50 квадратов серого
Анастасия Белогривцева
Перед Дмитрием Сиваком – автором интерьера этой одесской квартиры — стояла на первый взгляд простая в реализации задача – создать пространство, которое гармонировало бы с морем за окном. Но, когда руки дошли до самого процесса, меняющееся от погоды море вносило в дизайн свои коррективы. Что получилось в результате – читайте ниже.
Владелец этих 50 квадратов с великолепным видом на море — капитан дальнего плаванья. Собственно, даже во время ремонтных работ мужчина был в рейсе, а так как с дизайнером Дмитрием Сиваком заказчик знаком давно, сотрудничество строилось на полном доверии.
«Клиент — капитан, который ушел в рейс и позволил делать почти что угодно. Руки рвались сделать всё в блестках и стразах, я еле сдержался», — шутит дизайнер.
Стихия, к которой так привык заказчик, взяла верх. Но дизайнер не пытался ее «перекричать», а наоборот — пожелал сделать интерьер спокойным, так как вид моря из окон очень переменчив — то дымный туман, то красочный восход солнца, то шторм — состояние воды отражалось в интерьере цветом и настроением.
В отличие от пейзажа, планировкой квартира похвастаться не могла. У квартиры план, который ненавидят все дизайнеры: одни стены — полукруглые, другие — не под прямым углом. Грамотно проанализировав такую конфигурацию, минусы дизайнер сделал плюсами и спроектировал ряд потайных ниш и шкафов. Например, серый квадрат за диваном — это не только арт-объект, но и встроенный шкаф для редко используемых вещей. За зеркалом у входа также есть шкаф, но о его существовании подсказывает только матовый круг для нажатия. Логичным решением стала и реализация формата — студио.
«Раньше людей пугало объединение кухни с гостиной, но с постоянным ростом количества смарт-квартир клиенты теперь бесстрашны даже на объединение гостиной и спальни», — рассказывает Дмитрий. — С одной стороны, это продиктовано грустным фактом — мы перестали ходить друг к другу в гости, и люди не сильно переживают, что кто-то увидит незаправленную постель. С другой стороны — снятием старых представлений о жизни: очевидно, что сегодня лофта уже не боятся, а делать классику стало стыдно».
В связи с этим спальная зона никак не отделена от гостиной, а телевизор вмонтирован в подиум, который может быть направлен как в сторону дивана, так и в сторону обеденного стола.
Исходя из площади апартаментов, дизайнер был сдержан и при выборе отделочных материалов. Дмитрий побаивался, что пространство будет выглядеть пестрым и нелаконичным, а интерьер выдастся излишне кричащим и разорванным на лоскуты пятен.
«Честно скажу, переживал, что клиент доверится, а позже, уже в готовом интерьере, расстроится от переизбытка серого цвета. Поэтому серую кухню и потолок разбавлял белыми плоскостями стен. К тому же, как и любая композиция, интерьер требовал акцентов. Ими стали синий диван и оранжевый шкаф», — объясняет дизайнер.
Еще одна особенность интерьера — сочетание текстур. Так, soft touch поверхности фасадов кухни не соревнуются, а дополняются бетоном. Все другие, примененные в отделке, материалы обладают такими же интересными тактильными особенностями.
Фото: Алексей Гулеша
Читайте также: Многофункциональный интерьер на 45 квадратах от Sivak+Partners.
- Ищу идею Parkova: гармонія історії та сучасності в львівському інтер’єрі Інтер'єр квартири на вулиці Парковій у Львові поєднує в собі елегантність старовинної архітектури та сучасний комфорт. Проєкт, розроблений дизайнеркою Іриною Білоган, трансформує житловий простір, зберігаючи унікальні історичні елементи та додаючи нові акценти. Просторі кімнати, вдало підібрані меблі та деталі, що розповідають історію, створюють атмосферу, в якій хочеться жити.
- Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Lines of Light: розумний дизайн для оренди Перед дизайнером Тетяною Рогозою, засновницею студії Rogoza Design Interior, стояло завдання створити стильний та функціональний інтер’єр для житла, яке відповідає сучасним потребам орендарів Києва. Завдяки професійному підходу та глибокому розумінню специфіки орендного ринку, дизайнерці вдалося перетворити 51 квадратів на універсальний та естетично привабливий житловий простір.
- Ищу идею Акрополь 2 від студії Sivak+Partners: інтер'єр, що руйнує стереотипи Дизайн квартири площею 50,9 м², створеної студією Sivak+Partners, став відображенням сміливого запиту клієнта – чорний інтер'єр. Попри стереотипи та критику, команда дизайнерів втілила сміливий, брутальний і водночас функціональний простір, який відповідає способу життя своїх власників.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
-
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Выбор редакции - Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.