Яку квартиру купити для здачі в оренду
HIS
Як вигідно здавати квартиру в оренду: обираємо нерухомість в Україні під інвестиції. Значно легше здавати квартиру в довгострокову оренду. Знайшовши клієнта, не доводиться з ним часто бачитися, а дохід є щомісяця і стабільно. Проте варто врахувати, що у такому варіанті клієнтам важливі всі параметри житла: якість ремонту, облаштованість квартири, наявність облагородженого двору.
Вже тривалий час інвестиція в нерухомість являється одним з найпопулярніших способів вкладення грошей. Для цього не потрібно володіти особливими знаннями та докладати значних зусиль, а отримувати прибуток можна дуже скоро.
Вигідним варіантом стабільного заробітку на нерухомості є здача в оренду. І у цій статті ми поділимося порадами, які допоможуть купити квартиру в Івано-Франківську під інвестиції.
Визначаємося з видом оренди
Щоб легко знайти орендаря, важливо спершу визначитися з бажаним періодом оренди: короткострокова (подобова) або довгострокова. У кожного з цих видів оренди відрізняється цільова аудиторія, локація, площа квартири та навіть інфраструктура житлового комплексу. Наприклад, подобова оренда може цікавити людей, які приїжджають по роботі чи справах на кілька днів у місто і їм потрібні комфортні умови для ночівлі. Для них в пріоритеті зручне транспортне сполучення та побутові зручності всередині квартири. Подобова оренда коштує дорожче, а отже є привабливішим варіантом заробітку. Але прийдеться щоразу витрачати багато часу на пошук орендарів, зустрічі з ними та узгодження різних формальностей.
Значно легше здавати квартиру в довгострокову оренду. Знайшовши клієнта, не доводиться з ним часто бачитися, а дохід є щомісяця і стабільно. Проте варто врахувати, що у такому варіанті клієнтам важливі всі параметри житла, в тому числі якість ремонту, облаштованість квартири, якість техніки, наявність облагородженого двору, рівень інфраструктури району, близькість до магазинів тощо.
Шукаємо квартиру серед пропозицій на ринку
Великі портали з пошуку нерухомості переповнені квартирами на будь-який смак. Проте далеко не всі здатні принести хороший дохід. І перший важливий критерій, на який слід звертати увагу: це вторинне чи первинне житло. Досвідчені інвестори в один голос заявляють, що краще купити квартиру в новобудові. Чому?
У новому будинку всі комунікації якісні та нові. Відповідно не буде проблем з ремонтами, заміною труб чи з невиправдано високими рахунками за комунальні послуги. Також виключені проблеми із затопленням даху чи підвалу, як це часто буває у старих будинках.
Ще одна не менш важлива відмінність – сучасні новобудови значно відрізняються за якістю самого будівництва та наповненістю інфраструктурою на території житлового комплексу. Великі девелопери реалізують нові проєкти житла з великим зеленим двором, паркінгом, мультифункціональними майданчиками, лаунж-зонами, торговими центрами, приватними школами та садочками. Тобто, заради комфорту мешканців передбачають все необхідне у кроковій доступності від дому.
На щастя, в Україні таких житлових комплексів стає все більше. Тож потенційний інвестор має з чого вибирати.
Готова чи на етапі будівництва?
Забудовники дають можливість вигідно купувати квартири на старті будівництва. Саме на початку реалізації житлового комплексу вартість 1 кв. м є найнижчою. В міру готовності ЖК ціна теж зростатиме і коли будинок вже буде введений в експлуатацію, буде ще більшою. Купуючи житло на етапі риття котловану, можна зекономити до 30% від кінцевої вартості, що є немалою сумою.
Якщо ж немає можливості чекати завершення будівництва, можна вибирати серед готових квартир. І в цьому випадку теж є вибір: сирець без ремонту чи квартира із ремонтом. А для тих, хто хоче миттєво інвестувати, є готові квартири з меблями та технікою. Можна оформити купівлю і в той же день віддати ключі орендарю. Звісно, готова облаштована квартира коштуватиме дорожче.
Популярним варіантом серед інвесторів є купівля сирцю з подальшим самостійним ремонтом або можна замовити послугу ремонту в забудовника. На реалізацію інтер’єру піде близько 2 місяців часу. Від 1 місяця може знадобитися якщо облаштовувати меблями під замовлення. Або можна заощадити та взяти вже готові меблі у будівельних супермаркетах, якщо вони підходять по розміру і дизайну. Рішення залежить від бюджету та планового терміну на завершення всіх робіт.
Що краще: комфорт чи еліт?
Найприбутковішим варіантом інвестиційної нерухомості є квартири типу комфорт та економ. Вкладення в такий тип житла окупиться швидше за рахунок меншої вартості. Але варто врахувати, що і вартість оренди таких квартир буде меншою, ніж у випадку здачі елітних апартаментів. Зате клієнтів буде завжди вистачати, адже квартири нижчої вартості завжди користуються попитом. Менша вартість також у житлових комплексах з гіршою інфраструктурою та розташуванням.
Елітне житло є більш продумане всередині та має чимало додаткових зручностей на території ЖК. Проживати у квартирі преміумкласу – справжня розкіш, але за неї прийдеться чимало доплатити. Тому дозволити собі оренду такого житла може далеко не кожен. Оптимально здавати елітні квартири в подобову оренду. Серед клієнтів на таке житло часто є ділові люди та бізнесмени.
Розташування має значення
Якщо очікувати на великий заробіток, локація ЖК може бути одним з вирішальних параметрів. Зрозуміло, що квартира в центрі коштуватиме найбільше. Хто шукає більш бюджетні варіанти, краще розглядати будинки в районі. У мікрорайонах теж є необхідна інфраструктура, але найбільші культурні, історичні та ділові осередки міста зазвичай знаходяться у центральній частині міста.
Щоб не прогадати та обрати хороший варіант з ціллю здачі, краще звернути увагу на можливості району: чи є поруч з домом великі магазини та супермаркети, спортивні клуби, парк. А якщо цільова аудиторія – це сім’я з дітьми, то важливим буде наявність біля дому садочка та школи.
При виборі ЖК слід звертати увагу, чи в пішій доступності є зупинка. Відповідно орендарів з авто цікавитиме сполучення з автомагістраллю.
Не прогадати з вибором допоможуть портали з оголошеннями. Користувачі таких платформ шукають квартир під найм та під здачу і в режимі онлайн без значних затрат часу можна проаналізувати актуальні ціни та стан квартир. Такий моніторинг дозволить правильно визначити очікуваний прибуток і необхідну суму інвестицій.