Біла сфера: українські дизайнери на Paris Design Week 2019 (частина ІІI)
HIS
Проєкт «Біла сфера» — це молоді українські дизайнери, які створили яскраві та різні зразки матеріального світу з особливої неоматерії — «українського мислення». Предмети набувають нового вираження: вони трансформуються, транслюють мрії про невідоме майбутнє, переказують найдавніші забуті казки. Проєкт «Біла сфера» — територія народження нового, де поле креативу запліднюється енергією майбутнього, сучасного та традиційного.
Простір «Біла сфера» зібрав меблі, кераміку, скульптури, освітлення, декоративні об’єкти, фешн-аксесуари, колекції концептуального вбрання. 10 учасників демонструють нові форми та ідеї: прагматично виважені та помірковані, грайливо мінливі, рухомі між часом та простором, від українського бароко до футуристичного мінімалізму.
Початок: Біла сфера: українські дизайнери на Paris Design Week 2019 (частина ІI) та Біла сфера: українські дизайнери на Paris Design Week 2019 (частина І).
Учасники проєкту «Біла сфера»: Інна Зіміна, Давід Бережняк, Михайло Саморіз, Оксана та Мар’ян Шумелди, Артем Куниця, Іванка Бородіна, Діана Кулик, Валерія Варі, Юрій Цегла, Ольга Селищева та Поліна Веллер.
П’ять проєктів з основного складу учасників отримали допомогу від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР): Інна Зіміна із концептом столика для макіяжу SOFI, Давід Бережняк — концепт меблевого гарнітура Miracle de la vie, Михайло Саморіз із люстрою, виконаною у давній техніці ручного різьбярства — Hutsul Carving chandelier, Оксана та Мар’ян Шумелди із концептом модульної лавки VERETENO та Артем Куниця із колекцією мармурових світильників.
Склад проектів-переможців було обрано міжнародним журі. Селекцію цього випуску здійснювали: президент Європейської асоціації дизайнерів і декораторів, месьє Дідьє Маргеріт, засновник культового блогу про дизайн BLOG ESPRIT DESIGN — Венсан Ромео, засновник найстильнішого європейського дизайн-блогу joyana.fr Джо Яна, дизайнер та засновник студії iskos-berlin Олексій Іскос, головний редактор видання PRAGMATIKA та тонкий поціновувач мистецького вираження прагматичного погляду на дизайн Костянтин Ковшевацький, креативна директорка MAINO Design Ukraine Анастасія Білецька, засновниця українського бренду DAVIS CASA — речника гарного смаку в дизайні, Фаїна Еренбург.
Проєкт реалізується за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і фінансується у рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу.
Валерія Варі
1. Буду представляти Україну на PDW 2019, тому що це шанс показати за межами нашої країни український дизайн, тим паче ми знаходимося в стані прискореного росту. Також це новий досвід, нові знайомства і ковток натхнення для майбутніх проєктів. Плюс такі заходи допомагають нам, українським дизайнерам, зблизитися одне з одним, і, можливо, надалі це дасть нові колаборації та розширить погляд на навколишній предметний світ дизайну.
До Парижа я везу сучасний набір для ванної кімнати Aroma Bloom, що надає буденному предмету та процесу абсолютно нову емоційну забарвленість. Він виконаний повністю із натуральних матеріалів та має незвичну форму, що викликає нові відчуття та приємні спогади.
2. Спочатку я навчалася дизайну у Харківській академії дизайну та мистецтв на факультеті «Промислового дизайну», а потім здобула диплом майстра також як промисловий дизайнер в Scuola Politecnica di Design in Industrial Design у Мілані, Італія. Обрала цю професію, бо з дитинства мріяла створювати нові функціональні предмети чи меблі та дарувати людям навколо себе позитивні емоції від естетики та комфорту.
3. Працюю майже весь день. Проте найпродуктивніша перша його половина, коли тіло відпочило і розум має найбільшу концентрацію для плодотворної праці. Коли на носі дедлайн, а роботи забагато, робочий день може перетворитися в робочу добу.
4. Мене надихає багато речей, але найголовніше — це рух. Я не можу всидіти на одному місці більше ніж місяць, мені завжди потрібно рухатися, нові події, нові подорожі, люди, це допомагає генерувати нові ідеї та набирати оберти для їх реалізації.
5. Український дизайн немов гусениця, яка ось-ось перетвориться на дуже привабливого, кольорового метелика.
6. Найкраще дизайн смакує з гарним почуттям гумору, виміряною естетикою і добрим відчуттям клієнтських потреб.
Оксана та Мар’ян Шумелди
1. Насправді не мріяли представляти Україну на PDW 2019, але дуже хотіли, адже розуміємо наскільки важливо розвивати український предметний дизайн у світі. До Парижа веземо лаву VERETENO.
2. Я навчалася дизайну у Львівській національній академії мистецтв на кафедрі проєктування інтер'єру. Мої батьки — митці, тому скільки я себе пам'ятаю, знала, що буду творити та жити в мистецтві.
3. В роботі виникають постійні труднощі. Проте справлятися з ними мені допомагають близькі люди, почуття гумору та відповідальність.
4. Мій робочий день триває завжди онлайн. Вже 10 років стараємося знормалізувати графік, але це поки, що ілюзія. За цей час я виконую...все, що потрібно, але, на жаль, не завжди, що хочу.
5. Мене надихає світ, люди та пошук.
6. Український предметний дизайн немов немовля, яке росте та міцнішає.
7. Найкраще дизайн смакує з однодумцями:)
Читайте також: Ukrainian design brands vol.3 на міжнародному салоні меблів, дизайну та декору Maison et Objet.
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Событие -
IDS Toronto 2025: найочікуваніша інтер'єрна подія Канади
Событие -
Призматичний синій павільйон на Венеційській бієнале: мистецтво сучасності на тлі історії
Дизайн в путешествиях -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие -
DVRZ Design Days: Огляд Днів українського дизайну
Событие -
Перша бібліотека українських матеріалів відкриється в Києві під час ДВРЗ Design Days
-
Конференція з інклюзивного дизайну пройде в рамках ДВРЗ Design Days в "АГРОМАТ"
Событие -
Kyiv Design Week 2024: реєстрацію учасників відкрито
Событие -
Chia-Chair: крісло-грядка для вирощування рослин
Идея -
Другий Тиждень українського дизайну та інновацій: результати та підсумки
Событие
Перший міжнародний фестиваль фотографії Street Art Photo 2017: Марсель Штайнер, «Київ <-> Цюріх. Сприйняття»
Киев, Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» (м. Київ, вул. Госпітальна, 24а)
16 июня 2017, 16:00