Big Birch House. Американська класика від Софії Журко та Олени Олійник
HIS
Історія цього будинку розпочалася кілька років тому. Софію Журко та Олену Олійник запросили спроєктувати інтер'єр заміського вже збудованого будинку та реконструювати його фасад. Виїхавши на ділянку, дизайнерки побачили велику дерев'яну будівлю з клеєного соснового бруса, який простояв порожнім останні 10 років та вимагав серйозного оновлення. Проєкт отримав назву Big Birch House завдяки величезним старим березам, що вишикувалися біля вхідної групи.
Дизайнерки Софія Журко та Олена Олійник зупинилася на американській класиці з властивими їй елементами старовини та декоративності, з особливою атмосферою затишку, теплоти та душевності. Саме такий образ оселі відповідав побуту замовників, тому авторки проєкту намагалися зобразити його і в матеріальних формах. Однак, не обійшлося і без впровадження сучасних рішень: наприклад, поєднання яскравих еклектичних прийомів у дитячій або мінімалізму в санвузлах. У такий спосіб і з'явився симбіоз сучасних рішень із класичними.
Читайте також: Квартира з терасою: дизайн інтер'єра від Софії Журко.
Попри чималу площу будинку в 600 м. кв. тут немає відчуття порожнечі та просторових надмірностей, інтер'єр будинку вийшов просторим, але не пустим.
«Від самого початку проєктування тут відчувалася якась душевність, — пояснює Софія. — І така атмосфера з кожним завершеним етапом будівництва лише посилювалася. Це справжній традиційний будинок, затишний, комфортний, теплий, зі своїми цінностями та історією».
Перший поверх формують приміщення, що забезпечують активне дозвілля родині замовників. Тут розташувалися 2 вітальні, зона каміна, бібліотека, кухня, їдальня та спальня для гостей. Другий поверх — приватна зона з великим зимовим садом, де можна розслабитися на канапці з улюбленою книгою, спальні всіх членів сім'ї та ще одна гостьова кімната. Підвальний поверх став місцем для відпочинку та розваг: великий зал для вечірок та танців та окремий блок сауни з прилеглими до неї приміщеннями. Також тут розмістилася унікальна шафа-вітрина, де господар зберігає власну колекцію старовинних шабель та мечів часів українського козацтва. Таке планування чітко орієнтоване на потреби кожного члена сім'ї, його хобі та захоплення.
Важливою деталлю будь-якого житла є санвузли. Санвузли цієї будівлі спроєктовані таким чином, що в «мокрій зоні» використані сучасні рішення, а в зоні умивальників — та сама класика, що й у всьому будинку.
«Ми хотіли показати взаємодію минулого та сьогодення, — згадує Олена. — Насамперед це обумовлено технічною необхідністю, оскільки у роботі з дерев'яним будинком потрібно бути гранично акуратним у питаннях, пов'язаних із вологістю. По-друге, нам хотілося зберегти загальну концепцію у всіх приміщеннях».
Фото: Олександр Кондріяненко, Юлія Якубишина
-
Модерністський шедевр Келвіна Штрауба: будинок у Пасадені за майже 3 мільйона доларів
- Ищу идею Простір для гармонії: як природа, естетика й турбота про собак стали основою сучасного дому Дім для активної жінки та її чотирьох собак у передмісті Києва — це історія про інтеграцію природи у внутрішній простір, увагу до деталей і пошук балансу між естетикою та функціональністю. Архітекторка Олександра Вдовиченко створила інтер’єр, що стає продовженням навколишнього ландшафту та відображає цінності своєї господині.
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Подія -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архітектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Вибір редакції - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії