ZIKZAK Architects: проєкт повторного використання будівлі XV століття
ZIKZAK Architects взяли участь у конкурсі Reuse the Nymphaeum – Genazzano (Rome) – проєкту повторного використання Німфеума Браманте. Німфеум – забутий ренесансний павільйон, побудований на початку XV ст у сільській місцевості Риму. Він був головним елементом величезного саду з кількома озерами й маленькою річкою, розміщений на схилі пагорбу поруч із головним входорм у поселення. Точне призначення споруди досі невідоме. Зараз Німфеум – це зруйнований павільйон, тож перед учасниками конкурсу постала задача пристосувати його до сучасного життя, використовуючи як театр та громадський парк. Нік Зих та Тома Подолянко – архітектори ZIKZAK Architects, автори проєкту, представили своє бачення повторного використання Німфею Браманте.

HIS
16-03-2023 14:35
Архітектори прийшли до рішення залучити до перформансу воду, зробити її однією з ключових дієвих осіб. Команда спроєктувала театр води й людини. Тут вода стікає на рельєф, тече по капілярах крізь стіни, падає сходами, протікає під сценою, витікає назовні та, поєднуючись з річкою, утворює ставок. Під час дощу вода стікає зі схилів і даху в спеціальні жолоби, які спрямовують її у водойму. Далі вода перекачується помпою на сценічний куб і стікає водоспадом в озеро. Озеро слугує джерелом зрошення території з плантаціями. На випадок посухи система пристосована до використання підземних джерел води.
«Наша локація межує між міфом та історією. Відсутність точного розуміння первісної функції будівлі розширює простір для уяви», – зазначає проджект-менеджер Нік Зих.
Над ставком стародавні люди спорудили амфітеатр. Ставок розширює глядацькі місця зсередини назовні в парк. Разом з водою назовні розливається і сцена. Вона відцентрована, тож актори грають відразу з трьох боків, щоб охопити увагою глядачів як всередині приміщення, так і ззовні. Основна сцена розташована по центру і виходить на 3 основні сторони об'єму: 2 – до глядацької зали, 1 – до паркової зони. Акторам допомагає вода. І заздалегідь написаний сценарій. Але варто підняти погляд вгору і можна побачити небо на тлі прозорої ажурної оболонки, що натякає на ймовірний контур, задуманий Браманте.
Легка сталева сітчаста конструкція покрита спеціальною абразивною тканиною, служить бар'єром, дозволяє проводити заходи в різні пори року.
За концептом театр виходить до парку, з якого відкривається панорама амфітеатру на воді. Парк поділений на квартали з ділянками для висаджування різних культур і оточений фруктовими деревами. Тут спроєктовано невеликий ринок з товарами місцевого виробництва.
Нік Зих і Тома Подолянко спроєктували зі зруйнованого павільйону Браманте театр, що межує між реальністю і надреальним, величний, витончений і водночас функціональний. Все більш поширеним стає запит на повторне використання історичних споруд і це чудово, що архітектори отримують можливість дати друге життя світовим пам’яткам, не порушуючи їх цілісності та закладених у них сенсів й історичної значущості.
Читайте також: Офіс в Дубаї для міжнародної ІТ-компанії.









Стул KOLO MAXI
Кресло с розеткой Plump
Диван с розеткой Plump
Стул Doppio
Стул Tube
Кресло Corner
Диван Corner
Стул Корса Х черного цвета
Стул Корса лапка
Стул Корса Х
Стул Пломбир SE 7509
Кухонный стул 03В
Стул Орто новый
Стол раскладной Бронко HPL top slide
Кухонный стул 03Б
Стул Корса
Стол раскладной Бронко столешница шпон
Стул Floki new black
Стул Mamont soft natural
Стул Otis натуральный Anthology 7 Mocca
Стул Motti

25 октября 2017, 19:00,
Киев

04 октября 2017, 19:00,
Киев

31 октября 2017, 19:00,
Киев

27 сентября 2017, 10:00,
Киев

31 августа 2017, 10:00,
Киев

05 августа 2017, 10:00,
Киев

28 июля 2017, 14:00,
Киев

07 июля 2017, 10:00,
Киев

13 июня 2017, 17:30,
Киев

16 июня 2017, 16:00,
Киев