Будинок колекціонера

Анастасия Белогривцева
Замовником цього проєкту виступив колекціонер українського сучасного мистецтва. Його добірка мистецтва стала відправною точкою для концепції будинку. Плідній роботі в реалізації інтер'єру сприяло давнє знайомство власника будинку з автором, дизайнеркою Анастасією Орденанс, яка реалізовує вже не перший проєкт для старого клієнта.
Анастасія розпочала роботу відразу після зведення будинку, планування якого вимагало дуже легкого втручання. У просторі цокольного поверху був реалізований домашній спа-комплекс, місце для відпочинку, вбиральня та санвузол. На першому поверсі були розміщені громадські приміщення: передпокій, вітальня, кухня та їдальня. На другому поверсі запроєктували робочий кабінет, спальню, вбиральню та ванну кімнату. На мансарді облаштовали кімната для відпочинку та ще одну вбиральню.
Так як другу половину будинку замовник хотів зробити представницькою, перед Анастасією стояло завдання створити свого роду експозиційний простір, призначений для офіційних прийомів та спілкування з художниками, колекціонерами та бізнес партнерами. Дизайнерці необхідно було врахувати також і те, що частина робіт завжди братиме участь у якихось виставках, а роботи в будинку постійно змінюються залежно від того, які предмети мистецтва беруть участь в арт-подіях України та за кордоном. Крім того, динамічна натура замовника завжди прагне змін та нових вражень, тому експозиція регулярно оновлюється і з інших причин.
У роботі над цим об'єктом Анастасія Орденанс насамперед подбала про універсальність фону для наявних предметів мистецтва. Фоном у цьому разі стали матеріали, використані у обробці інтер'єру, і навіть певною мірою самі предмети меблів. Стриманість палітри кольору всього простору виводить на перший план мальовничі полотна і скульптури. Особлива увага також була приділена освітленню. Використані трекові системи дозволяють згрупувати світло на потрібних ділянках стін, а лампи з правильним діапазоном спектра не спотворюють передачу кольору і не дають нагріватися і вигоряти живописним роботам. У цьому інтер'єрі було залишено місце і для маневрів: так як роботи мають найрізноманітніші формати, простір повинен мати достатню кількість порожнечі, щоб не диктувати жорстких схем розміщення предметів експозиції. Такий підхід робить простір живим та готовим до змін.
«Для створення інтер'єру я використала стриману палітру. Вибір був зроблений на користь елегантних матеріалів і предметів, щоб не створювати дисонанс між рівнем колекції і самим інтер'єром», – коментує дизайнерка.
Предмети сучасного мистецтва (полотна та скульптури з приватної колекції) не просто розміщені в інтер'єрі, а й стають його повноправними декоративними елементами. Так, орнамент у вітальні – це переосмислений візерунок української вишивки, тоді як орнамент штор виконаний за мотивами робіт художниці Ганни Собачко. Панно у душовій складається з персонажів культової української художниці Марії Приймаченко.
Фото: Андрей Авдеенко
Стиліст: Наталя Єгорова
Читайте також: Современный дом-сруб в Карпатах.
-
Ищу идею Еклектична квартира у центрі Києва від Homecult Команда Homecult реалізувала еклектичний інтер'єр двоповерхової квартири у центрі столиці. Авторка проєкту, Вікторія Панкова, сформувала стиль, що ідеально відповідає запитам замовників — молодій подружній парі: розкішний, з тонкою палітрою та елегантними формами, простір, що випромінює спокій, якого вимагає мегаполіс, та водночас наповнює емоційно. Тому відправною точкою у дизайні стали панорама неба та пейзаж міста, що відкриваються з чималих вікон квартири.
-
Ищу идею RiverStone: мінімалістичний інтер'єр від Lauri Brothers Дизайнери Lauri Brothers презентували свій новий проєкт — просторі апартаменти в ЖК RiverStone, що утворилася в наслідок об'єднання двох суміжних квартир. Перед командою стояло завдання створити сучасний технологічний простір, взявши за основу спокійні нейтральні відтінки, розбавлені акцентними кольорами та "плямами".
-
Ищу идею Тактильний інтер'єр від Sivak+partners Sivak+partners спроєктували квартиру 73, 5 кв. метра у серці столиці. Дизайнери мали створити інтер'єр для довгострокової оренди: організувати простір, взаємодія з яким дарувала б яскравий чуттєвий досвід. За основу авторської стратегії взяли прості цілісні об'єми та багаті складні фактури.
-
Ищу идею Аліса в країні див: інтер’єр дворівневої квартири від Mane Design Господиня цієї дворівневої київської квартири – дизайнер інтер'єру, яку важко здивувати. Тому проєкт Мане Меграбян створила сміливим та незвичайним, наповненим деталями та унікальними елементами.
-
Ищу идею Umber Red: інтер'єр для молодої родини від Марії Сохацької Над інтер'єром цієї столичної квартири працювала дизайнерка Марія Сохацька. Головною ідеєю проєкту стало реалізувати мінімалістичний, але яскравий інтер'єр, вільний від зайвих речей.
-
Ищу идею RIVA – квартира у Києві для молодої сім'ї Дизайн-студія Buro 21 спроєктували квартиру 135 кв. метрів у ЖК Park Stone з вікновидом на Дніпро та правий берег столиці. Проєкт RIVA – це сучасна квартира для молодої сім’ї з дитиною, яка цінує в інтер’єрі гармонію стилю та комфорту.
-
Ищу идею Big Birch House. Американська класика від Софії Журко та Олени Олійник Історія цього будинку розпочалася кілька років тому. Софію Журко та Олену Олійник запросили спроєктувати інтер'єр заміського вже збудованого будинку та реконструювати його фасад. Виїхавши на ділянку, дизайнерки побачили велику дерев'яну будівлю з клеєного соснового бруса, який простояв порожнім останні 10 років та вимагав серйозного оновлення. Проєкт отримав назву Big Birch House завдяки величезним старим березам, що вишикувалися біля вхідної групи.
-
Ищу идею Pyrogova: квартира для здачі в оренду від Sivak+partners Студія Sivak+Partners спроєктувала квартиру для здачі в довгострокову оренду у Києві. Як того хотів замовник, дизайнери створили сучасний, комфортний, світлий та просторий інтер'єр.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії
-
Енергія гармонії від Materia 174