Все, що варто знати про «Хмарочос», який показують в усіх кінотеатрах країни
HIS
Кілька днів тому відбулася прем'єра нового блокбастера від Роусона Маршалла Тербера Skyscraper («Хмарочос») c Двейном Джонсоном в головній ролі. З урахуванням того, що новий захоплюючий екшн стосується архітектури (намагаючись її спалити), ми не могли пройти повз цю кіноновинку.
Неймовірно висока вежа в новому бойовику «Хмарочос» стає, по суті, головним місцем, де розгортаються всі основні події фільму. Тому багато її частини показані детально і вкрай реалістично.
Перед дизайнером-постановником фільму Джимом Бісселом була поставлена задача створити проект уявної вежі The Pearl, яка за сюжетом мала перебувати в Гонконзі.
Цікаво, що для самого Джима Біссела подібний досвід був малознайомим, оскільки йому довелося в подробицях відкривати для себе нову сферу — архітектуру. Саме тому дизайнер-постановник «Хмарочоса» особливо переживав про ймовірне фіаско в очах професійних архітекторів. Але, тим не менше, продюсерам і режисерові фільму було вкрай важливо показати хмарочос The Pearl максимально реалістичним архітектурним об'єктом, створеним з урахуванням всіх реальних нюансів місцевості і самої конструкції. Востаннє Біссел працював з архітектурою на зйомках фільму Mission Impossible: Ghost Protocol. В одному з епізодів стрічки герой Тома Круза підіймається вгору по будівлі Бурдж-Халіфа в Дубаї.
Якби будівля The Pearl була збудована у реальному житті, вона сягала б 1 066 м, тобто була б найвищою у світі. Архітектор і фахівець з будівництва таких високих будівель Адріан Сміт, який консультував команду під час роботи над проектом, зазначив, що режисер фільму Роусон Маршалл Тербер хотів створити будівлю, з реальними функціональними можливостями. Проте в процесі проектування з'ясувалося, що ряд архітектурних деталей об'єкта, функціональних за сюжетом, суперечать інженерній логіці. Так, конструкція втратила свій первісний фалічний вид, описаний в першому варіанті робочого тексту, і отримала нову форму, на яку архітекторів надихнув китайський міф про «Перлину дракона».
У результаті маємо скляну вежу, у формі якої втілений образ дракона, що тримає в роті перлину. Умовне око дракона сформоване подвійними спіралями вітрових турбін, а його тулуб – це 30-поверховий атріум, де розгортається основна частина сюжету. За задумом авторів, будівля мала перебувати на повному енергетичному самозабезпеченні: генератори, що працюють від припливів, сонячні панелі, вітрові електростанції. Також будівля обладнана і всілякими системами пожежогасіння, які, за сюжетом Skyscraper, потрапили під управління негативних персонажів.
Дизайнер-постановник, Джим Біссел, зазначає, що всі ті критерії, за якими він створював дизайн для кіно раніше, виявилися абсолютно марними в цьому проекті, де було необхідно прийняти нові правила гри. За його словами, великий вплив на проект будівлі надала архітектура Сантьяго Калатрави і Захі Хадід.
Сценарій фільму і образ The Pearl, створений Бісселом, роблять будівлю ще одним персонажем фільму, який весь час намагається зберегти себе від повного руйнування. Це безпосередньо перегукується з основною сюжетною лінією головного героя, що бореться за своє життя і життя своєї родини.
Читайте также: Дом, который построила Сара Винчестер: как было на самом деле.
-
Мовчазні свідки: фотопроєкт Мануеля Альвареса Дієстро про кондиціонери
-
Фіналісти конкурсу Comedy Wildlife Photo Awards 2023
-
Цифрове бароко у візуалізаціях Касіма Ікбала
-
Переможці фотоконкурсу WNPA 2022: найкращі кадри дикої природи
-
In The Solitude: краса Півночі в об'єктиві Мікко Лагерстеда
-
Найсмішніші тварини за версією Comedy Wildlife Photography Awards 2022
-
«Сміливий та безстрашний» Viva Magenta — колір 2023 року від Pantone
-
45 кращих знімків за версією Wildlife Photographer of the Year
-
Пейзажі В'єтнаму на аерознімках Фам Хай Трунга
-
Спортивна фотографія: найкращі світлини конкурсу WSPA 2022