Big Birch House. Американська класика від Софії Журко та Олени Олійник

HIS
Історія цього будинку розпочалася кілька років тому. Софію Журко та Олену Олійник запросили спроєктувати інтер'єр заміського вже збудованого будинку та реконструювати його фасад. Виїхавши на ділянку, дизайнерки побачили велику дерев'яну будівлю з клеєного соснового бруса, який простояв порожнім останні 10 років та вимагав серйозного оновлення. Проєкт отримав назву Big Birch House завдяки величезним старим березам, що вишикувалися біля вхідної групи.
Дизайнерки Софія Журко та Олена Олійник зупинилася на американській класиці з властивими їй елементами старовини та декоративності, з особливою атмосферою затишку, теплоти та душевності. Саме такий образ оселі відповідав побуту замовників, тому авторки проєкту намагалися зобразити його і в матеріальних формах. Однак, не обійшлося і без впровадження сучасних рішень: наприклад, поєднання яскравих еклектичних прийомів у дитячій або мінімалізму в санвузлах. У такий спосіб і з'явився симбіоз сучасних рішень із класичними.
Читайте також: Квартира з терасою: дизайн інтер'єра від Софії Журко.
Попри чималу площу будинку в 600 м. кв. тут немає відчуття порожнечі та просторових надмірностей, інтер'єр будинку вийшов просторим, але не пустим.
«Від самого початку проєктування тут відчувалася якась душевність, — пояснює Софія. — І така атмосфера з кожним завершеним етапом будівництва лише посилювалася. Це справжній традиційний будинок, затишний, комфортний, теплий, зі своїми цінностями та історією».
Перший поверх формують приміщення, що забезпечують активне дозвілля родині замовників. Тут розташувалися 2 вітальні, зона каміна, бібліотека, кухня, їдальня та спальня для гостей. Другий поверх — приватна зона з великим зимовим садом, де можна розслабитися на канапці з улюбленою книгою, спальні всіх членів сім'ї та ще одна гостьова кімната. Підвальний поверх став місцем для відпочинку та розваг: великий зал для вечірок та танців та окремий блок сауни з прилеглими до неї приміщеннями. Також тут розмістилася унікальна шафа-вітрина, де господар зберігає власну колекцію старовинних шабель та мечів часів українського козацтва. Таке планування чітко орієнтоване на потреби кожного члена сім'ї, його хобі та захоплення.
Важливою деталлю будь-якого житла є санвузли. Санвузли цієї будівлі спроєктовані таким чином, що в «мокрій зоні» використані сучасні рішення, а в зоні умивальників — та сама класика, що й у всьому будинку.
«Ми хотіли показати взаємодію минулого та сьогодення, — згадує Олена. — Насамперед це обумовлено технічною необхідністю, оскільки у роботі з дерев'яним будинком потрібно бути гранично акуратним у питаннях, пов'язаних із вологістю. По-друге, нам хотілося зберегти загальну концепцію у всіх приміщеннях».
Фото: Олександр Кондріяненко, Юлія Якубишина
-
Chuzhi: екомаєток, камуфльований у скелястий ландшафт
-
Автономний дім з бомбосховищем від українського айтівця
Идея -
Monument House: кольоровий модернізм у каліфорнійській пустелі
Архитектура -
Ищу идею Будинок серед сосен від ArchObraz Автономний котедж у передмісті Дніпра – ідеальне місце для спілкування з природою та відпочинку від метушні міського життя. Над проєктом HOUSE AMONG THE PINES працювало місцеве бюро ArchObraz на чолі з Олексієм Образцовим.
-
Ищу идею Enjoy the silence: затишне шале від loft buro Колоритне шале, над проєктом якого працювали loft buro – це потужний ансамбль протилежностей, де всі елементи незалежні, але підтримують головну ідею — неспішно насолоджуватися відпочинком на самоті чи у компанії друзів.
-
Greenary – екологічний будинок, збудований навколо дерева
-
Ищу идею 3L Residences, або три сучасних маєтки в Плютах 3L Residences – це інвестиційний проєкт 3-х типових одноповерхових приватних будинків, реалізованих у сучасному стилі, площею 300 кв.м, які розташувалися у мальовничому селищі Плюти, Київської області. Кожний маєток має свою закриту територію, індивідуальну лаунж-зону та басейн. Про 3L Residences, над проєктом якого працювали Софія Журко та Олена Олійник, далі піде мова.
-
Дім з руїн: проєкт чеської студії ORA
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії
-
Ищу идею Будинок колекціонера Замовником цього проєкту виступив колекціонер українського сучасного мистецтва. Його добірка мистецтва стала відправною точкою для концепції будинку. Плідній роботі в реалізації інтер'єру сприяло давнє знайомство власника будинку з автором, дизайнеркою Анастасією Орденанс, яка реалізовує вже не перший проєкт для старого клієнта.