперед подбала про універсальність фону для наявних предметів мистецтва. Фоном у цьому разі стали матеріали, використані у обробці інтер'єру, і навіть певною мірою самі предмети меблів. Стриманість палітри кольору всього простору виводить на перший план мальовничі полотна і скульптури. Особлива увага також була приділена освітленню. Використані трекові системи дозволяють згрупувати світло на потрібних ділянках стін, а лампи з правильним діапазоном спектра не спотворюють передачу кольору і не дають нагріватися і вигоряти живописним роботам. У цьому інтер'єрі було залишено місце і для маневрів: так як роботи мають найрізноманітніші формати, простір повинен мати достатню кількість порожнечі, щоб не диктувати жорстких схем розміщення предметів експозиції. Такий підхід робить простір живим та готовим до змін.
«Для створення інтер'єру я використала стриману палітру. Вибір був зроблений на користь елегантних матеріалів і предметів, щоб не створювати дисонанс між рівнем колекції і самим інтер'єром», – коментує дизайнерка.
Предмети сучасного мистецтва (полотна та скульптури з приватної колекції) не просто розміщені в інтер'єрі, а й стають його повноправними декоративними елементами. Так, орнамент у вітальні – це переосмислений візерунок української вишивки, тоді як орнамент штор виконаний за мотивами робіт художниці Ганни Собачко. Панно у душовій складається з персонажів культової української художниці Марії Приймаченко.
Фото: Андрей Авдеенко
Стиліст: Наталя Єгорова
Читайте також: Современный дом-сруб в Карпатах.









Стілець KOLO MAXI
Крісло з розеткою Plump
Диван з розеткою Plump
Стілець Doppio
Стілець Tube
Крісло Corner
Диван Corner
Стілець Корса Х чорного кольору
Стілець Корса лапка
Стілець Корса Х
Стілець Пломбір SE 7509
Кухонний стілець 03В
Стілець Орто новий
Стіл розкладний Бронко HPL top slide
Кухонний стілець 03Б
Стілець Корса
Стіл розкладний Бронко стільниця шпон
Стілець Floki new black
Стілець Mamont soft natural
Стілець Otis натуральний Anthology 7 Mocca
Стілець Motti

25 October 2017, 19:00,
Київ

04 October 2017, 19:00,
Київ

31 October 2017, 19:00,
Київ

27 September 2017, 10:00,
Київ

31 August 2017, 10:00,
Київ

05 August 2017, 10:00,
Київ

28 July 2017, 14:00,
Київ

07 July 2017, 10:00,
Київ

13 June 2017, 17:30,
Київ

16 June 2017, 16:00,
Київ