Вертикальне озеленення оселі. Поради фахівця
Динара
Вертикальне озеленення, як елемент декору, є одним з найбільш модних останнім часом способів декорування квартир, будинків, офісів, торгових центрів. Якщо ви хочете внести в свій побут щось абсолютно нове, корисне і креативне, то ви – на правильному шляху.
Дозвольте вам у якості допомоги запропонувати кілька варіантів (концепцій) вертикального озеленення. Пропоную почати з найпростішого.
1. Концепція Flowerbox (флавербокс)
Це елегантне поєднання вишуканого дизайну і простої флористики. Рослини за допомогою спеціального субстрату висаджуються у різнокольорові бокси-коробки і розташовують вертикально на стіні, як фітокартини. Існує маса оригінальних моделей боксів. Погодьтеся, виходить дуже красиво і незвичайно. Зазначу, що ця концепція з успіхом завойовує все більше прихильників.
2. Концепція: панель «Жива стіна»
Інакшими словами – «конструктор». Просто беремо панелі-фітомодулі, які продаються у будь-якому квітковому магазині, і з'єднуємо їх між собою поки не наберемо потрібну нам площу. Кожен модуль виконаний з високоякісного пластику і не має токсичних домішок, герметичний, не вигорає на сонці. Така фітопанель дуже легко кріпиться до звичайної кімнатної стіни або перегородки (навіть з гіпсокартону) за допомогою двох шурупів або підвішується за петлі.
Примітна ця концепція своєю простотою та надійністю в експлуатації – з нею впорається навіть школяр початкових класів. Це вертикальне озеленення з області «пересадили, повісили і забули» - не потрібно ніякого технічного обслуговування, тільки заливай воду в одну точку раз у тиждень і все. Загалом, догляд за рослинами такий самий, як і за звичайними в горщиках. Важливим фактором цієї концепції є її найбільш низька собівартість в співвідношенні з іншими варіантами.
Фітопанель для вертикального озеленення – це можливість в умовах приміщення або вулиці самостійно, своїми руками створити повноцінний живий вертикальний сад, зелену стіну, фітокартину, фітопанель, живий тин або зимовий сад!
Для такої концепції підходять майже всі кімнатні рослини. А як буде гарно і корисно для вашого здоров’я і самопочуття, якщо ви складете живу фітопанель з ароматних та пряних трав. За бажанням, в подальшому, рослини можна пересаджувати або міняти місцями, складаючи з них різні композиції за їх кольором, довжиною, розміром листя та квітів.
Тим паче, дизайн приміщення або офісу відразу помітно виграє, навіть, якщо невелику "Живу стіну" просто поставити, нічим не закріплюючи, у вертикальному положенні на стіл або полицю.
3. Концепція: панель «Зелена вертикаль»
Це найбільш складна у порівнянні з вищеописаними варіантами концепція вертикального озеленення. Вона може використовуватися як на грунті, так і на гідропоніці. За допомогою такої фітостіни легко і доступно можна поліпшити дизайн квартир, офісу, кафе або ресторану. Можна експериментувати та створювати оригінальні живі композиції своїми руками.
4. Концепція: Стабілізований мох
Це натуральний мох (ягель), в якому природна волога замінена спеціальним екологічним складом. Завдяки цій «маніпуляції», стабілізований ягель набуває і зберігає на довгі роки гнучкість і природну м'якість. Найголовніше – його не потрібно ні поливати, ні надавати світло. Їм можна викладати на стіні різні візерунки та написи, його можна фарбувати у всі кольори веселки – ніщо його не зіпсує, а навпаки буде виглядати у вашому приміщенні дуже креативно і сучасно!
Як бачите варіанти не є складними і є з чого обирати. Який з них найбільш вам підходить, вирішувати саме вам. Обов’язково хочу ще зазначити, що найприємнішим бонусом також є те, що фітостіна може бути від підлоги до самої стелі, і таким чином буде створювати неймовірний ефект зонування приміщення. Можна утворювати зелені ширми, які також розділять приміщення – замість банальних перегородок. Все на ваш смак, кмітливість та фантазію. Зробивши вертикальне озеленення у себе в дома, квартирі або будинку ви отримаєте максимум позитивних емоцій та мінімум витрат на догляд за ним.