Яскрава квартира на продаж від Катерини Крилової
Анастасия Белогривцева
Інтер'єр цієї столичної квартири став для дизайнерки Катерини Крилової своєрідною дипломною роботою. Після 3-річного навчання в кількох школах дизайну та декораторських студіях Катерина виступила одночасно автором та замовником цього проєкту. Спочатку декораторка планувала реалізувати інтер'єр та здати квартиру в оренду, та згодом концепція змінилася, і Катерина почала готувати нерухомість на продаж. Про функціональний простір, який, завдяки своєму винятковому дизайну, нагадує артоб'єкт, ми розповідаємо далі.
Початкова площа квартири складала 56 кв.м, ще 20 кв.м мала відкрита тераса, з якої відкривався прекрасний краєвид на Київ. Працюючи над новим плануванням, Катерина прийняла рішення приєднати до житлової зони частину тераси, збільшивши у такий спосіб корисну площу. Згодом на терасі збудували конструкцію, яка з 2 сторін з'єднується з будинком, а інші 2 – закриті склом.
«Проєктуючи новий план квартири, я хотіла створити для цього кейсу ідеальний варіант, такий який би був і зручним, і красивим одночасно», – пояснює дизайнерка.
У вхідній зоні дизайнерка залишила гарний передпокій, який прикрашає унікальне дзеркало ручної роботи та містку шафу для одягу. Також у квартирі знайшлося місце для невеликої пральні-гардеробної. Кухня-столова та ТВ-зона гармонійно поєднуються між собою та формують затишну вітальню. Зона спальні відокремлена від загального простору скляною перегородкою з розсувними дверима, частина з яких декорована фіранкою з цупкого текстилю, що робить маленьку спальню абсолютно приватною кімнатою.
Ванна кімната – затишна, світла та має все необхідне. Її особливість – авторська картина на стіні замість декоративної плитки. Також Катерині вдалося створити красиву лаунж-зону на терасі, яка може мати різне цільове призначення: бути кабінетом, їдальнею, так і просто лаунжем. По периметру лаунж-зони маємо відкриту терасу, на якій влітку можна відпочивати з гостями, слухати музику, робити барбекю та насолоджуватися міським краєвидом.
В наші дні поняття "стиль інтер'єру" у більшості випадків є дуже розмитим. Нині практично немає об'єктів, що були виконані в одній стилістиці, майже скрізь панує еклектика. Ось як стиль цього проєкту описує його авторка:
«Стиль квартири визначив настрій, що був притаманний мені у 2021 році: яскраві фарби та цікаві деталі роблять простір неповторним у своєму роді. Загалом стилістика інтер'єру сучасна з використанням витонченого оздоблення та декору. У наш час складно придумати щось унікальне, проте не всі спальні мають скляні стіни, й не у всіх квартирах є тераси. Цікавим рішенням було вбудувати холодильник у гардеробну шафу вхідної зони, повністю забезпечивши зручність його використання. Я прагнула зробити оселю нестандартною, можливо, у чомусь непослідовною та оригінальною, такою, яка б запам'ятовувалася. І, маю визнати, мені це вдалося: всі покупці, які приходили дивитися квартиру, повторювали як один: ми такого ще не бачили», – згадує Катерина.
Та найбільшої уваги потребують декоративні та дизайнерські рішення, реалізовані Катериною. Дзеркало при вході - авторська розробка дизайнерки. Два комоди – в передпокої та в лаунж-зоні – також результат творчості декораторки. Усі картини – справа рук сучасних українських художників, одну з робіт написала Катерина власноруч. Меблі також були створені за авторськими кресленнями та виготовлені місцевими майстрами. Навить керамічні вази створювалися на замовлення. Люстра – французький вінтаж 50-х років, що відмінно вписалася в цей яскравий інтер'єр.
«Здається, що старовинне дзеркало, що стоїть у прохідній зоні, начебто забули кудись віднести, але водночас саме таке його положення створює ілюзію оптичного збільшення простору в зоні умовної кухні. Картина на стіні у ванній – ручний розпис, а не фото шпалери, як може здатися на перший погляд. Оздоблення червоної стіни – також кропітка ручна робота майстрів. На окрему увагу заслуговує штора в лаунжі. Все почалося з крихітного ескізу на невеликому шматку тканини. Після тестування її в пранні та прасуванні я прийняла рішення перенести малюнок на велику штору в натуральну величину. Це також ручна робота художника, на реалізацію якої знадобилося кілька тижнів», – коментує Катерина.
За великим рахунком усі елементи меблів і декору у квартирі є унікальними, зробленими на замовлення саме для цього проєкту, за винятком світильників Tom Dixon, стельового освітлення, побутової техніки, сантехніки та деякого текстилю.
Фото: Андрій Безуглов
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.